Избор на мач

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Javor
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 20:50
получил Браво: 1 път

Re: Избор на мач

Мнение от Javor »

Благодаря за мненията
Май ще е една от 2-те: T-Match или ARTAX 1800
Долу горе на една цена са, по каталог тубертинито е с 30гр по леко при еднакви други параметри
Ще потърся да ги видя и 2-те и ще преценя
Пък ако някой ги е пипал и 2-те може да сподели коя е по добра като баланс и качество
bushido1964
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 15:54
Местоположение: Разград
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на мач

Мнение от bushido1964 »

Здравей колега!
За Колмика не мога да кажа нищо,защото нямам впечатления.
За последните няколко месеца си взех няколко мача на Тубертини,от които съм много доволен: T-Match 4.20 /6-18 гр. и 12-25гр. и един GRINTA 2 4.80м. 10-30гр.
Мисля,че ако избереш T-Match няма да съжаляваш... :)
Успех в избора!
Better late than never...
Аватар
Hitch-Hiker
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 18:07
Местоположение: шумен

Re: Избор на мач

Мнение от Hitch-Hiker »

Здравейте! Т match....супер въдица на супер цена.Грамажа и в каталога е сгрешен с 20,30 грама.В смисъл че въдицата е по лека ,успяхме да я претеглим в един магазин...Успех в избора :D :D :D
mortimar
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 21:48

Re: Избор на мач

Мнение от mortimar »

Здравейте от няколко дена съм решил да си закупя първият мач!! В магазина който си пазарувам ми предложиха http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=54" target="window.open(this.href);return false; и http://www.store-mania.com/FOCUS-SNAKE-MATCH" target="window.open(this.href);return false; и двете на 4,2. От прочетеното в форума си мислех и за http://shop.fishbg.org/index.php?main_p ... cts_id=907" target="window.open(this.href);return false;, но те ми казаха, че тези са по добре. За това питам и Вас кое бихте ми предложили но моля да изказвате предложение на някаква база.
Благодаря предварително.
Ако може да предложите и макара до 40лв ще бъда много благодарен.
Javor
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 20:50
получил Браво: 1 път

Re: Избор на мач

Мнение от Javor »

Въоръжих се вече с 2 мача и чакам да падне забраната та да се науча да ги използвам

Взех Tubertini T-Match 4.2м 10-25гр
На пръв поглед много дора пръчка. Перфектна изработка и баланс.
Теглото без найлоните е 223гр
Изображение

А това е лекия ми мач, който се надявам да използвам повечето време:
Изображение
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Избор на мач

Мнение от Георги Кръстев »

Да са ти честити и без аварии да си ги ползваш.
п.п. Между другото този Т-мача много добре работи с тежки слайдери ;)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
fokus
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Ное 30, 2010 22:15
Местоположение: sofia

Re: Избор на мач

Мнение от fokus »

Привет, след дълго обмисляне и обикаляне накрая си купих exori x-project 3 2.0, дори успях да я пробвам на язовир Дреновец, за около 6 часа извадихме /бяхме двама/ около 10-тина кила каракуда, няколко шарана и малко бабушка, впечатленията ми обобщено са, че пръчката е атрактивна, ако рибата е по-борбена става интересно, на мен ми допада защото обичам момента на борбата при изтеглянето, вибрациите от упорството на рибата се усещат много добре :) Благодаря на всички за съветите и желая слука тази неделя!
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Re: Избор на мач

Мнение от лука брази »

Javor написа:Въоръжих се вече с 2 мача и чакам да падне забраната та да се науча да ги използвам

Взех Tubertini T-Match 4.2м 10-25гр
На пръв поглед много дора пръчка. Перфектна изработка и баланс.
Теглото без найлоните е 223гр
Изображение

А това е лекия ми мач, който се надявам да използвам повечето време:
Изображение
Честито и от мен много риби да надърпаш с тях.
п.п.Шиманото на втората снимка от кой модел е
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Javor
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 20:50
получил Браво: 1 път

Re: Избор на мач

Мнение от Javor »

Модела е Diaflash XTR-A 3.9м 15гр
Сложил съм му една макаричка Airity 2508 и се получава приятна и лека комбинация
Още не съм ги провал но скоро и това ще стане
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Re: Избор на мач

Мнение от лука брази »

Javor написа:Модела е Diaflash XTR-A 3.9м 15гр
Сложил съм му една макаричка Airity 2508 и се получава приятна и лека комбинация
Още не съм ги провал но скоро и това ще стане
Diaflash-уааау,супер,дано от утре нататък се сгъва до дръжката :D
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
GoldFish
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 17:09

Re: Избор на мач

Мнение от GoldFish »

Здравейте, хайде и аз като нов във форума и в риболова на мач да попитам за ето тази пръчка: http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7385" target="window.open(this.href);return false; . Ще се ползва за риболов на червоноперка, платика, каракуда и рядко някой шаран на платени водоеми. Фен съм на марката D.A.M. и отдавна се заглеждам по този модел, дайте мнения подходящ ли е за целта или не, варианта с дължина 4,50м. Притеснява ме акцията дали не е малка, като гледам други подобни модели са с по-голяма, да не е много мек върха и за какви ваглери е подходящ(до колко грама). С две думи струва ли си и става ли за целта, или да се насоча към някой от вариантите, предложени в темата.
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на мач

Мнение от hypperion »

За рибите, които смяташ да ловиш изглежда доста добро попадение. Обърни внимание обаче и на дистанцията, на която ще ги ловиш. Аз ползвам мач с доста по-малка акция и с по-тежки ваглери е тегаво, иначе шарани до 2, 3 кила си ги вадя без проблем и кефа е на макс.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Пещерски
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 19:40
дал Браво: 60 пъти

Re: Избор на мач

Мнение от Пещерски »

..............Фен съм на марката D.A.M..........
Може би си и фен от времето, когато нямаше такова животно, наречено "мач". Тази марка умря много отдавна...като Мичел, така, че за тия пари - смени марката!
krasi.kovachev
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 22:15
Риболов: английски
Местоположение: София

Re: Избор на мач

Мнение от krasi.kovachev »

Javor написа:Въоръжих се вече с 2 мача и чакам да падне забраната та да се науча да ги използвам

Взех Tubertini T-Match 4.2м 10-25гр
На пръв поглед много дора пръчка. Перфектна изработка и баланс.
Теглото без найлоните е 223гр
Изображение

А това е лекия ми мач, който се надявам да използвам повечето време:
Изображение
Честито и от мен колега. Много добър избор направи с Т-мача.Късмет и НАСЛУКА!!!
Га неще на нищо,тури два бели!
pin4o111
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Дек 12, 2008 15:16

Re: Избор на мач

Мнение от pin4o111 »

Здравейте колеги,някой ползвал ли е тези мачове http://masterfishing.bg/index.php?p=s_g ... ing_type=4" target="window.open(this.href);return false; http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6386" target="window.open(this.href);return false;.Интересува ме с какъв строй са ?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”