Ваглери Carlusso и други

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от HristoNN »

miro253 написа:
HristoNN написа:За по голяма дълбочина от порядъка на от 5 до 7м кой от ваглерите на Craluso е подходящт. Ако неса подходящи за тази дълбочина да взема да загледам и някои слайдер.
Ами някой Arrow или голям CONTROL MATCH или PRO MATCH. За други май не се сещам. Абе по-точно сещам се, но са на Колмик.
И аз си мислех да си взема някои по-големи ваглери от тези споменатите горе. За сега съм си поръчал по-малки от порядъка от 5 до 8 - 9гр. Но на другия месец ще си взема и още по-големи. Взех тези грамажи, защото на местата където ходя за риба, рибата през пролетта излиза към брега, а там е плитко и не ми трябват повече от 15м максимум 20м дистанция. А към лятото вече трябва да мятам доста навътре и на дълбочини от порядъка от 4 до 7м.

А би ли споделил кои ваглери на Colmic имаш на предвид, защото съм си харесал няколко техни и обмисля още какъв грамаж и кой модел точно да избера. Най-съм навит за сега на серията им за платика
STRALE BREAM
Изображение

VICTORY BREAM
Изображение

също и този VICTORY ELITE :
Изображение

и този SINFLEX SPAGNA :
Изображение

Иначе ваглерите на Cralusso които съм си поръчал ще пристигнат другата седмица и ако времето се задържи топло и язовира се разтопи (че няма къде да се лови) ще ги пробвам и ще споделя и моите впечатления от тях. Иначе съм решил да си взема още някои модел от тях и с различни грамажи от един и същ вид и някои на Colmic, Boby Fisher, Laguna за да мога да покрия всички ситуации в които ще ми се наложи да ловя риба.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от Коце »

Колега, предлагам ти първо да си купиш и тестваш, а после да ни споделиш кое ти е харесало и кое не. Че както си тръгнал ще покажеш всички модели на всички марки!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от HristoNN »

Коце написа:Колега, предлагам ти първо да си купиш и тестваш, а после да ни споделиш кое ти е харесало и кое не. Че както си тръгнал ще покажеш всички модели на всички марки!
Просто тези съм си харесал. По горе споменатите на Cralusso вече са поръчани и чакам да пристигнат, тези на Colmic до някои ден ще поръчам и тях. С удоволствие ще ги пробвам само чакам да се размразят водоемите наоколо и ще споделя впечатленията си от тях. От всичките.
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от HristoNN »

Да попитам нещо за да не пускам друга тема.

Има ли разлика в чуствителността на ваглера в зависимост от това дали е фиксиран или подвижен. При условие, че при двата случая ваглера един и съшт, дълбочината и другите атмосверни условия са еднакви (течение, вятър и др.)
Аватар
veselinov
Мнения: 308
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 23:35
Местоположение: sofia

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от veselinov »

Пишете по-грамотно, Розалия......моля Ви....
И да имало значение... .....доста е изписано по въпроса. Пробвай с търсачката,че не си спомням точно къде в раздела.
Успех и в двете... :wink:
match & feeder only
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от HristoNN »

Здравейте.


Имам един Craluso Sensitiv, но му се случи седна случка. При замятане някъде му излетя карбонения кил. Сега се чудя къде да си намеря друг карбонен кил и да го сложаа на моя ваглер.

Ако може да ме насочие от къде мога да си намеря карбонен кил.


Благодаря предварително.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от Коце »

Продават се комплекти от антенки и килове Кралусо в повечето магазини - Видракс, ribi-abv.bg и т.н
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”