Ваглери Carlusso и други

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Ваглери Carlusso и други

Мнение от HristoNN »

Здравейте.

Разглеждах различни ваглери и си харесах едни и ми се иска да споделите мнението си за тях.
Ето ги и ваглерите:
1.
Изображение
от този модел мисля да си взема 5гр и 9гр.

2.
Изображение
от този модел 6гр и 8гр.

3.
Изображение

И ми е много интересно как се монтират на линията ето тези ваглери:

Изображение
Интересно ми е как се държи този ваглер и изобщо как се прави монтажа с него.

Други ваглери съм харесал на Colmic, серия Victory.

Също така от правите ваглери на Middy. Особено тези с прозрачното тяло (кристален).

Ако може споделете впечатленията си от тези ваглери.

Благодаря предварително.
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от pescaBG »

Ваглерите под посочените в точка 3
тука се изволзват за риболов на стационарна дълбочина или да се изразя по точно застопорен ваглер ,който не се движи по линията
Използват се на дълбочина между 150 см и 350 см , при мач с дължина минима казвам удобната за мен персонално 4.20
Сега тука някой за да демонстрират майсторство ловят и на по големи дълбочини с тях ,но начина на хвърляне и движенията на хвърлящия се приближават до тия на риболовеца с мухарката и са достойна комедийна картинка
Принципно Кралузо ваглерите са по практични за спокойни води ,където няма силно течение или ураганен вятър,поради лимитираните възможности за отежняване
но компенсират с голяма чувствителност не на последно място здравина
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от miro253 »

Аз тези последните ги пробвах и на подвижен монтаж. Мисля, че няма проблем и така да се ползват въпреки, че в магазина на Видракс ми казаха, че са само за фиксиран монтаж.
Иначе по темата: аз лично смятам, че ваглерите на Кралусо са много качествени, но като цяло са за ловене на дълбочина до към 4-5 метра. Това си е мое мнение де.
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от Венелин Радушев »

miro253 написа:Аз тези последните ги пробвах и на подвижен монтаж. Мисля, че няма проблем и така да се ползват въпреки, че в магазина на Видракс ми казаха, че са само за фиксиран монтаж.
Иначе по темата: аз лично смятам, че ваглерите на Кралусо са много качествени, но като цяло са за ловене на дълбочина до към 4-5 метра. Това си е мое мнение де.
Не става, рокет носят твърде малко на линията и утежнението буквално не смогва да изтегли влакното до стоперният възел при подвижен монтаж, особенно на дистанция.
Ползвам ги фиксирани до 2,5м дълбочина ако търся дистанция, при по голяма дълбочина трудно се замята, иначе летят страхотно.
За до 4м дълбочина ползвам Дартс, други модели не съм ползвал.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
GERAZ
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 17:54

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от GERAZ »

Лично аз преминах изцяло към тези ваглери поради изключетелната им здравина- няма чупене потбиване на тялото от основното утежнение пиене на вода. Другото предимство е наборът от различни по цвят и вид антени за различните атмосверни условия. За увеличаване на носимоста спциално за модела DARTS на мястото на оловният кил слагам стрругован месингов . Другото което ми хрумна е на мястото на разграфената тръбичка може да се монтира карбонова антена от счупен връх на директен телескоп с дължина като тази на оригинала . В долният край се монтира втулка с диаметър 5.3 мм. и дъл. 10-12 мм. а на тънкият край куха антена с диаметър 3-3.5мм. Така направената антена става на всички модели с полиуретаново тяло.
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от HristoNN »

Венелин Радушев написа:Не става, рокет носят твърде малко на линията и утежнението буквално не смогва да изтегли влакното до стоперният възел при подвижен монтаж, особенно на дистанция.
Ползвам ги фиксирани до 2,5м дълбочина ако търся дистанция, при по голяма дълбочина трудно се замята, иначе летят страхотно.
За до 4м дълбочина ползвам Дартс, други модели не съм ползвал.
За подвижен монтаж колко грама олово трябва да носи ваглера по линията за да издърпва лесно влакното?

Благодаря за всички мнения.
GERAZ
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 17:54

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от GERAZ »

За по-лесно смятане 1гр. на метър дълбочина.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от outsider »

HristoNN написа: За подвижен монтаж колко грама олово трябва да носи ваглера по линията за да издърпва лесно влакното?
Минимум три грама.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от HristoNN »

Аз мисля да си взема по един ваглер от следните

1. Dart
Изображение
Size gr / Changeable weight
6 / 2,5 gr
8 / 3,0 gr - ето този размер (виждал съм да го ползват и като подвижен и като фиксиран)
10 / 3,0 gr
12 / 3,0 gr
14 / 3,5 gr
16 / 3,5 gr
18 / 4,5 gr
20 / 5,5 gr

2. Velence:
Изображение
От този модел 5 или 7gr.

3. Sensitive:
Изображение
От този модел 5 или 9gr.

4. Може би и control match with dart:
Изображение

А като напредна в мач риболова ще си взема и други грамажи и модели.

Вие какво мислите за тези.
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от miro253 »

Ами аз имам Рокет 6 гр. за по-дълбоко от 2 метра не става. Имам и един Рокет лайт - не виждам къде ще го ползвам - носи 0,5 гр. Купих си Валенс 11 гр. Като му се извади "карантията" и се разпъне антената носи около 3,8 гр. Него го пробвах и като подвижен - става. След това си купих Контрол мач - това според мен вече е друга бира. Много фин и чувствителен ваглер. Като е разпънат е доста дълъг, но според мен това не пречи нито на замятането, нито на чувствителността и цената му е доста добра.

Скоро си купих един комплект ваглери на Екснер от колега от форума. Не съм ги пробвал още. Нямам търпение да ги сравня с Кралусо. Ще споделя, защото водоемите, които посещавам в радиус 100 км. около София са все с големи дълбочини и Кралусо нещо май не ми се вписват.
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от Marian »

А защо не ползваш този модел за големи дълбочини. Това е модел от миналата година и напълно ми покрива риболова в дълбоки и плитки води.

Изображение
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от HristoNN »

Marian написа:А защо не ползваш този модел за големи дълбочини. Това е модел от миналата година и напълно ми покрива риболова в дълбоки и плитки води.

Изображение
Колко грама може да носи по линията и как му е чуствителността на по-голяма дълбочина?
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от HristoNN »

Контрол мач колко грамов си използвал?
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от Коце »

Аз имам Про Мач и мога да кажа, че е интересна плувка. Вземи си с най-големия грамаж. Винаги може да свалиш от шайбите при нужда. При правилна настройка тази плувка е уникално чувствителна!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Ваглери Carlusso и други

Мнение от miro253 »

Marian написа:А защо не ползваш този модел за големи дълбочини. Това е модел от миналата година и напълно ми покрива риболова в дълбоки и плитки води.

Изображение
Ами честно казано мислех да го купя и този, но ми се стори по-дълъг от въдицата ми :lol: /то това май няма голямо значение/ и си купих по финния Контрол мач. Поради Ледената епоха скоро не съм го виждал и нямам спомен с какъв грамаж го купих, но си спомням, че последния път като лових с него на линията имах около 4,5 гр. Както споменах първо ще пробвам тези на Екснер и ако не съм доволен ще си купя и Arrow.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”