SLIDER Walter Thomas

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
phillemo
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 19:37

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от phillemo »

Антенките от ваглерите на кралусо стават.Даже кухите им антени са перфектни,щото на екснера са прекалено тънки.
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от miro253 »

На Екснера са тънки антените на по-леките ваглери до 14гр. включително. На 16 и 18 грамовите са по-дебели.
Аз преди време си направих един комплект ваглери на Екснер от 10 до 18гр. и смея да твърдя, че наистина са направени доста стабилно. Проблемите, които имах с тях са, че лепих основите на антенките, защото имат едно малко удебеление, което с ваденето на антенката остава в кила/дано да ме разбрахте :D / и другото нещо е, че след разопаковане на ваглера дрябва да се проверят киловете дали добре са набучени в тялото, защото аз не проверих и един го вадих с кепа. Добре, че падна пред мен. Имам и ваглери на Кралусо смея да твърдя /без да съм голям корифей, защото още се уча на някои работи с мача :D /, сравнявайки Екснер и Кралусо, че и двата вида са много здрави, но Екснера са за по-големи дълбочини от 4м. нагоре - просто падат доста по-недискретно във водата в сравнение с Кралусото и обратното Кралусо летят по-добре, падат без да правят голямо "пльос", но на дълбочина над 3 м. поне аз не мога да ги удържа на едно място.
Та това сочи моето сравнение за сега.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от Коце »

miro253 написа:...но на дълбочина над 3 м. поне аз не мога да ги удържа на едно място
Без да съм корифей, смея да твърдя, че това не се дължи на марката ваглери, а на монтажа! За по-големи дълбочини подбирай ваглери с по-голяма товароносимост, или слайдери.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от miro253 »

Коце написа:
miro253 написа:...но на дълбочина над 3 м. поне аз не мога да ги удържа на едно място
Без да съм корифей, смея да твърдя, че това не се дължи на марката ваглери, а на монтажа! За по-големи дълбочини подбирай ваглери с по-голяма товароносимост, или слайдери.
Ами то това според мен е проблема на повечето ваглери на Кралусо или по-точно на тези, които имам: Rocket-6гр.; Pro match-8 гр. и Valence-11 гр. Повече от 3 грама на линията не понасят. Решил съм да пробвам Arow и Rocket-20 гр.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”