Уип

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Уип

Мнение от outsider »

grubi написа:Съжалявам че ще те разочаровам отново, но мини екстензия има :? .. То май няма щека в каталога на Sensas дето да е без :evil:
Реалната дължина на посочения от теб модел пак е 9.20 и теглото е без екстензията... Топ 5 е 5.95м, като сложим още 2 колена дето са по 1,70 и се приспадне дължината на сглобките :oops: Да не съм голословен ей тук намерих онлайн магазин дето хората са сложили реалните дължини без екстензията, отговарящи на теглото от каталога http://www.pecheur.com/achat-canne-coup ... 45077.html
Не искам да кажа че ще е лоша, но не мисля че ще е по-добре от Бийстмастъра, пък бил той и с по голямо тегло :!:
Tе тука има една дискусия посветена на въпросния уред:
http://www.pechemaniac.com/forums/viewtopic_50032-2.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
(на френски , естествено :wink: ) , но синтезирано , става дума за следното: човека е супер доволен , и твърди , че баланса на щеката е като на два пъти по скъп модел - изпъната , стегната и меневрена . (На 11;5 метра) Нямаме информация с кво е ловил колегата до този момент , и каква му е базата за сравнение , така че всичко лежи на неговата съвест. :wink:
Направил си е труда да измери тоягата - на 11.5 метра е дълга : без удължител , 10,72;с удължител , 11,60.Това с отрязани върхове.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

Приключих я темата вече. Има тука едни пари, които съм ги нарочил спонтанно за усвояване по този параграф и вземам "114"-ката, още някой качествен топ, и задължително къпинг. Че то беше мислене, сякаш говорим за одитен доклад на АД. :lol: :lol: :lol:

п.с. Пише ли с колко си е отрязал върховете? :lol: Между другото, някой има ли представа фабрично с какъв отвор идват те? Става дума да се монтира някой естетски ластик, примерно 0.7-0.8 за бабиери.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Уип

Мнение от outsider »

Мунчо написа: п.с. Пише ли с колко си е отрязал върховете? :lol: Между другото, някой има ли представа фабрично с какъв отвор идват те? Става дума да се монтира някой естетски ластик, примерно 0.7-0.8 за бабиери.
Не .Обаче друг участник в дискусията твърди че ползва 1,2 мм. ластик БЕЗ да реже върховете , с външна втулка. :wink:

Сега, сигурно много хора няма да се съгласят с мене ( което СТРАШНО ме притеснява 8) :mrgreen: ) , обаче аз съм твърд привърженик на рязането на върховете. Считам че това прави щеката много по пъргава на засичане , и улеснява правилното функциониране на ластика. :idea:
И точно така , както в мач риболова типичната грешкла на начинаещия е увлечението по твърде тънки влакна , в щекарския риболов проблемите с ластика идват от недостатъчно отрязаните върхове.Това си е моето мнение , и аз изцяло го споделям! 8) :lol:
(Статития в Инфопеш , публикувана наскоро обяснява как процедират големите шампиони - не всички , ама достатъчно много :wink: - хората изцяло махат върха , както ловят всички и в Испания с кух ластик - а за тънките ластици , за да избягнат влизането на вода в крайно неeстетската дупка на второто коляно :lol: :lol: , пъхат втора втулка - вътрешна , и си ловят с тънките ластичета на второ коляно)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

Мерси много!
Този пич е пускал някакви снимки, на теб отварят ли ти се? Американският сървър е ебати дървото...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Уип

Мнение от pescaBG »

ВАНКА,
тука с ластик 0.7 само мога да си чистя зъбите или да направя на моята захващачка за косата,ама ти знаеш по тия ширини за каква люта битка става въпрос
Я ми пусни пак оная цена на 11.50 на Сенсаса дето ми го препоръча да гу удря у главата собственника на уж фирменния магазин Сенсас ,сещаш за кой ти говоря и да видя как да скалъпя нещо ефтинджок
Поздрави
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Уип

Мнение от outsider »

Мунчо написа:Мерси много!
Този пич е пускал някакви снимки, на теб отварят ли ти се? Американският сървър е ебати дървото...
Отварят ми се. Вижда се щеката на гредата , действително изглежда страшно изпъната , и отрязаните върхове , които така като гледам на снимката , са си почти цели .Жалко че не можеш да ги видиш :?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Уип

Мнение от outsider »

pescaBG написа: Я ми пусни пак оная цена на 11.50 на Сенсаса дето ми го препоръча да гу удря у главата собственника на уж фирменния магазин Сенсас ,сещаш за кой ти говоря
Ми същата дето я обсъждаме с Мунчо бе Жоре - те ти цената , която е платил колегата във Франция:
..... un pack Sensas 114, pack comprenant 2 kits match4 et un kit coupelle.
(330,00 Euros le pack!) ...

Те вярно че испанците се правят малко на тарикати :lol: , ама не би трябвало да е много по-скъпа , това не е някъв топ модел , деба.
За ластиците знам - и аз много се хилех на такива работи , докато вадех от калъфа три топ-сета монтирани с черно Хидро :twisted: , и един с 2.8 кух на Сенса :twisted: :twisted: , ама Господ си намира начини да ни научи на скромност и смирение :roll: - като тръгна живот и здраве някой ден да си купувам щека , и мене такива ластичета ме чакат , лелиииии :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Уип

Мнение от Коце »

outsider написа:.... как процедират големите шампиони - не всички , ама достатъчно много :wink: - хората изцяло махат върха , както ловят всички и в Испания с кух ластик - а за тънките ластици , за да избягнат влизането на вода в крайно неeстетската дупка на второто коляно :lol: :lol: , пъхат втора втулка - вътрешна , и си ловят с тънките ластичета на второ коляно)
И не само те! Това съветват и нашите, ако попаднеш на акълия де!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Уип

Мнение от vidinskoribarche »

Колега Рибоко, ако мислиш да навлизаш в занаята с щеките , по-добре си вземи щека втора ръка, а не уип. аз имам уип, но го ползвам като директен поеради простата причина че мога да му монтирам ластик пък в някои оказания и шпиц връх. Лазер Леджънд 8 метра имам аз 350 гр на 8 метра изпънат строен и е невероятно оръжие.
Можеш да си вземеш и Миди карбон лайв 3г но на 8 метра е 400гр и ако решиш да го ползваш като директен ще ти откъсне ръцете .Шиманото на Мунчо е виш пилоташ, но не може да се ползва като директен, то клони по към щека. Искаш ли щека намери си или Мавер блу вега на 11 метра или Тика Популайт на втора ръка са на доста изгодни цени. И двете са тояги, но научиш ли се с тях после ще ти е лесно при изжора на друга щека. А ако искаш да си ловиш като с директен ти препоръчвам Лазера. С него ловя и като директен и като уип.На 8 метра с по тежки плувки от порядъка на 2.5 гр си замяташ спокойно, но плавно а не като хамалин. страхотен е !!! Човекъ от който го купих ми каза, че е вадил шарани до 2 килограма , и мисля , че това е достатачно за риболов на плувка . По големите риби ги търси на дъно , пъки мисля, че 2 килограмова риба на плувка си е тръпка :D ти си решаваш
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Уип

Мнение от pescaBG »

НЕ ЗНАМ КЪМ ,КОЙ Е ОБРЪЩЕНИЕТО ТИ ПО ТЕМАТА ВИДИНСКИ ,
не вярвам да е за мен , защото имам XL76 на Сенсас и хората знаят за какво говорим от 2 години и съм го разпъвал маркуча 4-5 пъти , но ми и е жал да я ръчкам на 9 метра или на 10 метра и подпитвам Ванката ,да свера часовника и да крънкам Рубен за дискуенто
Иначе Уип видях един английски и е извънземен, беше някаква тяхна яка марка
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Уип

Мнение от vidinskoribarche »

pescaBG написа:НЕ ЗНАМ КЪМ ,КОЙ Е ОБРЪЩЕНИЕТО ТИ ПО ТЕМАТА ВИДИНСКИ ,
не вярвам да е за мен , защото имам XL76 на Сенсас и хората знаят за какво говорим от 2 години и съм го разпъвал маркуча 4-5 пъти , но ми и е жал да я ръчкам на 9 метра или
на 10 метра и подпитвам Ванката ,да свера часовника и да крънкам Рубен за дискуенто
Иначе Уип видях един английски и е извънземен, беше някаква тяхна яка марка
Здрасти Жоре, нали пича дето е негова темата иска да си копува уип , та му казвам аз какъв имам и ако иска да си вземе такъв. Инак твоята въдичка е просто мадре миа !!!
Да знаеш и аз ще си купя като твоята някой ден , ама нема да е скоро сигурно до 2 години :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

vidinskoribarche написа:...
Можеш да си вземеш и Миди карбон лайв 3г но на 8 метра е 400гр и ако решиш да го ползваш като директен ще ти откъсне ръцете...
С това твърдение не мога да се съглася - уипа на "Миди" може да бъде използван пълноценно като директен телескоп - казвам го, базирайки се на личен опит, а не на виртуални предположения. Не мисля, че "Лазер"-а го превъзхожда с каквото и да е...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Уип

Мнение от vidinskoribarche »

Мунчо написа:
vidinskoribarche написа:...
Можеш да си вземеш и Миди карбон лайв 3г но на 8 метра е 400гр и ако решиш да го ползваш като директен ще ти откъсне ръцете...
С това твърдение не мога да се съглася - уипа на "Миди" може да бъде използван пълноценно като директен телескоп - казвам го, базирайки се на личен опит, а не на виртуални предположения. Не мисля, че "Лазер"-а го превъзхожда с каквото и да е...
по лек е на 8 метра. :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

По каталожни данни, да. Но при всяко положение е по-добре балансиран.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Даниел Казаков »

Здравейте колеги,като притежател и на 2-та уипа мога да се включа с +1 глас за мидито
по здраво
добър баланс
и си го ползвам на 8 метра като директен без усилие ако се ползва с ластика като директен натежава и ластика не си върши работата когато дойде близо рибата но с жилото е перфектен
за разлика от от лейзера няма проблем с по тежките плувки 8-10 грама
да отбележа че ловя на Дунав
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”