Избор на мач

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
bushido1964
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 15:54
Местоположение: Разград
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от bushido1964 »

Понеже виждам,че отново засягате темата за "Made in China".... :)
Почти всички фирми на запад и в Америка произвеждат в Китай,с изключение на някои най-престижни и скъпи модели....така,че и всички знамена на целия Еропейски съюз да са изрисувани на прътовете....все тая...важното е да върши работа.....но зная,че това Ви е добре известно,защото повечето от вас тук са освен риболовци и търговци..... 8)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

kozeboy написа:
Д-р Флекс написа:...и на моя Sensas-фидер има английско знаменце...
ей не се сдържа да се похвалиш хахаххаха :lol: :lol: :lol:
това е мач под прикритие...
Верно е, не издържах: хем имам мач-под-прикрите-на-фидер, хем е на Sensas, хем е с "английско знаменце" като на Папарака, хем струва цели 35 лева (заедно с найлоновата кесийка за върховете) - е как да не се похваля!!! :D
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от Венелин Радушев »

bushido1964 написа:Понеже виждам,че отново засягате темата за "Made in China".... :)
Почти всички фирми на запад и в Америка произвеждат в Китай,с изключение на някои най-престижни и скъпи модели....така,че и всички знамена на целия Еропейски съюз да са изрисувани на прътовете....все тая...важното е да върши работа.....но зная,че това Ви е добре известно,защото повечето от вас тук са освен риболовци и търговци..... 8)
Почти всички фирми произвеждат в югоизточна азия, но само част от продукцията си. Нелепо е да говорим, че всичко се произвежда в Китай, но на тубертини китайците били наполовина китайци...

На колегата който търси мач до 100 лева ще препоръчам, да добави още 50 и си потърси един http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=54 .
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Това е уникален мач,добре,че нямаше мераклии да го купят при мой опит,голяма грешка щях да извърша.В Пловдив е малко по-скъп,но си заслужава парите.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от bolo7m »

1+
krumov
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 9:54

Мнение от krumov »

колеги търся си мач 4.80 за речен риболов и понякога за язовир цена до 160 - 170 лв
koito xrani toi 6te xvani :D
bushido1964
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 15:54
Местоположение: Разград
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от bushido1964 »

Препоръчвам TUBERTINI GRINTA 2 4.80м. (12-30гр.) с тегло 265гр..Мисля,че на цена от 175 лв. не може да се намери по-добро... :) Успех в търсенето.... :)
Better late than never...
esetra
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 10:58

ТУБЕРТИНИ

Мнение от esetra »

Тубертини TLI 106 120 лв продажна.4.5 м.
Аз си го взех от ВИДРАКС в София.
Магазина им е на Стамболииски 106
мн.добър мач. 8)
Аватар
vankata86
Мнения: 227
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 22:31
Риболов: Pole and Match Fishing
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ТУБЕРТИНИ

Мнение от vankata86 »

esetra написа:Тубертини TLI 106 120 лв продажна.4.5 м.
Аз си го взех от ВИДРАКС в София.
Магазина им е на Стамболииски 106
мн.добър мач. 8)

И аз го имам същия,и съм много доволен.Няма да съжаляваш :wink:
В риболова не е важно да знаеш много - а нужното!Catch And...
Да хванеш риба е удоволствие,но да я върнеш-още повече!!! Release!
fokus
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Ное 30, 2010 22:15
Местоположение: sofia

Мнение от fokus »

Привет, нов съм във форума, избягнах пускането на нова тема защото виждам, че има открита такава, става въпрос за следното избрал съм си един мач, какво ви е мнението за него, http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... =view#comm , спинингист съм по принцип, но нещо в последните години ме привличат язовирите а и от края на бг. , където ходя има риба,но със спининг на езеро е като с лък в гората, та така, какво ще кажете и благодаря предварително :)
Аватар
swilen ss
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 22:12
Местоположение: Варна

Мнение от swilen ss »

Аз съм с такъв и смея да твърдя,че определено си струва всяка една стотинка :wink:
catch and release - за да има и утре какво да ловим
fokus
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Ное 30, 2010 22:15
Местоположение: sofia

Мнение от fokus »

swilen ss благодаря, информацията директно от извора е най добре, избрал съм си и тази макара, http://www.fishingtackle24.de/product_i ... KMAGICFD-2 , само не знам дали я има в бг на тия пари, и дали ми е правилен избора ??
fokus
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Ное 30, 2010 22:15
Местоположение: sofia

Мнение от fokus »

Попаднах на нещо, което ме разконцентрира и нещо се размислих, и то е ето тази въдица, exori X-PROJECT 3 2.0, http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7298 ,привлича ме хибрида между спининг и мач, в немския сайт пише буквално, че точно този модел е направен за лов на големи пъстърви в северна Германия и Дания, като в последствие е станала предпочитана и за морски риболов, и за по едри екземпляри, та, къде ли е уловката ? Аз лично се притеснявам от голямата акция 5-40, което предполага доста твърда въдица или греша, а пък от друга страна за язовирен риболов /предимно шаран, каракуда, дай боже сом и т.н./ не е ли по добрия вариант?? И последно, тази фирма изпитана ли е с времето има ли някой впечатления?

П.С. наистина се нуждая от съвет първо бях решил твърдо за браунинг но сега ....
Последно промяна от fokus на Вто Мар 01, 2011 23:03, променено общо 1 път.
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от Венелин Радушев »

Няма универсален прът, особенно мачов. Тези телескопчеса 2-3 метра с акция 30-70 нямат прибожение в какъвто и да е риболов на плувка /и не само/. Браунинга беше по-добра идея, а още по-добра ще е, ако си вземеш някоя тика за същите като на браунинга или малко отгоре парици. За макарата на Браунинг, за която питаш - Xitan серията им оправдява 5-6-те евра повече мисля.
fokus
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Ное 30, 2010 22:15
Местоположение: sofia

Мнение от fokus »

Прощавай мисля, че съм те подвел с този линк ето точно това е въдицата, http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7298 , точно за тази става въпрос добре ли е или не ? Благодаря ти за отговора!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”