Макара

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
pike96
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 20:22
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Ловеч

Макара

Мнение от pike96 »

Препоръчайте ми макара за тази пръчка http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6383" onclick="window.open(this.href);return false; .Нещо качествено около 100 лева.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Макара

Мнение от Коце »

Колега, прочети малко в раздел "Макари". Има много предложения. Иначе наистина качествените са 200+ лв.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
pike96
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 20:22
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Ловеч

Re: Макара

Мнение от pike96 »

Благодаря за информацията.
pike96
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 20:22
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Ловеч

Re: Макара

Мнение от pike96 »

Ще ми кажете ли дали тази макара ще пасне добре на пръчката http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=63" onclick="window.open(this.href);return false;.Ако не , дайте някакви предложения.
ribarcheto72
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 12:28
Местоположение: София

Re: Макара

Мнение от ribarcheto72 »

Ще и пасне екстра колега,взимай смело. :D
pike96
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 20:22
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Ловеч

Re: Макара

Мнение от pike96 »

Мерси колега , все пак някое друго мнение.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Макара

Мнение от Коце »

За мачова пръчка ---> мачова макара!
Какво значи да пасне? Това може да го разбереш само на живо - да няма луфт макародържача и да има добър баланс самата въдица с монтирана макара.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Макара

Мнение от miro253 »

pike96 написа:Ще ми кажете ли дали тази макара ще пасне добре на пръчката http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=63" onclick="window.open(this.href);return false;.Ако не , дайте някакви предложения.
Тази макара пасва на всички мачове. Аз имам три такива и си ги ползвам и за болото и за фидер.
pike96
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 20:22
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Ловеч

Re: Макара

Мнение от pike96 »

Мерси колеги.
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Макара

Мнение от DYNO »

:lol: Аз си купих същата Tica и в момента съм се насочил към същата макара. Дано се окаже успешна комбинация :wink:
WORCGROUP
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 23:24

Re: Макара

Мнение от WORCGROUP »

Мачовия ексейдж 3000 си е класика ! Моят съвет е ако успееш да намериш модела от 2010 г. MHSRB! Братушките от Daily fishing.ru го обявиха за най-добрата мачова макара в света в ценовия диапазон до 100 $ ! По отношения на новия ексейдж има доста критики особено по отношение на шпулата ARC, която в евтино изпълнение е по-скоро недостатък на макарата !
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Макара

Мнение от marinko7 »

И какъв недостатък видя във новата шпула колега,или пак има изказвания на сляпо ,във форума се навъдиха по големи инженери от тия във завода на Шимано,във новия Ексейдж всичко друго може да даде фира но не и да се появи проблем породен от ръба на новата шпула !
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Макара

Мнение от Коце »

WORCGROUP написа:По отношения на новия ексейдж има доста критики особено по отношение на шпулата ARC, която в евтино изпълнение е по-скоро недостатък на макарата !
Колега, имам няколко макари с новата "С" шпула. Имам също и със старата "В" шпула. Повярвай ми, новата е доста по-добра в кастинга! Влакното се изнизва по-лесно и замятането е по-далечно. Това няма как да се установи с лека линия, личи си най-вече при фидера. И не случайно топ модела е с тази шпула.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Макара

Мнение от PAMPASA »

Коце написа:
WORCGROUP написа:По отношения на новия ексейдж има доста критики особено по отношение на шпулата ARC, която в евтино изпълнение е по-скоро недостатък на макарата !
Колега, имам няколко макари с новата "С" шпула. Имам също и със старата "В" шпула. Повярвай ми, новата е доста по-добра в кастинга! Влакното се изнизва по-лесно и замятането е по-далечно. Това няма как да се установи с лека линия, личи си най-вече при фидера. И не случайно топ модела е с тази шпула.
Коце прав си ,но мене някак си по ме кефи старата шпула :wink: - на новата влакното не може да се навие до ръба - и не ми стои добре от чисто естетическо естество :wink: Просто си спамя :roll:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Макара

Мнение от Коце »

PAMPASA написа:Коце прав си ,но мене някак си по ме кефи старата шпула :wink: - на новата влакното не може да се навие до ръба - и не ми стои добре от чисто естетическо естество :wink: Просто си спамя :roll:
Естетиката е важно нещо в риболова! :wink:
Вярно, до горния ръб няма как, но до долния със сигурност! :lol:
Аз да ти кажа като навих първите два оборота на синята бангия и повече естетика не ми трябваше!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”