Платформи Colmic

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Платформи Colmic

Мнение от Коце »

Здравейте приятели на реболова,

Ще направим и кратък обзор на платформите Colmic, за да имаме вече основна представа за предлаганото ни оборудване за седеж и търкаляне на тръбопровода. Разбира се има и други марки, които при интерес може да обобщим също, но аз лично смятам, че Rive, Milo и Colmic са марките, които заслужават да бъдат разгледани от нас!

И те така! Аз лично преди време не си купих такава, поради възхода на световната икономика, респективно и цените на продуктите. Но за моя голяма радост кризата ни удари и италианците от Colmic първи се усетиха и ни предложиха конкурентен продукт, в много добро съотношение цена - качество – функционалност, покривайки всички нива на продукта, от леките до платформите за състезатели.

Платформи 2011 година

One Plus

Изображение

Изображение

Изображение


One Regal

Изображение

Изображение


Леката платформа Style
Изображение


Серията Match – 1460, 1470, 1480
Всички платформи са в комплект с прикачни. Какво повече може да искаш...!

Изображение


Освен ето това.....което много скоро ще бъде видяно по нашите пътища!

Изображение


Платформи 2012 година

Тази година са решили да пуснат някои новости по платформите. Първото, което се забелязва, е че всички крака са стандарт Ф30 мм. Това си е техен стандарт. До тази година имаха два размера крака – Ф25 мм и Ф30 мм. Също и нови лапи. Като цяло са покрили отново целия необходим диапазон от модели. Някои са нови, други са тунинговани!

Axel

Изображение


Fenix 40

Изображение

Изображение


Fenix 70

Изображение


Дяволски тунинг One 999

Изображение

Изображение


Прикачни


По интересните са:

Греда с гнезда за щеката, с възможност да се завърта подложката в позиция за изтичане
Изображение


Транспортен комплект
Изображение

Лапи с променлив ъгъл на наклон
Изображение

Държач за кофа
Изображение


От мен толкова. Надявам се информацията да е била полезна!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Платформи Colmic

Мнение от Мунчо »

Toзи "Феникс" 40 изглежда примамливо компактен - направо е като столче...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Платформи Colmic

Мнение от krasimir »

От всичките най-много ми харесва Match 1460-70 като стария Кубанг. Ходили сме за риба с Калин Митранов и съм го виждал как се "разхожда" по платформата си, а той хич не е лек. На гребния канал пък редовно си разполага платформата така, че да вижда рибите на късо като му кълват. :lol: А тия космически параходи от серията "one" нещо не мога да ги възприема. :shock:
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Платформи Colmic

Мнение от Reptile »

Какво е това 1460 - 70?!
Аз имам 1460 и съм доволен, рамката е много стабилна, ама много!
Новите платофрми са с олекотена рамка от 4 профила, това сваля поне 2 - 3 кг от масата на платформата.
Моята рамка е от двойни профили, които биха издържали над 300 кила, което нЕма особен смисъл.
Fenix 40 e чудесно решение, но и Axel-a е добре, заради дълбокото отделение.
Решение "само чекмеджета", което позволява конструкция с прост и много здрав корпус е силно идиотоустойчиво.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Платформи Colmic

Мнение от Коце »

krasimir написа:От всичките най-много ми харесва Match 1460-70 като стария Кубанг. Ходили сме за риба с Калин Митранов и съм го виждал как се "разхожда" по платформата си, а той хич не е лек. На гребния канал пък редовно си разполага платформата така, че да вижда рибите на късо като му кълват. :lol: А тия космически параходи от серията "one" нещо не мога да ги възприема. :shock:
Лично мога да потвърдя, че заварките са чудовищни и като цяло конструкцията е много стабилна, което за БГ си е важен фактор!
Иначе за One - така си мислиш само. Всичко е монолитно!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Николай Ангелов
Мнения: 533
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 11:57
Местоположение: Пловдив/София
дал Браво: 1 път

Re: Платформи Colmic

Мнение от Николай Ангелов »

Имам преки впечатления от два модела платформи на фирмата. Преди три години ползвах платформа COLMIC "GOLD DE LUX" - добра изработка, сигурно затягане на краката, здрави лапи, стоях прав на скарата и не помръдваше (по онова време бях закръглих 110 кг), удобни прикачни. Естествено, не може да се очаква да не тежи. До към 200 метра разстояние не ме притесняваше. Мъкнал съм я и по-далеч - 400-500 метра, заедно с щеката, кофите и т.н. Е, работата тогава става тегава, ама пусти мерак. За мен основен недостатък бе седалката - изключително неудобна. Взех си втори модел който биваше горе-долу. Идвете бяха двуделни. Ама принципно съм капризен към седенето. Производителят, като гледам, е променил дизайна на седалките на новите модели. По една или друга причина се разделих с оборудването си за риболов с щека. След време си взех COLMIC "STYLE". Лека, компактна, за риболов с мач или телскоп без водачи за 2-3 часа ставаше. Оказа се по-стабилна отколкото очаквах, въпреки крехкия си вид. Но и върху нея не ме свърташе. Отново забележки към седалката. И с нея се разделих.
Ако реша да се оборудвам отново с платформа (така или иначе все си ми трябва, въпреки че повече не ловя с щека) не бих пропуснал да огледам обстойно моделите "Axel" или "Fenix" (но при него, поне по снимката, скарата ми се вижда една идея по-къса).
WORCGROUP
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 23:24

Re: Платформи Colmic

Мнение от WORCGROUP »

Интересно, твърде интересно ! Чичо Веско, давай по-бърже цените на "Аксела" и "Фениксите" !
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Платформи Colmic

Мнение от p_zarkov »

За новите модели само мога да кажа че не ми се връзват с определението - рибарски стол , по скоро бих ги определил като - рибарски гъзарски стол :D . От много години ( от както е на пазара ) имам преки наблюдения върху един модел който покрива всички мои изисквания . Най важното което е да е усточив под 120кг ми телце - НЕ МЕ УСЕЩА !!!!!!!!! Да е жива и здрава жената , че ме нави и ми помогна да сваля 20 кила и сега се чувствам по-добре , даже ЕКСТРА ! Та през всичките тези години открих само един недостатък - врътките са малки и когато са ти мокри ръцете се плъзгат при развиване и завиване. Ето малко снимки на моята платформа която ще ползвам с удоволствие още дълги години .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


П.П. Забравих да кажа , че единственото нещо което съм сменил за всичкото това време , това е предната греда ( първо купих на ПРЕСТЪН , добра е ,но като сложих на КОЛМИК гредта , работата направо заспа ) ,А забраих и чадъра смених :lol:
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Платформи Colmic

Мнение от Чичо Веско »

Коце написа: Лично мога да потвърдя, че заварките са чудовищни и като цяло конструкцията е много стабилна, което за БГ си е важен фактор!
Иначе за One - така си мислиш само. Всичко е монолитно!
Точно това ми каза и самия Mr.Colini (Биг-Боса на марката (на снимкатас мен)) и ме накара заедно с него да СКАЧАМЕ върху една от ИЗГЛЕЖДАЩИТЕ слаби и нестабилни платформи :shock: :!: Аз тогава си бях чисто 110, той не знам колко е, но сигурно има към 80кг. = та си се получава стабилна ТЯГА :lol:

Имам и една снимка където сме запечатани и двамата във въздуха скачайки върху скарата, но аз много се страхувах да не строша пустия стол..и не е за показване :oops: :? :wink:

Изображение
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
ilko8800
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 13:19
Местоположение: провинцията

Re: Платформи Colmic

Мнение от ilko8800 »

От много време се заглеждам по платформите от серия ONE и .......много ми харесват ....ама много :oops:
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Платформи Colmic

Мнение от pescaBG »

Някой да каже кач пара е Феникс 40 да купя една на жената да стои на меко
Сериозно каква е цената на тоя модел точно
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Платформи Colmic

Мнение от Чичо Веско »

pescaBG написа: Някой да каже кач пара е Феникс 40 да купя една на жената да стои на меко
Сериозно каква е цената на тоя модел точно
Цената на Феникс 40 ще е между цените на MATCH 1460 и MATCH 1470, тоест прогнозно~700лв.
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
berk
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 10:34
Местоположение: varna

Re: Платформи Colmic

Мнение от berk »

А държач за кофа от къде мога да си взема :roll:
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: Платформи Colmic

Мнение от пламенхимекс »

Добчо има от тая единичка ,когато ходим на състезания по двойки аз седя на нея много яка и удобна платформа.
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Платформи Colmic

Мнение от Георги Кръстев »

Столовете незнам, но щеките не са никак лоши. Лятото ловим шарани, зимата суджуци... :lol: :lol: :lol:
Изображение
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”