До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от VARHARA »

Здравейте колеги.
Виждате колко неприятно е когато отидете за риба и се настаните в бунище.Крайно време е да си изчистим КЪЩИЧКАТА в която прекарваме с любимото си хоби.
Отправям един апел към всички риболовци милеещи за този толкова хубав язовир,който всички ние превърнахме в бунище.
Нека всеки един от нас на 16 и 17 април когато влиза в сила забраната ,да почистим 100м от брега на язовира.Представяте ли си ако всеки един от нас събере по един чувал боклук каква хубава гледка ще видим. Хубаво е да се подготвите с чували и ръкавици и накрая да извозите боклука до контейнер.Не го палете за да не направим някоя беля.
Предварително благодаря на всички който ще вземат идеята присърце .
На 16-17 април ще се види колко струваме и дали заслужаваме уважение.

п.п Не е казано ,че такава еко акция ще се прави само на Жребчево.Всеки един от вас които прочете тези редове може да почисти ,независимо на кой водоем е. Благодаря.
bushido1964
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 15:54
Местоположение: Разград
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от bushido1964 »

Ситуацията по бреговете на почти всички наши язовири за съжаление е наистина ужасна...всеки път трябва да чистим за да има къде да застанем...и следващият път отново е същото... :( Приветствам идеята на Върхара да започнем сезона на чисто и мечтая за времето,когато тези акции вече няма да са необходими,но се съмнявам,че нашето поколение ще доживее това време,като гледам как се развиват нещата... :cry:
Better late than never...
jotem06
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 7:28

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от jotem06 »

Добре си го замислил Върхар.С удоволствие бих дошъл но ми е малко далечко-нали знаеш че всичко е свързано с кинти.Подкрепям те напълно-пък тези който немогат да ловят риба поне да си траят.
http://vbox7.com/play:cb96fd9e" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от VARHARA »

Колеги както написах по горе , няма значение на кой водоем сме.Важното е да се вземем в ръце и да почистим.Ако възприемем природата като собствена къща ще станат нещата.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от VARHARA »

Понеже в събота времето беше много лошо реших да се разкарам по брега на Жребчево.
Съжалявам че не направих снимки но повярвайте ми гледката е отвратителна.На брезите има тонове боклук който е оставен по брега от риболовците на плувка, на ракетната площадка е същата картинка ,абе не 1 час а 1 месец няма да ни стигне да почистим това което сме оставили след нас. И това всичкото е от риболовците по брега.
До тук 700 човека са прочели темата 2-ма са писали че ще се включат.
Чудя се дали да не заключа темата ,защото с всеки един ден ме хващат бесовете, и се вижда колко струваме.
Повече няма да пиша. Който събере поне един чувал и го извози от язовира до контейнера ,му желая наслука през новия сезон.Да сте живи и здрави.
ribarq751
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 21:43
Местоположение: Нова Загора

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от ribarq751 »

+1 :D Не 1 чувал,а колкото мога да събера в колата,ама много риболовци,малко рибари.
Аватар
ma3xa1993
Мнения: 317
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 1:03
Местоположение: Sofia

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от ma3xa1993 »

+1 но няма да е на Жребчево...Всеки път събирам по 1-2-3 чувала боклуци но за жалост следващия път пак е същото... :evil:
Team DAIWA and MAVER is the best of world...
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от sentinel »

На всеки излет си нося чували /80 литрови - черни/ за боклук. За буклука, който "произвеждам" аз и за боклука, който събирам преди да си разпъна бивака. След като си тръгна оставям поляната в естествен вид. След седмица, пак се връщам и заварвам обичайната за всеки язовир кочина. Преди се дразнех, че чистя на "свинете" посетили мястото преди мен но с годините свикнах. Няма смисъл и ефект от еднократно почистване! Защото тези, които цапат не спират да цапат. Покраи язовир Доспат от миналата година има поставени контейнери за смет и ефекта е на лице - осезаемо е по чисто.
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от Pol™ »

Ако не си откараш обратно чувала не си направил нищо. Животните разхвърлят боклука за нула време.
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от Yuri Varbanov »

Pol™ написа: Животните разхвърлят боклука за нула време.

И не само!Миналият месец едно псе ми отмъкна 2`5кг захранка,оставена на 2м от мен,докато разпъвах панаира! :oops: :lol: :oops:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от VARHARA »

Разхвърлят го защото ние го оставяме. Миналата седмица се разходих по язовира . Водата е вкарала всички боклуци в язовира .Сега е чисто все едно сте в Швейцария . В понеделник мисля че отново ще е България :evil: Моля ви колеги , не оставяйте боклуци по брега!!!!!!
Аватар
swilen ss
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 22:12
Местоположение: Варна

Re: До всички колеги посещаващи яз.Жребчево

Мнение от swilen ss »

Подкрепям и се присъединявам към този апел на Краси.
Моля Ви да си събираме боклуците,за да са чисти бреговете не само на Жребчево, но и на Цонево и на всички водоеми било то платени или свободни, които посещаваме. На никой предполагам не му е приятно да риболовства седнал в бунище.
catch and release - за да има и утре какво да ловим
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”