Ластик на щека

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
nqmam_control
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 17:56
Риболов: на щека ,спининг, мач

Ластик на щека

Мнение от nqmam_control »

Здравейте ,

Скоро си закупих щека и мисля вече да си я обурудвам с ластик , обаче имам само един top set .
Не съм много наясно с видовете ластици само знам ,че има кух ,плътен ,латексов .Бихте ли ми препоръчали какъв да поставя?
Първо мислих да поставя ластик 1.2 с пу-бънг за да мога да ловя риби до 500 грама и евентуално ако ми одари нещо по-едро да го вадя с пу-бънга.Обаче ако се наложи да превържа ще се натегни ластика.С обикновен бънг какъв ластик да поставя и какъв диаметър?
Благодаря предварително.
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Ластик на щека

Мнение от Даниел Казаков »

аз използвам плътен ластик на миди 1,3 жълтия като универсален ластик смятам 4е за риби до 2,5-3 кг няма да имаш проблеми с него .Вързал съм го на 3 коляно
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Ластик на щека

Мнение от Reptile »

Имаш няколко варината:

1. 1.2 плътен на 3-то. Препоръчвам - TUBERTINI(SLIP модел) комбинация между латекс и силикон т.е малко по-твърд. В тихи води ще имаш контрол над риби до 1 - 1.5кг. В река ще имаш контрол на риби до 1кг в зависимост от течението и вида на рибока. Всичко това важи, ако топ-сета издържа.

2. 1.4 до 1.6 плътен в топ-3 при премахнат връх на щеката(голяма втулка директно на 2-ро), ще контролираш риби 2-3.5кг в тихи води и до 1.8 - 2кг в река.

Дано съм бил полезен.

ПОЗДРАВИ
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”