Здравейте, любители на риболова.

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Здравейте, любители на риболова.

Мнение от vidinskoribarche »

Та не се сещам къде другаде да направя това запитване та хайде тук.
Нека започнем така, реших да ида за риба с дъщерята в събота на едно малко Мадридско езеро. Станахме сутринта рано, багажа и в метрото, та след един час клатушкане и подбутвани от подпиинали младежи, пристигнахме на последната спирка дето трябваше да слезем. От там до езерото са около 7/8 минути път пеша и си на брега. Гледката невероятна от едната страна,явно екип на Сенса Испания се беше настанил а от другата ,,Теам Мило'' целите в червено та чак и платформите им ,,Мило''. Както и да е поразходих се из между тях да видя на какво ловят и какжа захранка ползват с надеждата да видя накой изхвърлен плик или неприбран, но уви невидях. Момчетата се бяха погрижили да си изхвърлят всичките пликчета за мое съжаление, а ме беше срам да попитам каква храна са забъркали. Забелязах, че стрелят някой друг бял имаха и царевица в арсеналът си както и пинки. Това ми беше достатъчно.Подпитах само един колега : Ойга Кабайеро , ке себо ултилиса устед? което ще рече : Господине каква стръв ползвате ? А тои миличкия , леко се обърна и с бялото на окото ме погледна и ми измармори : Червеи бял и червен и царевица. На въпроса на кое най добре взима ми каза , че за сега най добре кълве на царевица та ми стана леко чудно , но щом състезател на ,,Мило'' ми казва царевица добре.
Езерото не е голямо, дълго е около 200 метра и е широко около 70. Дълоката му част е около 2 метра може и да не ги достига. От две седмици насам МАдридска област е доста топло, предполагам , че водата се е стоплила и за това рибата се е активизирала и кълве както на бял и пинки така и на царевица.
Както споменах два реда по нагоре езерото е малко при 20 състезателя които са на тренировка, във водата имаше предполагам доста храна, та реших да не замятам и аз един леген а само един пакет ,,Сенса- Етанг 3000'', прибавих бял, пинки и малко земя две шепи. Храната Имаше тъмен цвят и доста силен и приятен мирис, което ме доведе на мисалта , че все още не е ,,пролетно време'' за силно миризливи храни , но пък нее и зима та да се опитвам чрез земята да намаля хранителните и вещества. Много мислех, но при свършен факт нямаше какво друго да направя освен да се опитам да ловя така както е.
Опънах 4 метровото ми камшиче и се настаних до едни папури, като си мислех че рибата е близо до тях и не много навътре, Все пак на по плитко е и по топла водата.

Основно 0.14 повод 0.12 кука Камасан б521 мисля 14 номер червена. Плувка 0.75 като повода ми беше 35 40 см, клупчета дропер и 20 по нагоре основното утежнение като лежах с дропера на дъното а основното утежнение си бе толкова колкото да ми постави плувката в работно положение , тоест ловях с с преотежнена плувка.
Едийн торен червей на куката и хоп във водата колкото се може по близо до папурите . никаква храна не хвърлих първоначално за да видя какво ще стане . Ми 30 минути ми стана лошо, едно пипане нямах, викам си ми ще метна малко храна във водата , може и да е от това, 7-8 стиски във водата и пак на торен. Чакане няма пипане сменям на бял и пинки няма пипане, сменям на два бели, няма пипане, торен и бял няма пипане, торен и царевица , само царевица , царевица и бял с пинки , изобщо всякакви комбинации исползвах даже и такъмите смених с друга кука други влакна малко по дебели, но не чак толкова основното 0.16 повод 0.14. Нямаше едно калване. Към 16:30 след обяд, Пак сложих 0.14 основно и 0.12 повод , но този път повода ми беше 50 сантиметра а по средата му сложих дропер а над клупчетата около педя и основното утежнение на плува 1 грам 5 съчми от по 0.20 гр. Куката Камасан б611 12 номер 2 бели и едно пинки по средата закачих и във водата и си казах : Ако не ми удари до 15 мин си сабирам нещата и тръгвам, та се бях замечтал за една въдица и по едно време видях че плувката ми я няма, Оле майко мила засичм с финес и пръчката се огъна на ,,О'' , 10 секунди така и плувката ми се истреля към мен . Ужас какво стана когато погледнах линията се беше скъсала малко под клупчетата на повода 5 6 сантиметра, не може да бъде. Какво стана какво ми клъвна. Cкапаните kонци на Колмик да си ги заврът в Трибуквието 0.12 2 килорама хайде бе, няма да си купя повече такъв такъм.

Та въпроса ми е къде ми е грешката ? дали храната или въдицаta или подхода или монтажа нее като хората , дайте съвет какво да сменя каква храна да ползвам на Сенса понеже само нея намирам за сега.
Мерси много предварително.
LFC till I die
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:08
Местоположение: Русе

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от LFC till I die »

Не мисля, че проблема е в качеството на повода. Как очакваш да извадиш борбени каракуди или шарани от тръстиката с 0.12 и с директен 4м.? Рибите стоят близо до папура и като вземат се втурват да се намушкат в тръстиката. Няма как да отпускаш аванта на рибата и си трябва по дебело влакно.Вземи си една шестица директен и слагай основно 0.16мм. + повод 0.14мм. Един шаранджийски мач също ще ти свърши отлична работа.
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от pescaBG »

Къде ще да е това езеро ????????
Да не е Барио Фортуна или гьолчето на Ривас, щот не вярвам да е Полворанка, там пиле не може да прехвръкне ако не си в някой клуб и не си записан в някой турнир
Та по въпроса , времето ,че е топло, топло е/15-18 градуса в 3 часа след обед/ , че пустата риба не ще да яде не ще, но моя съвет е малко по навътре да разпънеш камшичето , ако можеш го удължи с нещо към 8-9 метра от брега до цопва
Водата е по топла до брега но , рибата все още не излиза в по плиткото,напротив а реверс
още е в дълбокото
И в тоя гьол , за какви риби говорим , ако е на Фортуна там са от цветните каракуди и по голямо от 600 грама излиза само на Великден и на празника на вси светии
Това с огъването на О направо ме стряскаш, и ако камшичето няма ластик и дърпаш на твърдо мало ,малооо та чак ЛОШО
Аде поздрави и кажи , къде е гьолчето да видим дали прави щеката или мача на О, като напъне пущината
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от vidinskoribarche »

Здравейте, тази неделя , ако е хубаво времето мисля пак да ида на същото езеро. Този път съм се оборудвал със 7 метров къмшик, но храната нещо куца. Каква захранка да ползвам през това време на годината. на Сенса ако може да е. И да слагам ли царевица или трохи или .. нем.


Tочно това е езерото казва се Бутарке. Има Шарани и по 9 кила. Колегата дето беше с мен извади Шаранче близо килце и две таранчици по половинка а колегите вадеха и те таранки около педя и повече, но не от жълтите.

Прав си на вътре са рибите и на дъно се обаждат от време на време.
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от pescaBG »

Слушай ,
там според легендите е имало такива шарани, сега на 100% ти гарантирам ,че по голям от кило просто е мираж и ако ти прави впечатление дълбочина над 150 см няма из целия гьол дори до стената където е цивката на фонтана
Темата за хранене там е малко особенна, защото там ходи целия свят и се храни като прасе за угояване, тоест рибата не реагира на някакъв специфичен набор от подхранка
Единственно гледай да докараш цвета на захранката да е що годе същия като цвета на дъното ,тоест тъмно кафяв, така няма да стресираш цветните, те горките и без това са закачани по 20 ина пъти и нямат неубодено място
И вадиш ли лицензия от бара в Кварталното кафене ,защото само с лицензия на Мадрид те грози скромната глоба от 300 евро трябва специална от Сосиедада който стопанисва гьола
Поздрави
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от vidinskoribarche »

pescaBG написа:Слушай ,
там според легендите е имало такива шарани, сега на 100% ти гарантирам ,че по голям от кило просто е мираж и ако ти прави впечатление дълбочина над 150 см няма из целия гьол дори до стената където е цивката на фонтана
Темата за хранене там е малко особенна, защото там ходи целия свят и се храни като прасе за угояване, тоест рибата не реагира на някакъв специфичен набор от подхранка
Единственно гледай да докараш цвета на захранката да е що годе същия като цвета на дъното ,тоест тъмно кафяв, така няма да стресираш цветните, те горките и без това са закачани по 20 ина пъти и нямат неубодено място
И вадиш ли лицензия от бара в Кварталното кафене ,защото само с лицензия на Мадрид те грози скромната глоба от 300 евро трябва специална от Сосиедада който стопанисва гьола
Поздрави
Пескабг здрасти, прав си много хора ходът там. Но за сега ми е най близка дестинация за риболов, пък и ми е близко до дома. Тази неделя ще ходя с дъщерями и жената ако се навие, защо не дойдеш и ти да опитаме заедно да направим един хубав риболов. Препоръчай някаква захранка за това езеро.
Благодаря ти предварително
Аватар
marto 85
Мнения: 183
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 19:06
Местоположение: Плевен,р.Искър

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от marto 85 »

Според мен сложи малко по-здрав повод, без да прекаляваш 0.14.
И стреляй бял, и царевица предимно, то при вас вече си е доста топло.
Другото което е, че нещата ще си дойдат на мястото с времето, все пак си на абсолютно непознати условия, без да знаеш какви риби преобладават.
Аватар
Joro_72
Мнения: 529
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 12:00
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от Joro_72 »

Видински имаш ЛС
Титаник все някога ще изплува!
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4569 пъти

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от outsider »

Колега , извинявай че се включвам малко късно - пет стотинки и от мен: поводите 0,12 ( Колмик се МНОГО добри влакна!) ги забравяш напълно докато пребиваваш в Испания. :lol: включително когато ловиш уклей 8) .Hа мен ми е известен един -единствен язовир , и той е на 500 км. от Мадрид , където трябва да ползваш поводи по-тънки от 0,14. :lol:
Добре си се ориентирал към седмица , четворката не амортизира изобщо , и те задължава да ловиш много грубо...което в Испания често е правилната тактика. :idea: Ако и със седмицата и по дебел повод имаш проблем - да речем , 0,14-0,16- ти го късат , а на по-дебел не пипат , без да се замисляш слагай ластик - нищо че из форума има доста мнения срещу такава система. :wink:
Приключвам: не познавам водоема за който говориш , но:
-на 80% от водоемите в Испания захранката не е от особено значение , (цвят/мирис)- важното е да бъде подходяща за презентацията на стръвта ( лека , рехава захранка , и яко закотвяне на дъното не са добра комбинация)

- стреляй бял червей , добавяй го в захранката , жив , изпънат , слепен на топки - без него не става.

-испанските шарани обичат най-често , макар и не винаги , неподвижно поднесена стръв на дъното , особено когато има вятър и течение. Ако се налага да лягаш с дропера и основното , лягаш и не мърдаш! 8) :lol: Чакам с нетърпение продължението....що не пуснеш една тема в подфорума за риболова в чужбина , че ме мъчи носталгия по испанските шарани? :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от vidinskoribarche »

outsider написа:Колега , извинявай че се включвам малко късно - пет стотинки и от мен: поводите 0,12 ( Колмик се МНОГО добри влакна!) ги забравяш напълно докато пребиваваш в Испания. :lol: включително когато ловиш уклей 8) .Hа мен ми е известен един -единствен язовир , и той е на 500 км. от Мадрид , където трябва да ползваш поводи по-тънки от 0,14. :lol:
Добре си се ориентирал към седмица , четворката не амортизира изобщо , и те задължава да ловиш много грубо...което в Испания често е правилната тактика. :idea: Ако и със седмицата и по дебел повод имаш проблем - да речем , 0,14-0,16- ти го късат , а на по-дебел не пипат , без да се замисляш слагай ластик - нищо че из форума има доста мнения срещу такава система. :wink:
Приключвам: не познавам водоема за който говориш , но:
-на 80% от водоемите в Испания захранката не е от особено значение , (цвят/мирис)- важното е да бъде подходяща за презентацията на стръвта ( лека , рехава захранка , и яко закотвяне на дъното не са добра комбинация)

- стреляй бял червей , добавяй го в захранката , жив , изпънат , слепен на топки - без него не става.

-испанските шарани обичат най-често , макар и не винаги , неподвижно поднесена стръв на дъното , особено когато има вятър и течение. Ако се налага да лягаш с дропера и основното , лягаш и не мърдаш! 8) :lol: Чакам с нетърпение продължението....що не пуснеш една тема в подфорума за риболова в чужбина , че ме мъчи носталгия по испанските шарани? :wink:
Приввт колега оуцидер, да идеята нее лоша за темата, но колко от нас ще се включат активно в нея ?

Значи на въпросният водоем ми направи впечатление точно това което ми пишеш малко по горе.
Шараните не са взискателни от към такъми и да добавя монтажи. Дали е било инцидентно или е така , но шранчето дето хвана Ромънеца дето бяхме заедно се хвана на пинки с бял а повода на ромунеца беше не повече от педя и две огромни съчми сигурно по 1.5 гр и двете а повода му беше 0.16 на основно 0.20. Нагасих му такъма така че да легно само с повода на дъното
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от vidinskoribarche »

Привет, отра вес :). Та по въпроса, нещата седят така, щекарите не ползват цялата дължина а само на 9 метра, което ме навежда на мисълта, че с директен 7м. влизам в обсега на риболов. Колегата Пескабг написа по горе, че рибата се държи все още в дълбоките части на езерото, въпреки че е топло. До тук ясно, търсим рибата навътре.
Захранката трябва да е тъмна на цват и по възможност д асе доближава максимално до цветът на дъното, тоест тъмно кафяв. Етанг 3000 на Сенса е точно такъв цвят, мисля да прибавя още една захранка на Сенса за Червеноперка 1 пакет е достатъчен от нея, 150гр бял и респективно 150гр пинки. Ще разбъркам двата пакета и ще преувлажня храната съвсем леко и след това хсте прибавя червеите. Топки колкото Испанска мандарина (те са колкото Българските портокали ) 6 за начало и в последством на всеки 30 мин час време по 2 малки стстки та като паднат във водата да правят облак но пък да стигнат до дъното.Стрелянето на бял според мен е добра тактика но при ловенето на ,,пропадане´´ за това най бързият вариант да ги сваля долу е чрез храната. Царевицата , нея да мога да я стрелям вклюцихтелно да прибавя от нея в храната , но до сега не съм имал успех по този начи , което ме кара д амисля че е по добре да се подава отделно от храната . За да я прежентирам на едно и също място се нуждая или от ракета в която да сложа царевицата и посредством въдица с макара да я истрелям там където искам или Купинг който се монтира на щека която аз все още за съжаление нямам, но се надявам скоро време да се здобия с така мечтаният за мен уип Биист Master на не безизвестната ни марка производител както на риболовни принадлежности така и на колела спирачки скорости и т.к.н Шимано.
За това си мислех че ако набутам в ПВА торбички царевица и направя 7 8 топки ако мога така да напиша ще се доближа най близо до това точно захранване с къпинг или респективно с ракета, но ще става от ръка.
Повод 0.14 дълък 40 см по средата мини микро дропер и над клупчетата около една педя (22см) не че се хваля :P основното утежнение верижка от максимум 5 съчми. плувка тип морков 1 гр. Любими са ми :)
Замятам и лягам с целият повод на дъното и малко от основното даже.
Мисля че това е тайната на успеха. Ще пиша допълнително след излета как са протекли нещата и този път с богат снимков материал.
Поздрави от Слънчева Испания и слъка на всички.
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4569 пъти

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от outsider »

vidinskoribarche написа: но се надявам скоро време да се здобия с така мечтаният за мен уип Биист Master на не безизвестната ни марка производител както на риболовни принадлежности така и на колела спирачки скорости и т.к.н Шимано.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .....не ми казвай , че с тебе спорих по въпроса във форума на Бутарке преди да го затворят?!? :mrgreen: (Там се подвизавах под ника El Bulgaro )

Значи гледай сега - за захранване с директна седмица не ти е нужна диплома по ядрена физика - топките си ги мяташ от ръка , царевицата я стреляш с прашка или смесваш със захранката , белите -също.Забележка: сенсас 3000 Етанг е безтегловна захранка , която не се задържа на дъното дори и при най-лекото течение :idea: , не съдържа едри частици и поне според мен , не е много подходяща за шаран.Аз бих ползвал направо 3000 карп , но тя е светла на цвят , щом колегата Песkaгабг твърди че ти трябва камуфлажна захранка , две части Фонд (кафяв) и една Гардон също ти вършат работа.
Едно въпросче: по време на състезанието , на какво разстояние от състезателите се опитваше да ловиш ?

А , и още нещо: почвай директно с 10-15 топки .Можеш да хвърлиш 2/3 от всичката захранка в началото - после дохранваш с малки топки , бял и царевица.Ако рибата се плаши от шума , с дохранване с топки после само ще я плашиш.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от vidinskoribarche »

outsider написа:
vidinskoribarche написа: но се надявам скоро време да се здобия с така мечтаният за мен уип Биист Master на не безизвестната ни марка производител както на риболовни принадлежности така и на колела спирачки скорости и т.к.н Шимано.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .....не ми казвай , че с тебе спорих по въпроса във форума на Бутарке преди да го затворят?!? :mrgreen: (Там се подвизавах под ника El Bulgaro )

Значи гледай сега - за захранване с директна седмица не ти е нужна диплома по ядрена физика - топките си ги мяташ от ръка , царевицата я стреляш с прашка или смесваш със захранката , белите -също.Забележка: сенсас 3000 Етанг е безтегловна захранка , която не се задържа на дъното дори и при най-лекото течение :idea: , не съдържа едри частици и поне според мен , не е много подходяща за шаран.Аз бих ползвал направо 3000 карп , но тя е светла на цвят , щом колегата Песkaгабг твърди че ти трябва камуфлажна захранка , две части Фонд (кафяв) и една Гардон също ти вършат работа.
Едно въпросче: по време на състезанието , на какво разстояние от състезателите се опитваше да ловиш ?

А , и още нещо: почвай директно с 10-15 топки .Можеш да хвърлиш 2/3 от всичката захранка в началото - после дохранваш с малки топки , бял и царевица.Ако рибата се плаши от шума , с дохранване с топки после само ще я плашиш.
Ей ти ли си , ехааа еее не мога да повярвам. Здрасти, какво стана с форума защо го затвориха, аз толкова много търсех инфо от къде да си взема лицензия за риболов на това езеро и няма от къде да намеря.
Това фонд и гардон са храни предполагам или ?
300 кърп сам я виждал дам ще я взема.
Какво ще кажеш за тесто на куката да опитам ли ?


И сега къде се подвижаваш последно знам че беше в Франция , още ли си там или ?

От състелзателите съм ловил около 10 метра не повече тоест един сектор растояние.
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4569 пъти

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от outsider »

vidinskoribarche написа: Ей ти ли си , ехааа еее не мога да повярвам. Здрасти, какво стана с форума защо го затвориха, аз толкова много търсех инфо от къде да си взема лицензия за риболов на това езеро и няма от къде да намеря.
Това фонд и гардон са храни предполагам или ?
300 кърп сам я виждал дам ще я взема.
Какво ще кажеш за тесто на куката да опитам ли ?


И сега къде се подвижаваш последно знам че беше в Франция , още ли си там или ?

От състелзателите съм ловил около 10 метра не повече тоест един сектор растояние.
:lol: :lol: :lol: :lol: - те тва е глобализацията бате - двама български рибари се запознават в испански форум , таш.к , г-жа Петрова...Ми затвориха го сайта , а жалко , беше супер....мисля че в техния клуб са се изпокарали нещо , испанците ги бива за такива работи.
Изобщо не се учудвам че не си хванал риба , щом си затанал на десет метра от състезателите - това е капитална грешка :idea: ( освен това е забранено от закона - длъжен си да спазваш поне 20 метра разстояние :!: :!: ). Те са почнали преди тебе , метнали са във водата по пет кила захранка и по кило бял червей , и са събрали рибата отдалеч - никак не е лесно ти да им я дръпнеш към теб , дори и да хвърлиш същото количество храна.
Sensas Fond3000е дънна , тежка и лепкава захранка , а Гардон е захранка за бабушка , която е по-рехава; за плитко езеро само Фонд ми се вижда прекалено лепкава , затова ти препоръчах смесването с Гардон за уравновесяване.
За лицензията питай в рибарския магазин . Там ще ти препоръчат и най-подходящата храна за даден водоем - в Испания магазините най-често ги държат състезатели , и в разумни граници :wink: ти дават охотно доста информация. Tестото на куката ми се струва доста умряла идея - испанската риба не е научена на такава стръв.Щом си видял да ловят на царевица , действай с нея . Aко смесваш царевицата със захранката ( препоръчвам ти го) , слагай и на куката от зърната в храната , рибата ги предпочита.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Здравейте, любители на риболова.

Мнение от vidinskoribarche »

Ехааа ами те испанците са си такива скандължии нали си ги знеш.
Та добрем няма да слагаме тесто само попитах.
А това з амагазините , абе де да ти кажа, малко са ми дръпнати такива поне в тези магазини дето ходя аз са ми некакви надути, а аз не търпя да ми се правят на интересни и им тегля по една майна на акъл, особено ако не съм в добро настроение.
Двете храни ще си ги закупя още утре, заедно със 3000 царп както ми препоръча и мисля да прибавя и две кутийки със сладка дребна царевица.

Днес ходих до бар Сан Педро и там ми казаха че пермисо или иначе казано билет за риболов на езерото се дава на момента тоест всеки път като идеш трябва д аминаваш покрай бара и е безплатен , което ми се струва чудесно.

Оня ден се опитвах да вляза в форума но не ме пуска в всички страници само инфо за Иберян Master има.
Има едно наше момче се състезава в техният клуб но не го познавам лично. ще поискам инфо за него в бара може и да знаят нещу.
Нека да оставиме темата за риболовни излети но с конкретна и пълна иформация за водоеми както в Франция така и в Испания , може пък на някой колега д аму е в полза ако реши да идва насам или да иде до Франция на риба.
Какво ще кажеш ?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”