Платформи Rive

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Платформи Rive

Мнение от Коце »

Здравейте приятели на реболова,

Отварям тази тема по няколко причини:
- да обсъдим плюсовете и минусите на марката
- защо трябва или не да си купиш такава платформа?
- всеки ползващ да сподели какво му харесва или не?
- зима е!

Много пъти е обсъждано по всевъзможни теми, но ще се опитаме да систематизираме все пак познанието в една тема.

Ще дам малко пресен билюк от коментари, а после и малко заводско инфо:
outsider написа:Всъщност , и горната част , и модула под седалката , и лапите и ...90 % от целия тоя бизнес не са идея нито на Мило , нито на Колмик , а на друга една фирма , от която всички копират вече повече от десет години....ама няма да споменавам имена , да не кажат че правя реклама :wink:
vankata86 написа:Това,че повечето седят на Рив,не значи че всеки трябва да има рив :wink:
maver13 написа:Колеги, няма как всички платформи да се сравняват с РИВ, както и не всички коли се сравняват с Мерцедес. Има и Рено, Пежо, Опел итн. Секи си преценява на каво да седи според разбиранията си и финансите си
outsider написа:Всъщност някои от имитациите са толкова успешни и добре направени (Престън , примерно) , че едва ли ще ги е срам да се сравнят с оригинала.

....аз обаче като реша да си купувам платформа и да хвърля столчето в някой ъгъл , пак ще си взема Рив 8)
maver13 написа:Ама като знам, че има РИВ, безсънните нощи ставаха все повече и повече
Георги Кръстев написа:В маготдроунинга чета други неща за рив. Орицата там се оплакват че цената била много над качестовот. Чекмеджетата били от крехка пластмаса и се трошали, а в самия стол няма пространство, хем нищо не събира, хем с къси крака, както и това че ако си с онази седалка тип пачи задник, все едно седиш на тротоара :lol: :lol:
ivelin66 написа:Абе Панталеев седи на едно Тубертини сигурно на годините на баба ми,ама това не му пречи да лови риба и да става републикански поред.
6ef4eto написа:Пич недей да говориш глупости аз съм 150+ и си ползвам RIVE-то ако искам може и да танцувам на него
Чичо Веско написа:По въпроса за РИВ-а обаче, нещата са по-скоро необоснована мода и снобаризъм насаден от многото постове на вече имащите по същите тези причини стол на тази марка
Paparaka написа:От две години RIVE нямат нищо ново по платформите, освен седалката, която на мен лично не ми харесва. Последният хит беше системата HSP и дебелите крака, а моята платформа е точно такава

В момента продуктите на марката са разделени на две групи – D25 и D36. За непросветените – това са два различни диаметъра на краката на платформата. Съответно 25 мм и 36 мм. Това определя и разработването на два типа прикачни. Като цяло пазарът е наводнен от обикновенни платформи в най-голямо разнообразие от варианти, и Рив в последно време наблягат повече на серията D36, поради засилената конкуренция в другия клас. С това си начинание те правят своя клиент изцяло зависим от марката, поради факта, че трябва да купува само прикачни с този размер отвор. Сериите модели платформи са основно ST, XT и RX, и техните разновидности.

Основни патенти на марката са” Clip One” захват за прикачни и системата за стабилност „HSP”.

Clip One
Изображение


Ето и кратък обзор на предлагащото се от марката на пазара:

D25

D25 Club Station C30
Изображение

D25 Sphinx 310 /легенда/
Изображение

D25 Club Competition
Изображение

XT 410
Изображение

D25 RX
Изображение

D36

D36 HSP Black Line
Изображение


D36G XT-G 451
Изображение

D36G ST-G
Изображение

D36 HSP RX Pack Plus
Изображение

D36 HSP ST Pack Plus
Изображение

От прикачните по-интересни са:

Предна греда
Изображение

Маса-кутия за стръв
Изображение

Облегалка /моята мечта/
Изображение


Моето мнение за Рив е следното:
- платформи за интензивно ползване, над 50-60 разгъвания годишно
- подходящи повече за състезатели, отколкото за аматьори
- несъвместими с масово използваните прикачни /при D36/
- цена превъзхождаща качеството
- подходяща за риболовец, ползващ предимно щека

Натам сте Вие...
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от outsider »

Тоест , вече не може да се спами за Рив в другите теми? Безобразие! :evil:
:lol: :lol:
цена превъзхождаща качеството

За кой модел приказваме? Щото има такива , при които се изхвърлят с цената , обаче примерно модела "Kлуб" , който аз считам за най-сполучливия стол изобщо произвеждан някога , някъде , от някого 8) , си е на съвсем народна цена.После му купуваш едни прикачни Preston или Колмик , подсмихваш се под мустак като подминаваш моделите Д 36 :mrgreen: , и си свиркаш .
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от ivelin66 »

Лично за мен новата греда на Риве няма универсалност.Предпочитам гредата на Колмик - кеф ти на язовир с гнезда,кеф ти на реката завърташ подложката и си изтичаш без да се товариш да държиш тръбите постоянно във въздуха.Относно техническите им решения за крака и прикачни - считам че Мило по нищо не им отстъпва.Аз съм си доволен от моя Технократ.И най-вече е по лек от 36 на Риве.А за цената и окомплектовката му въобще не може да става сравнение с Риве.
П.С. И стига с това Рийв.Платформата се прави във Франция и там и казват Риве.
Team Milo - feel the difference
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от outsider »

ivelin66 написа: П.С. И стига с това Рийв.Платформата се прави във Франция и там и казват Риве.
Рив . Без "е".
За гредата си абсолютно прав , и аз предпочитам гладките греди за изтичане в река . Или такава:

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Платформи Rive

Мнение от Мунчо »

Това D25 Club Station C30 изглежда много фЙешън. Не, че бих го разпънал повече от 5-6 пъти(трябва да уважа и "Октопода"), а и основните ми уртикарии са другаде, обаче някак си искам да го имам...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Платформи Rive

Мнение от Георги Кръстев »

В последно време съм забелязал доста се използват от ингилизите и руснаците тез щайги :mrgreen:
Изображение
Както и това оранжевото сито в долната част на снимката.
Изображение
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от Popeye »

Мен това , което ме дразни при рив/е е , че базовият модел трябва да се допълва с модули , което си подъл търговски трик на съгражданите на Ришельо , въпреки че е част от играта мен си ме дразни .
VIP sux !!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от Коце »

outsider написа:Тоест , вече не може да се спами за Рив в другите теми? Безобразие! :evil:
:lol: :lol:
не може, минаваме на професионално ниво! :lol:
Георги Кръстев написа:В последно време съм забелязал доста се използват от ингилизите и руснаците тез щайги :mrgreen:
Както и това оранжевото сито в долната част на снимката.
Жоре, щайгата е удобство - няма разгъване, подреждане...само слагаш и отваряш!
Иначе това сито някакво фешън ли е?
Popeye написа:Мен това , което ме дразни при рив/е е , че базовият модел трябва да се допълва с модули , което си подъл търговски трик на съгражданите на Ришельо , въпреки че е част от играта мен си ме дразни .
това за мен си е терористичен акт по модерните разбирания!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от Popeye »

Жоре, щайгата е удобство - няма разгъване, подреждане...само слагаш и отваряш!
Иначе това сито някакво фешън ли е?
не е фиешън , а е много практично нящу , ако внезапно ти се доядат мекици !!!
VIP sux !!!
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от maver13 »

Е сега отговарям в прав текст:

- да обсъдим плюсовете и минусите на марката

Минуси - леко надута цена, D36 те задължава да купуваш скъпи прикачни, доста са обемни при транспорт, за по-височките си требе допълнителен модул.
Плюсове - стабилна е много пущината, сравнително лека, изключително здрава и трайна, удобна и добре разпределена, супер лесна за разпъване и събиране, D25 - стават всички прикачни с кръгъл профил, възможност за добавяне/махане на модули според конкретния излет или начин на риболов и тн. и тн. и тн......

- защо трябва или не да си купиш такава платформа?

Ако имаш парите, купуваш просто за да спиш спокойно :lol: :lol:

- всеки ползващ да сподели какво му харесва или не?

Харесвам всички плюсове изброени по-горе + това, че е модерно, снобско и носи престиж :lol: :lol:

- зима е!

Така е, и за тва съм измил и лъснал РИВ-а за пролетта и наблегам на свинско и винско :twisted:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Платформи Rive

Мнение от Мунчо »

maver13 написа:... че е модерно, снобско и носи престиж :lol: :lol: [/b]
...
Мисля, че това е предостатъчно. Не случайно дедо Корс казваше, че трябва да сме преди всичко гъзари. Аз бих допълнил, че човекът е човек, когато е гъзар. :lol: :lol: :lol: Нека Коцелито заключи темата, за да не бъде разводнявана, и я качи най-отгоре като важна, с което този въпрос да бъде изчерпан и приключен веднъж завинаги! :D :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от maver13 »

Мунчо написа: с което този въпрос да бъде изчерпан и приключен веднъж завинаги! :D :lol: :lol:
А-а-а-а не, Муня. Много ме съмнява, че всички ше бъдат на едно мнение и то особено по тоя въпрос. На мене лично ще ми бъде много любопитно, как някой ще убеди широката публика, че РИВ-а не става за нищо и, че ако имаш тия пари по-добре да си земеш 2 бр. некви други платфорами и да си ги ползваш доживот :lol: :lol:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от Коце »

Не мога да намера графичната схема на HSP системата, да онагледим за какво става дума....:(
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от hypperion »

Е на тая съм хвърлил око аз ама да видим: D36 HSP ST Pack Plus
Ся, ако от Рив се бяха усетили да направят прикачните и тях с лек оранжев отенък - край! Просто сядам и чакам фотографите от хоби тв, па що не и от polefishingmagazine :lol:
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Платформи Rive

Мнение от Popeye »

Хъ Съ Пъту ей гу на немецки пиши , чи е много стабилну
http://matchanglershop.de/shop/product_ ... cts_id=182
VIP sux !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”