SLIDER Walter Thomas

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от ivelin66 »

vankata86 написа:Колега ,тук има ваглери на Walter Thomas http://www2.walterland.net/349-match-us ... h-6gr.html и е някъде към 7-8лв. :roll:
Колега ваглерът за който говоря аз е коренно различен от тоя.Казва се Carbofram Evolution match и е на фирма Exner.Разликата между този който ти си намерил и този който аз ти показвам е :
1.Тяло - на Тамаш е балза,този е пенополиуретан /гаранция не пие вода и не се пука/
2.Кил - на Тамаш е пауново перо,този е карбонова тръбичка /пауновото перо се криви от температурата/
3.Утежняващи пластини - на Тамаш са месинг,тези са волфрам - по-тежки 1.5 пъти от месинга.
4.Глава - на Тамаш е месингова,тази е пластмасова - което ще рече че ваглерът може да стане слайдер при махането на всички пластини с пълна товаронасимост по линията колкото му е грамажът - 14,16 и т.н.А на Тамаш винаги имаш остатъчна тежест в месинговата глава.
5.Carbofram Evolution match има възможност не само за смяна на антената, но и на кила.
Което ти дава възможност с един и същи ваглер да ловиш при промяна на атмосферните условия,вместо да го сваляш от линията и да слагаш нов.
Надявам се че бях изчерпателен.Ти си избери какъв ваглер да си купиш.Аз за себе си съм избрал.
Team Milo - feel the difference
Аватар
vankata86
Мнения: 227
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 22:31
Риболов: Pole and Match Fishing
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от vankata86 »

miro253 написа:Хайде да поизтупам тази тема. По финансови причини /все пак е Януари и е пълен с разходи да му се невиди/ успях да изпусна един компект такива ваглери. Понеже съм все още пресен запалянко по риболова с мач и ми се ще да си направя един добър набор от ваглери и слайдери. За момента съм се оборудвал с пет ваглера на Кралусо, но ми се ще да пробвам и други, защото кралусото носят много малко тежест по линията. Ловя основно на Панчарево, яз.Искър, Душанци, Огняново абе накратко в софийско. Та мисля, че ми трябат ваглери с по-голяма носимост по линията. Някои ще кажат ами вземи си слайдери, но с тях не може да се постигне дистанция около 40 м. Та накратко казано ме интересува мнението ви за ваглерите на Томаш Валтер или да ми препръчате нещо друго. Предварително благодаря.
Ваглера беше за този колега,защото го интересува Валтер Томаш !!!!А не ,че го сравнявам със твоя :wink:
В риболова не е важно да знаеш много - а нужното!Catch And...
Да хванеш риба е удоволствие,но да я върнеш-още повече!!! Release!
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от miro253 »

Благодаря ви колеги! Аз честно казано вече мисля да ги пробвам и двата вида и ще видим. Е поне ще си кажа моето мнение де. Благодарение на vankata86 и гугъл преводач /голям майтап/ успях да схвана, че от унгарските ваглери - Тамаш Валтер, Кралусо и Екснер са едни от на-добрите. Е аз ще се сдобия и от трите пък да видим. Лошото е само, че не остава време за повече риболов, но аз като начинаещ поне ще ви кажа с кой ми е на-лесно. То това си е важно! Още веднъж благодаря на всички и ако някой има какво още да каже ще следя темата с интерес.
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от Станимир »

ivelin66 написа: Казва се Carbofram Evolution match и е на фирма Exner.
Привет!
Къде (в България) може да се види / пипне / купи? Някаква ориентировъчна цена? Благодаря! :)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
mortimar
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 21:48

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от mortimar »

Станимир написа:
ivelin66 написа: Казва се Carbofram Evolution match и е на фирма Exner.
Привет!
Къде (в България) може да се види / пипне / купи? Някаква ориентировъчна цена? Благодаря! :)
Днес си търсех ваглери на Кралусо из София и по специално Ароу, един приятел ме заведе до Младост или срещу Мола/или търговски център/ не съм от София за това не мога да кажа със сигурност. Там имаше такива Ваглери цената беше около 17,40 ако не се лъжа. Имам само две неща които ме притесняват и двете са свързани с антената на ваглера. Първо много е малка и не знам как ще бъде с видимостта и второ нямаха резервни антени ако стане беля трябва да се приспособява друга.
Интересно е и това, че за 6 месеца няма никакви отзиви за тези ваглери!
П.С Едно от предимствата на ваглерите на Кралузо е, че може6 да си регулираш тежестта която да носи не само от сменяемите тежести а и от антената.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от butnik »

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1881" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=801" onclick="window.open(this.href);return false;
Aнтените да са ти проблема :D
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
mortimar
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 21:48

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от mortimar »

butnik написа:http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1881
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=801" onclick="window.open(this.href);return false;
Aнтените да са ти проблема :D
Тези антени са за Кралузото тях си ги знам ,в моят пост имам предвид за антените за Carbofram Evolution match http://www.exnershop.de/WebRoot/Store10 ... 20-rot.jpg те са по различни или поне така ми се струва.
Javor
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 20:50
получил Браво: 1 път

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от Javor »

антените на Cralusso са плътни и не носят почти нищо, като подухне малко и заминават подводата.
Аз лично съм си направил кухи антени с различни диаметри.

антени:
http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... ts_id=4164" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.colmic.bg/?page=accessories&cat=17" onclick="window.open(this.href);return false;

кил/пръчка 1мм:
http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... ts_id=3887" onclick="window.open(this.href);return false;
http://rchobby-bg.com/index.php?main_pa ... cts_id=554" onclick="window.open(this.href);return false;

За закрепване на антените към пръчката ползвам селиконов шлаух с подходящ размер.
Така по време на риблов може лсено да варираш със дължината на карбоновата пръчка и с диаметъра на антената.
Антените пасват и на слайдерите на Сарфикс и Колмик и всички останали които ползват 1мм пръчка за антената.
Изображение
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от pescaBG »

А бе ,че Кралузо си е марка нема лабаво
ама едва ли слайдера или ваглера е повече от 5% от успешния риболов на мач
Знам го от опит, аз принципно съм манияк и купувам само марка ваглери , на един и същи гьол със едни и същи такъми , да речем влакно и мачове 4.20 , аз хванах нещо към 50% по малко от колегата с ваглер марка кучето на комшията отсреща
Кралузо са хубави но тъпотията с антената със тънките стикове които се застопоряват в гумения отвор на върха е такава тъпня и печатница за пари , за да може балъци като нас да си купуват антени, щото аз съм поизгубил към 15 -ина
Като иска да яде и със слайдера на Майстор Манчо , скубането е ненадминато
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от outsider »

pescaBG написа: но тъпотията с антената със тънките стикове които се застопоряват в гумения отвор на върха е такава тъпня и печатница за пари , за да може балъци като нас да си купуват антени, щото аз съм поизгубил към 15 -ина
Тоя въпрос е решен отдавна Жоре :idea: , и съм го писал из форума , ама сега ме мързи да ровя.Аз антени не губя , обаче ми писна на шлифера от простотията всеки производител да има различен диаметър антени :evil: , ловиш си с ваглер Сенса , налага ти се да му смениш антената с друга , най-подходящата ти е Колмик , и не пасва :evil: :evil: ....сменяй ваглера насред състезание , или си карай с неподходящата антена. Така че eдин хубав ден награбих плувките и ги стандартизирах - сега ВСИЧКИТЕ ми антени стават за ВСИЧКИТЕ ми ваглери :idea: - и вече пет или шест години не съм купувал антена 8) .
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от Paparaka »

ivelin66 написа:
vankata86 написа:Колега ,тук има ваглери на Walter Thomas http://www2.walterland.net/349-match-us ... h-6gr.html и е някъде към 7-8лв. :roll:
Колега ваглерът за който говоря аз е коренно различен от тоя.Казва се Carbofram Evolution match и е на фирма Exner.Разликата между този който ти си намерил и този който аз ти показвам е :
1.Тяло - на Тамаш е балза,този е пенополиуретан /гаранция не пие вода и не се пука/
2.Кил - на Тамаш е пауново перо,този е карбонова тръбичка /пауновото перо се криви от температурата/
3.Утежняващи пластини - на Тамаш са месинг,тези са волфрам - по-тежки 1.5 пъти от месинга.
4.Глава - на Тамаш е месингова,тази е пластмасова - което ще рече че ваглерът може да стане слайдер при махането на всички пластини с пълна товаронасимост по линията колкото му е грамажът - 14,16 и т.н.А на Тамаш винаги имаш остатъчна тежест в месинговата глава.
5.Carbofram Evolution match има възможност не само за смяна на антената, но и на кила.
Което ти дава възможност с един и същи ваглер да ловиш при промяна на атмосферните условия,вместо да го сваляш от линията и да слагаш нов.
Надявам се че бях изчерпателен.Ти си избери какъв ваглер да си купиш.Аз за себе си съм избрал.
Лових само веднъж с такъв ваглер, и определено всичко изброено го прави лично за мен най-доброто, което се предлага на пазара за момента.
Основният проблем на повечето ваглери е че киловете им започват да се пукат и белят след няколко риболова. Тук това го няма.
Някои ми препоръчват да си лакирвам ваглерите, но аз искам като давам пари да мога да ползвам ваглера поне един сезон!
Естествено всеки има право да си купи обикновени ваглери, които са доста по-евтини разбира се, и да измине целия дълъг път преди да се убеди в обратното.
Англичаните казват "ние не сме толкова богати, че да си позволим да си купуваме евтини неща".
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от hypperion »

Станимир написа:
ivelin66 написа: Казва се Carbofram Evolution match и е на фирма Exner.
Привет!
Къде (в България) може да се види / пипне / купи? Някаква ориентировъчна цена? Благодаря! :)
Въпросните ваглери ги гледах при Стенли на Ботевградско - цената им мисля беше малко под 20 лв за брой - ваглерите са уникални, страхотна изработка, качеството е безкомпромисно
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от Popeye »

ivelin66 написа:
vankata86 написа:Колега ,тук има ваглери на Walter Thomas http://www2.walterland.net/349-match-us ... h-6gr.html и е някъде към 7-8лв. :roll:
Колега ваглерът за който говоря аз е коренно различен от тоя.Казва се Carbofram Evolution match и е на фирма Exner.Разликата между този който ти си намерил и този който аз ти показвам е :
1.Тяло - на Тамаш е балза,този е пенополиуретан /гаранция не пие вода и не се пука/
2.Кил - на Тамаш е пауново перо,този е карбонова тръбичка /пауновото перо се криви от температурата/
3.Утежняващи пластини - на Тамаш са месинг,тези са волфрам - по-тежки 1.5 пъти от месинга.
4.Глава - на Тамаш е месингова,тази е пластмасова - което ще рече че ваглерът може да стане слайдер при махането на всички пластини с пълна товаронасимост по линията колкото му е грамажът - 14,16 и т.н.А на Тамаш винаги имаш остатъчна тежест в месинговата глава.
5.Carbofram Evolution match има възможност не само за смяна на антената, но и на кила.
Което ти дава възможност с един и същи ваглер да ловиш при промяна на атмосферните условия,вместо да го сваляш от линията и да слагаш нов.
Надявам се че бях изчерпателен.Ти си избери какъв ваглер да си купиш.Аз за себе си съм избрал.
Аз лично си закупих 2бр за съжаление още не съм ги пробвал и се съгласявам с всичко изброено от Иво с изключение на т.1 -тялото си е балса и си го пише на етикета
VIP sux !!!
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от Станимир »

hypperion написа: Въпросните ваглери ги гледах при Стенли на Ботевградско - цената им мисля беше малко под 20 лв за брой - ваглерите са уникални, страхотна изработка, качеството е безкомпромисно
Благодаря! Има ги вече в доста магазини в София. Аз заприходих няколко и съм МНОГО доволен :)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
rookie angler
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 13:05

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от rookie angler »

Тези ваглери на EXNER са много добри наистина, здрави и чувствителни ама можеше да имат и повече от една антена за тия пари!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”