Избор на мач

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
dundurma
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 20:26
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на мач

Мнение от dundurma »

Тиката мисля, че е пълен параболик, но не съм 100% сигурен
manqk
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:52
Риболов: Сладководен

Re: Избор на мач

Мнение от manqk »

Аз ако си купувам мач ще купя
http://www.store-mania.com/" onclick="window.open(this.href);return false;МАЧ-ФИДЕР-ПРЪЧКА-ENERGO-TEAM-RUBIN-MATCH-FEEDER
Хем Мач Хем Фидер екстра работа и парите не са и много
а и един приятел си я взе много е добра
murphymet74
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 13:43
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Силистра

Re: Избор на мач

Мнение от murphymet74 »

Моля дайте мнение за този мач http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=8252" onclick="window.open(this.href);return false; мисля скоро да си го закупя.
berk
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 10:34
Местоположение: varna

Re: Избор на мач

Мнение от berk »

murphymet74 написа:Моля дайте мнение за този мач http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=8252" onclick="window.open(this.href);return false; мисля скоро да си го закупя.
Купуваи няма да сгрешиш поздрави :wink:
kosata
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 19:58

Re: Избор на мач

Мнение от kosata »

Не искам да разубеждавам никого,само да кажа мойто виждане.Имам Легаси на около 10-15 риболова.Пръта изглежда невероятен,но се счупи от 600-700 гр. риба.Поддържам го перфектно,няма драскотини или дефекти.Точно извлачих рибата на брега и върхът изпука.Сега си поръчах нов за 43 лева и тоя мач ми излезна 200/ебати куро/.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Избор на мач

Мнение от Коце »

kosata написа:Точно извлачих рибата на брега и върхът изпука.
И според теб е виновна въдицата?
Колега, 600-700 грама, мъртва тежест, извън водата, биха издържали доста малко мачове! Представи си, че това тегло е оказало съпротивление при триенето с брега и напорът върху връхчето е станал 1-2 кила.
Аз счупих втора секция, щото ми се оплете 10 гр ваглер при замятане. Виновен бях аз, не въдицата!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Избор на мач

Мнение от Ivan7777 »

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6010" onclick="window.open(this.href);return false; някои ползвал ли е този мач ???
asn
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 440 пъти

Re:

Мнение от asn »

Topov написа:
Георги Кръстев написа:Browning Ambition Match 4.20
най-доброто решение :wink:
Първата ми скъпа въдица, но попаднах на дефектна бройка предполагам. Пазих я, като очите си, но на втория риболов се счупи с трясък на снадката откъм дръжката. Смениха ми я, но си беше неприятно.
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Избор на мач

Мнение от pescaBG »

Егати,
не искам да се хваля , но откак съм тук в Испания , ловя изключително на мач и само на мач , даже приятелите ми викат ,че нещо съм болен на тая тема , смених минимум 12 сопи и все различни марки- Сенсас, Версели,Дайва,Колмик,Мавер и Вега, част от тях сега с в БГ , а някой подарих или препродадох на символична цена на мои авери в Габрово.
Нямам случай нещо да изпука или се строши да не чува господ и съм сигурен ,че напъването е огромно ,говорим за риби от порядъка на 6-7 кг и бели мрени , които при засичане са като тайфун а са само по 2-3 кг
Нямам идея ,за качеството на БГ продуктите, но миналото лято направих бартер с един мач на Вега от най високия клас/цена тука 201 е/с един теле фидер и с него дръпнах едно говедо 7кг 300 г с повод 0.18 без никакви усложнения, фидера е Тика и ще донеса летос един от другите два на снадки , а тоя ще си го чувам щото е много убав
Тиката мача е поне на картинката чуден и не тежи много
Поздрави
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Камен_81
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 02, 2015 19:27
Риболов: мачов
дал Браво: 1 път

Re: Избор на мач

Мнение от Камен_81 »

Здравейте колеги,
Бих искал да помоля за мнение относно: http://riboco.com/index.php?mod=product&show=3468&click
Поръчах си го вчера. Интересува ме дали е приличен избор за първи мач. Знам, че е нисък ценови клас, но определено няма да го тествам на трофейни риби (примерно над 6кг.), просто не посещавам такива водоеми.
Ако някой го е ползвал или има наблюдения ще съм благодарен да ги сподели.
Благодаря предварително.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Избор на мач

Мнение от babydoctor »

При тази цена и тези показатели, без да се замислям го купувам, още повече, че пръв...Полови и ще разбереш какво и дали ти трябвя...Успех :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Камен_81
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 02, 2015 19:27
Риболов: мачов
дал Браво: 1 път

Re: Избор на мач

Мнение от Камен_81 »

Благодаря за мнението.
Позволих си да го поръчам именно, защото съотношението параметри - цена беше повече от добро.
Сега в събота мисля да го пробвам най-вероятно на Панчарево-платеното, защото ми е най-близо.
Продавача от сайта ми каза, че от известно време това бил най-поръчвания мач. За човек, който е начинаещ в материята ми се стори много удобен (240гр.), в никакъв случай "лигав", въпреки, че е пълен параболик и няма никакво провисване по дължина.
Надявам се в събота някоя сносна рибка (може и повечко) да докаже, че пръчката си струва.
Само да попитам, нормално ли е някоя от снадките да не влиза докрай?

Наслука на всички колеги.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Избор на мач

Мнение от PAMPASA »

Камен_81 написа:Само да попитам, нормално ли е някоя от снадките да не влиза докрай?
Нормално е ,повечето въдици вече се правят така.

Идеята е ,че при многократно сглобяване / разглобяване - с времето се отнема от материала на мъжкото коляно и то започва да влиза все по-навътре в женското - тоест помислено е предварително по въпроса.
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Камен_81
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 02, 2015 19:27
Риболов: мачов
дал Браво: 1 път

Re: Избор на мач

Мнение от Камен_81 »

Привет колеги,

Днес го пробвах този мач на Доганово, но с огромно прискърбие ще споделя, че за първи път от доста време съм капо. От 08 до 12ч. пълна скръб... Около гьолчето клечаха още 15-на колеги, но със същия успех...
Другият уикенд мисля да опитам пак, само че на Нови хан.
Ако някой колега може да препоръча нещо друго ще оценя.
Благодаря предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”