РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от topsoft »

Коце написа:И ако сложиш от онова зеленото лекарство, дето слагат на шараните - светец! ...може обаче да отнесеш кютек от талибаните :lol:

Е що ше ме бият бе Коце...аз съм само теоретик....

Идеята ми беше да видим условността на морала и спортсментсвото, според мен е много по-важно отношението към рибите.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от Reptile »

nkolev написа: Колега Reptile, иронията за мен не е нападение, а шеговито - заядливо изразяване на несъгласие с мнението на другия, но ако за теб е нападение, то значи ти ме нападаш.
Пак повтарям мнението на никой от пишещите не е тъпо, всеки мисли по различен начин и има право на мнение, за което всъщност беше моя и на Шопа протест...
Нямам проблем с чувството за хумор, търпя на всичко, но иронията беше комбинирана с обвинение в цензура, това променя смисъла.
Продължаваме да задръстваме темата с мнения, които не са за нея, не мислиш ли?
Препоръчах и на Папарака - да се направи тема за морала.
Ако искате направете и тема, в която да се изказва несъгласие с модерирането на форума, няма проблем!
slavinski
Мнения: 58
Регистриран на: Нед Ное 13, 2011 17:56
Риболов: на Плувка

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от slavinski »

последните 5-6 поста на модераторите са само спам! хубав пример :wink:
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от jagger1 »

Paparaka написа:
Reptile написа:
venci72 написа::D нали нема цензора бре ,защо ги нема мненята на тия каде са против маниста ,тройки ..тармъци...и др.
А стига де!
Оставени са мнения по темата, които се отнасят за "техника и тактика на мънистото", а не за моралната страна на въпроса.
И мои мнения са премахнати, не само твои.
Ако искаш тествай да ловиш на мънисто и после споделиш впечатления, ама ти нЕма да тестваш, знам те аз!
Относно конкретни претенции към цензура, можеш да се обръщаш към мен или Коце на ЛС за изясняване на случая.
А защо трябва да не гледаме моралната страна на въпроса???? То по закон не е забранен и риболова с гола тройка, да оправдаваме ли и тройкаджиите? Това че 80% от пишещите в тази тема им "допада" метода с мънисто далеч не го прави спортсменски. Това разбира се е лично мнение.
Reptile написа:
Paparaka написа: ...
А защо трябва да не гледаме моралната страна на въпроса???? То по закон не е забранен и риболова с гола тройка, да оправдаваме ли и тройкаджиите? Това че 80% от пишещите в тази тема им "допада" метода с мънисто далеч не го прави спортсменски. Това разбира се е лично мнение.
Paparaka написа:Аз не съм много съгласен с това. Точно поради липса на морал рибата в България намалява с всеки изминал ден. И понеже очевидно мненията ни се различават, а няма как да споря с модераторите, смятам да не коментирам повече по темата.
Колега Paparaka, явно между гола тройка на воблер и блесна и само гола тройка на линията не правиш разлика, както и между косене с гола кука и риболов на мормишка (например - това е разновидност на риболов на мънисто). А по въпроса за втория цитат - за морала: Гледал съм много от филмите в които участваш - и едните и "другите". Та за морала: И с една обикновена щека човек може да бъде бракониер. Човек може да бъде бракониер и с телескоп и с фидер и с тролинг въдица и с мухарка и със спининг. Всичко това - когато не е спазил изискванията на закона. Аз съм ловил на мънисто и зимно време и лятно време. Опознай най-напред монтажите и технологията на този вид риболов, така, както познаваш щеката. Тогава ще говорим за монтажи и кое е спортсменско или не. И за да приключа по този въпрос, ще кажа само: Мразя ГОЛ след ГОЛ. Мразя ГЪСТИ РИБИ. Или си риболовец и в спортен двубой с рибата спориш, или си рибар. Между рибар и риболовец има ясна граница. Аз съм риболовец.
И понеже темата пак заби в посока - позволено, спортсменско или не, призовавам колегите, които пишат от тук нататък, да описват техниката, монтажите и сравнения с други методи, предимствата на метода и недостатъците му. Между другото, и колегата Reptile няколко пъти вече ви прикани за това. А който смята, че това не е спортсменски метод - да отвори нова тема. Там ще спорим. И нека всеки сам прецени според собствения си огледален образ кое е спортсменско и кое не е - но в друга тема. Поздрави на всички и успешен нов сезон.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от Коце »

slavinski написа:последните 5-6 поста на модераторите са само спам! хубав пример :wink:
:!: :!: :!: :!: :!:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от Петър Милков »

Законите са отражение на морала в държавата и щом , като закона разрешава риболов с мънисто , значи е законно и морално ! Същото важи и за риболова с голи тройки :arrow: Щом ,като закона не го забранява, значи е морално ! Законът не уточнява , дали става въпрос за тармъчане с тройка три нули " на секиме " или за спининг риболов с блесна № 3-№ 4 , което си е по-спортсменския начин за риболов . Законът си е закон !
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от Петър Милков »

За улеснение на потребителите , продължението на темата е тук :

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =6&t=49993" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от Doktor-5 »

Не бе адаш, това е друга тема!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от Ники Дончев »

Изображение

Доки мънисто застопорява ли се по някакъв начин,или го оставяш да се движи?Стръвта нарочно ли си я сложил така или,се е повдигнала след хващането на рибата?
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от jagger1 »

Мънистото го спускаш през повода - да легне върху куката отгоре. Стръвта си я слагаш, както без мънисто. Мънистото ляга след това на куката върху сръвта. Ако сложиш метално (месингово или волфрамово), то служи едновременно и за сваляне на стръвта по-бързо към дъното (като утежнение).
Последно промяна от jagger1 на Вто Яну 31, 2012 17:43, променено общо 1 път.
petko_dimitrov_81
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 20:08
Риболов: Мач риболов и риболов на "Болонезе" !!!
Местоположение: Yambol BG

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от petko_dimitrov_81 »

Колега много добре си обяснил :) Браво !!! Тъкмо и аз щях да пиша подобен пост,но защо да се повтаряме ?!? Има и друго , поводът може да е и 20 см , аз например си ловя с повод 20-25 см с едно жълто манисто и с червена кука №14 на Камасан или Сасаме , така утежнението ми е тип верижка(Италианска) както е показано на снимките,обаче какво правим....Измервам си 20-25 см над вирбела и чак тогава започвам да утежнявам !!! Ловя с не повече от 3гр плувка(най-активни са 2-2,5гр) след като утежня плувката и си вържа куката там с вирбели и всичко,слагам по една съчма №6 или 7 на основното над вирбела и на повода също над вирбела !!! Този метод на утежнение ми дава невероятни резултати тук на р.Тунджа !!! Поздрави и наслука :) :fish7:
[/size]Няма големи и малки !!! Има хванати и изтървани !!![album][/album]
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от Paparaka »

Ловете си както искате пичове. За себе си аз съм се убедил в някои неща. Само преди два дни гледах един филм от миналата година в който Краси Върхара и Иван Шопа ловяха на Янтра. В интерес на истината Върхара си ловеше на стръв. Та във филма ЯСНО се вижда как рибите кълват за перката. Нека да го гледат тези, които ми обясняват, че всички риби кълвяли на мънисто в устатата.
За мен този метод не е спортсменски и това е. Лично мнение. Не ангажирам никого с него.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от topsoft »

Paparaka написа:Ловете си както искате пичове. За себе си аз съм се убедил в някои неща. Само преди два дни гледах един филм от миналата година в който Краси Върхара и Иван Шопа ловяха на Янтра. В интерес на истината Върхара си ловеше на стръв. Та във филма ЯСНО се вижда как рибите кълват за перката. Нека да го гледат тези, които ми обясняват, че всички риби кълвяли на мънисто в устатата.
За мен този метод не е спортсменски и това е. Лично мнение. Не ангажирам никого с него.

Папарак, на стръв съм закачал не веднъж риби за гъзъ, не мисля, че от това може да се направи извод!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от VARHARA »

Paparaka написа:Ловете си както искате пичове. За себе си аз съм се убедил в някои неща. Само преди два дни гледах един филм от миналата година в който Краси Върхара и Иван Шопа ловяха на Янтра. В интерес на истината Върхара си ловеше на стръв. Та във филма ЯСНО се вижда как рибите кълват за перката. Нека да го гледат тези, които ми обясняват, че всички риби кълвяли на мънисто в устатата.
За мен този метод не е спортсменски и това е. Лично мнение. Не ангажирам никого с него.
Тъй като се спомена моето име съм длъжен да си кажа мнението.
Първо Божо този филм е от миналата година. И там единствената риба до колкото помня на търмък хвана Пацо и то без манисто. Шопа наистина ловя с манисто но 99% от рибите му бяха в устата. То по принцип в този филм само той хващаше риби,ние бяхме наблюдатели. До колкото помня си монтирах манисто и аз и хванах 2 риби .Както и да е.
Стар филм стара история,да се върнем на темата.
Аз мисля че когато няма тройка и няма целенасочено косене не виждам нехуманно отношение към рибите. Ми то тогава по същия начин да разпнем и тези който ловят с изкуствен вердевас. Ми то си е същото ,помислете малко.Винаги съм казвал, ловете риби ,мислете,че и утре ще отидете за риба и не се занимавайте с глупости.
И понеже смесваме темата за хуманност в риболова ще се изкажа ...... Друго ми прави впечатление. Аз имам магазин от 10 години. Смея да кажа че имам клиенти от всички видове риболовци от цяла България -шарански, плувка, спининг, дънен ,кльонк .Бях и в Н.Загора и в СТ.Загора и 3-4 години работих и продавах по изложения в Пловдив и София.Срещал съм се с хиляди риболовци. Тъй ли за 10 години нито един не обсъди с мен хуманното отношение към рибите.Всеки иска да лови повече и повече риби,оборудват се и успяват. Изключвам онези който си правят сметката ако си купи това и това колко риби трябвало да хване че да се избие . То добре ги изключвам но те са повече от 60% от риболовците повярвайте ми. Бедна държава гладен народ ,какво да се прави всеки си прави сметката.Как ще накараш колега да се бръкне 50 лв да отиде за риба ,да гледа как ги скубят с манисто а той хуманиста да дреме и да подсмърча капо .Капо капо но хуманно капо ,при условие че не е забранено манистото.
Тук във форумите забелязвам тенденцията да се правим на по бели от ангели, а други ги нарочват визирам и себе си като по черни и от дявола.
Ние сме риболовци ,и удоволствието за което плащаме не малка цена е да надхитрим и уловим рибата с позволени средства.Щом манистото ,вердеваса , силикота ,блесните ,нимфите,воблерите и т.н са позволени не виждам защо е този спор.
Ето в Белгия е забранено да се лови на цветен червей и всички ловят само на бял .Като забранят манистото ,ще хванат първо мрежарите а после ще хванат мамистаджийте :wink:
Аз ходя преди всичко за кеф , но това не означава че не прибирам по някоя риба . Означава ли това че нямам хуманно отношение към рибите?????????????????
shtilio
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 19:05
Местоположение: Ямбол

Re: РИБОЛОВ С МЪНИСТО

Мнение от shtilio »

Абсолютно съм съгласен с всичко написано от колегата. Мисля по въпроса по абсолютно същия начин.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”