Завързване на влакното към телескоп.

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
purko
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 19:26

Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от purko »

Здравейте,
не съм много навътре в риболова, но един приятел ми даде един чисто нов телескоп, дълъг 5 метра и сега реших да го ползвам. Досега съм ловил само с макара :D Имам 2-3 пръта и това е, не съм кой знае какъв рибар, но убивам време като ходя за риба :D
Та сега въпроса е колко дълго трябва да е влакното, което ще вържа към телескопа за да мога да хвърлям възможно най-безпроблемно / предполага се ако сложа 10 метра влакно няма как да хвърлям, нали? /? И как да го вържа на върха, че да не се налага всеки път да го късам?
Проблема е, че сега съм в едно село, и нямам кой знае какви такъми при мен /не давайте съмети да купя еди какво си и да сложа на върха :D /, та въпроса е има ли някакъв хитър начин да го вързвам и развързвам лесно?

Благодаря предварително!
Аватар
vlado-ma4a
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 12:22
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от vlado-ma4a »

Колега какво има на върха на телескопа, халкичка, или някаква връв, или няма нищо само върха.
ДЪлжината на линията трябва да е с около 1-2 педи по-къса от дължината на телескопа. Така е най-удобно.
purko
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 19:26

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от purko »

vlado-ma4a написа:Колега какво има на върха на телескопа, халкичка, или някаква връв, или няма нищо само върха.
ДЪлжината на линията трябва да е с около 1-2 педи по-къса от дължината на телескопа. Така е най-удобно.
Има халка :fish4:
Аватар
vlado-ma4a
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 12:22
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от vlado-ma4a »

Не съм сигурен как става там с халката, но ако си направиш един 'клуп' трябва да може да се закачи на тази халка и после да се маха.
Аватар
Skorpi
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 17:10
Местоположение: St-Zagora

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от Skorpi »

Мен ако питаш махния и си вържи с конец едно капронче(капронов конец) да стърчи около 1.5-2 сантиметра завършващо с възел капни го с лепило каниколит или каквото имаш да не ти се развързва конеца (обикновен с които шиете копчетата си по дрехите )после на влакното правиш клюбче и го стягаш на капроновият конец пред възела и си готов а на върха освен това което стърчи да има и около 3см което ще стегнеш с обикновенният конец
Не сме народ! не сме народ а мърша,
пак ще кажа и с това ще свърша.....
............................... П.Р.Славеиков
purko
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 19:26

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от purko »

Skorpi написа:Мен ако питаш махния и си вържи с конец едно капронче(капронов конец) да стърчи около 1.5-2 сантиметра завършващо с възел капни го с лепило каниколит или каквото имаш да не ти се развързва конеца (обикновен с които шиете копчетата си по дрехите )после на влакното правиш клюбче и го стягаш на капроновият конец пред възела и си готов а на върха освен това което стърчи да има и около 3см което ще стегнеш с обикновенният конец
Това нещо не го разбрах много :D
Май по-добре на самата халка да го вържа по някакъв начин :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от Мунчо »

Ами, колега, както и да го вържеш на халката, ще трябва да късаш, ако искаш да си съхраняваш линията отделно. За други методи, неизискващи допълнителни аксесоари, не се сещам, ако говорим за домашни условия. Освен ако не разполагаш с някой вирбел, за който да вържеш кордата и да си го закачаш за халкичката, не, че е особено удачно решение... Макар че не разбирам какъв е проблема да привръзваш всеки път - все пак се губят по пет сантиметра корда, пък и така или иначе след два-три риболова цялата линия е амортизирана и е нормално да я смени човек. Все пак "невъзобновимите" консумативи са пет метра корда и няколко сачми, ако не ги разтвориш, естествено...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от waglerbg »

purko написа:Здравейте,
н... колко дълго трябва да е влакното, което ще вържа към телескопа за да мога да хвърлям възможно най-безпроблемно ,,,,
30-50cm по-късо от пръчката. По другият проблем: Завързваш по подходящ начин малко капрон на върха с възел накрая към който закачаш влакното по този начин:
Бях писал; по този въпрос някъде тука , така , че рови се... :idea:
...read between the lines...
Аватар
mite-80
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 21:40

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от mite-80 »

Конец(хипрон) с възел на върха и има един монтаж с два клуп горе на линията- ползва се при монтаж с ластик без конектор или т.н. "гарванов крак"; трябва да го има някъде по темите! :idea: :wink:
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от butnik »

mite-80 написа:Конец(хипрон) с възел на върха и има един монтаж с два клуп горе на линията- ползва се при монтаж с ластик без конектор или т.н. "гарванов крак"; трябва да го има някъде по темите! :idea: :wink:
...при монтаж с ластик,сам го каза,но го предлагаш.Връзвай на халкичката,а при първа възможност си набави конектор.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от LVitchev »

Има фини карабинки без вирбел от неръждавейка :idea: Като не ти се отдават възлите,вземи си карабинки едно пакетче,правиш клуп на края на линията и го прекарваш през карабинката в задната и част а предната закачаш на халката и си готов.И за да не се налага да ги слагаш,вземи си намери от нета възли и се научи да ги правиш,има десетки възли които ще ти свършат работа :!: :!: :!: Когато човек се учи да лови риба,първото нещо което трябва да научи са .....възлите :mrgreen: :lol: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от indalo »

butnik написа:
mite-80 написа:Конец(хипрон) с възел на върха и има един монтаж с два клуп горе на линията- ползва се при монтаж с ластик без конектор или т.н. "гарванов крак"; трябва да го има някъде по темите! :idea: :wink:
...при монтаж с ластик,сам го каза,но го предлагаш.Връзвай на халкичката,а при първа възможност си набави конектор.
Мисля, че тука се крие истината. Най добре си тури конектор, ако не халкичката и всеки път губиш по 5 см., както Мунчо написа. :wink:
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
purko
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 19:26

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от purko »

Мерси много. Не че не ми се отдават възлите, напротив даже ми се отдават добре, но просто не знаех как се правят тези :)
Аватар
Skorpi
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 17:10
Местоположение: St-Zagora

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от Skorpi »

Ето как се прави клуб
Изображение
Не сме народ! не сме народ а мърша,
пак ще кажа и с това ще свърша.....
............................... П.Р.Славеиков
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Завързване на влакното към телескоп.

Мнение от Doktor-5 »

Сега, слушай стария Бен! :D
Взимаш една запалка, нагряваш ухото докато леко припуши и издърпваш теленяка. После отиваш с върха до някой по-зареден магазин и си монтираш конектор за телескопи.
Всичко останало и отминало, живеем в ерата на технологите! :D
Апропо! И си запазваш тъкъмчетата! :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”