РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от babydoctor »

Е и аз за чисто мънисто говорех...Позицията на тялото е 30-45 градуса надолу с главата. Между другото, на тесто ми се е случвало да вадя скобар, закачен "под мишницата", а веднъж дори за опашката, долу в Македонията, при това не беше от стандартните 42-44 см., а некво недоносче около 700 гр., ама ме накара да скоча с дрехите и с тоягата в уста да плуувам до отсрещния бряг, а говедцето беше взело 50-60 м. надолу из бързеите. Но абсолютно си прав от нуждата от светкавично засичане - навремето, когато ме питаха кога трябва да се засича скобара, отговарях - миг преди да клъвне... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Charge
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Яну 12, 2017 17:13
Риболов: Риболов на река
дал Браво: 2 пъти

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от Charge »

Алекс доста от колегите смятат риболова на мънисто за елементарен,но от мое наблюдение едва 10% успяват да го практикуват правилно.Предимството най-вече е в това че не си цапаш ръцете в студа и да не забравяме че за месец риболов плащаш 3 лева за мъниста което не се харесва на господата с рибарски магазини в този форум.Ще пробвам твоя вариант само да се покачи водата на река Стряма защото в момента е 30 см.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от babydoctor »

Charge написа:Алекс доста от колегите смятат риболова на мънисто за елементарен,но от мое наблюдение едва 10% успяват да го практикуват правилно.Предимството най-вече е в това че не си цапаш ръцете в студа и да не забравяме че за месец риболов плащаш 3 лева за мъниста което не се харесва на господата с рибарски магазини в този форум.Ще пробвам твоя вариант само да се покачи водата на река Стряма защото в момента е 30 см.
Никой риболов не е елементарен. Що се отнася до финансовата страна, на мен месец риболов ми струваше максимум половин пакет брашно, не знам каква му е цената сега. Но с мънисто си е предизвикателство, което го прави интересно. Разбира се, ако не държиш на всяка цена да занесеш риба вкъщи... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”