Непретенциозно завръщане към селската ми същност...

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Непретенциозно завръщане към селската ми същност...

Мнение от Мунчо »

Здравейте, мили приятели, другари, както и Вие критици на новообострените ми въжделения!
Щастлив съм да Ви уведомя, че днес не се успах, тъй като започнах риболова около единадесет часа - съвсем нормално време за стартирането на всеки пълноценен и хармоничен излет. Мястото на обекта бе избрано в последния момент, при това принудително, тъй като дарбата да шофирам ми е чужда, и се наложи да се оправя с който ми е под ръка, а в случая милите ми създатели, които отидоха да нагледат лятната ни къща на село и пътьом ме стовариха на близкия гьол, където преминаваше немалка част от лятната ми ваканция, когато и аз бях млад... Спомням си, как като хлапе баба ми, Бог да я прости, ме пускаше с триста зора и шестстотин заръки. Започваше се с най-страшната вероятност - да се удавя от ентусиазъм, която тогава ми се виждаше съвсем нереалистична, защото всеки е безсмъртен на млади години, до по приемливи и отработени в практиката варианти, като например отъркалване в тинята, след които ми се спираше достъпа до този сакрален водоем за поне месец. Общо взето тогава педофилите не бяха популярни, за да изпитва клетата ми баба и такива притеснения... то като се замисля и педерстията не беше модерна...

От младините ми бяха останали единствено част от обитателите на язовира, а именно минималистичните каракуди, които както се оказа впоследствие, не са порастнали особено за близо 25 години, откогато си ги спомням... Отдадох го на това, че Твореца явно не е искал да ме разочарова след толкова време. Иначе дупката с площ не повече от десет декара, при това с клизма, беше страховито обрасла с всякаква нисша и висша водна растителност - всичката еднакво гадна, затинена, а на дъното се беше образувала някаква противна зеленикава слуз. Реших да правя по-рехави топки, за да не се набиват в сополивото дъно, а да падат фините и леки частички върху него, където рибите да ги намират по-лесно. Като стана дума за ярми, любимия ми магазин не работеше днес, а попарените ми петъчни въжделения бяха насочени към риболов на бабушка. Неосъществени, те ме оставиха с такава захранка, според мен неподходяща за мероприятието, което наложи да закупя "МУндиал' за каракуда от най-скъпарската бакалия, на цената на ВДЕ-то от евтиния магазин. Това ми напомня да се оплача, че и белия червей беше нехуманно скъп. За торния не мога да кажа нищо, понеже просто не присъстваше в кутийката...

Както и да е, с вълнение, понеже не всеки ден човек се докосва до детството си, омесих ярмата, разпънах сергията(и чудесото :) ), доовлажних и влязох в ролята на "Дискобол". Докато мятах топките, с тъга си помислих, че кръговото ми вероятно отклонение леко накуцва, но при всяко положение и без усилие събрах храната на четири - пет квадратни метра. След това опнах уипа и пристъпих към любимото си напоследък занимание, а именно щъкне на червеи с прашка. В случая допълнителен елемент на снобизъм внесе обстоятелстото, че са скъпи. Така бях погълнат от канонадата, че пропуснах първото кълване. Докато го изстрадам обаче, последва второ и хванах една каракуда(силно казано), която не просто ме заведе в детството ми, а просто ме хвърли там. Беше сякаш изкочила от спомените ми - десетсантиметрова, с красив златист цвят и мазна, което попречи на увековечаването й на кадро, понеже се въздържах да си гледжосам телефона. Тя беше последвана в бърза последователност от още редица нейни сестри и братя, като категорично надминах преживялия повече от две десетилетия рекорд от двадесет и седем броя. Тайно се надявах да хвана някой и друг дебел кефал(не, че някога ми се беше случвало), каквито едно време обитаваха язовира, привлечени от белия червей, но останах само с голи надежди. Де да знае човек, възможно е просто да са отишли на едно по-добро място, тъй като не ги забелязах да плуват с достойнство в средата на гьола, както някога... Накрая полових специално часовници, само с топ-сета на въдицата. Той е много фин и се оказа голям кеф да скубеш сравнително дебели слънчевки, при това често(не, че недоносените(или по-точно в нашия случай - преносените) каракудки кълвяха рядко), защото се бореха мъжествено, включително и онези, които са били женски. И тях ги върнах обратно без угризения - и без товя гьола се е спардалисал съвсем, та поне да има нещо да влачи плувката. И в тази връзка в най-скоро време ще представя на вниманието ви тематичен и естетски целодневен излет за часовници - нещо без съмнение невиждано от форумната общественост.

При всяко положение полових добре( да не говорим, че се отървах от правенето на нектара от праскови, на който се явявам просто консуматор), а и времето се оказа доста милостиво - облачно и не твърде горещо, та нищо повече не може да се желае от цялостния перформънс и комфорт.
Прилагам и две снимки - както гласи японската поговорка красотата се крие в умереността. :)

п.с. Пичове, какви програми правеха хората преди 12 години, нямате представа! Ей на 'Пейнт Шоп Про"-то, версия 1999 година, дето си ресайзвам на нея снимките, бачка без проблем на "Уиндоус 7"! Дето се казваше в оня виц - к`ви програми имаше едно време, к`ви програмисти - факири... а к`ви педерсти... :)

Изображение

Изображение
Последно промяна от Мунчо на Нед Авг 08, 2010 18:52, променено общо 2 пъти.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Непретенциозно завръщане към селската ми същност...

Мнение от Милен Динков »

Мунчо написа: Прилагам и дв снимки - както гласи японската поговорка красотата се крие в умереността. :lol:
Яко написано както всеки път, но снимките къде са? :(

Сега казва друго нещо :D
Красиво гьолче, не е зле.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Непретенциозно завръщане към селската ми същност...

Мнение от waglerbg »

Страхотен репортаж, позабавлявах се от сърце, благодаря !!!
Мунчо написа:... Спомням си, как като хлапе баба ми, Бог да я прости, ме пускаше с триста зора и шестстотин заръки. Започваше се с най-страшната вероятност - да се удавя от ентусиазъм, която тогава ми се виждаше съвсем нереалистична, защото всеки е безсмъртен на млади години,
тВа е в десятката!
...read between the lines...
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Мнение от лука брази »

скоро време Корса ще бъде надминат :D -супер репортаж
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Сергията с артикули за спининг скоро ли ще я отваряш, Мунчо?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

E, надявам се да не мислиш, че ще бъде някаква проста сергийка. По-скоро говорим за добре зареден магазин... :lol:


п.с. Междувременно открих в пасквила си известни стилистични и пунктуационни несъвършенства, тъй като не го редактирах при пускането, та ще ударя едно коляно пред властимеющите, да ми позволят леко да го барна.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Мунчо написа:E, надявам се да не мислиш, че ще бъде някаква проста сергийка. По-скоро говорим за добре зареден магазин... :lol:


п.с. Междувременно открих в пасквила си известни стилистични и пунктуационни несъвършенства, тъй като не го редактирах при пускането, та ще ударя едно коляно пред властимеющите, да ми позволят леко да го барна.
Не разваляй хубавия разказ Мунчо. Нека си остане в суров вид.
Вземи та пусни малко рибки в това гьолче. Платички бабушки и кленчета. Даже може да го вземеш под аренда :lol: и да направиш първия водоем в България за пуристки риболов. Представи си само как от цялата страна, че и от чужбината се стичат масово пуристи със своите пуристки въдички :lol: и ловят пуристки рибета
Поздрави
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо написа:E, надявам се да не мислиш, че ще бъде някаква проста сергийка. По-скоро говорим за добре зареден магазин... :lol:
.
Без съмнение :D Точно на това разчитаме ногу хора у тоя форум!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Евала Ице... Голем си!!!

Аз пък как съм на вълна "преселение на щуки" това бих направил, но така пък ще изчезнат 10 сантиметровите спомени от детството :D
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

Д-р Флекс написа:
Мунчо написа:
E, надявам се да не мислиш, че ще бъде някаква проста сергийка. По-скоро говорим за добре зареден магазин...
.


Без съмнение Точно на това разчитаме ногу хора у тоя форум!
Недейте да разчитате толкова, всичко е отдавна разпределено :D :D :D
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

smog написа: Недейте да разчитате толкова, всичко е отдавна разпределено :D :D :D
Чисто теоретично. :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Мнение от indalo »

Навява детски спомени. И аз ходех на едно подобно гйолче на брадчеда населото, и там баба му ни пускаше с триста заклинания, и рибките бяха предимно каракудки и часовници. Ех, детсво ех, красота. Завиждам благородно, че си се върнал по такъв начин в тези години, и се покланям за сетен път пред дар словото ти.
jordanfena
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 21:37
Местоположение: Дряново/Габрово

re

Мнение от jordanfena »

mitioto написа:Евала Ице... Голем си!!!

Аз пък как съм на вълна "преселение на щуки" това бих направил, но така пък ще изчезнат 10 сантиметровите спомени от детството :D
ма то преселението на щуките отдавна сме го направили в това гьолче, сега се среща някоя по-едра, ма не давааааааа, мнооооого рядко и само зимата. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”