Съвет за щека

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
nqmam_control
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 17:56
Риболов: на щека ,спининг, мач

Съвет за щека

Мнение от nqmam_control »

Здравейте ,

Какво ще кажете за тая щека - http://:)/shop/product/6 ... s-11m.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Съвет за щека

Мнение от swyfti »

Aз много не разбирам ама ми се струва, че килограм за 11 метра е много въпреки цената. А и виж как ще е с резервните части.
nqmam_control
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 17:56
Риболов: на щека ,спининг, мач

Re: Съвет за щека

Мнение от nqmam_control »

Aми пише, че е почти нечуплива, и че е лека , трърда и балансирана .И аз също не разбирам за това я пуснах в форума .Ще изчакам и други колеги да си кажат мнението .
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Съвет за щека

Мнение от Popeye »

nqmam_control написа:Aми пише, че е почти нечуплива, и че е лека , трърда и балансирана .И аз също не разбирам за това я пуснах в форума .Ще изчакам и други колеги да си кажат мнението .
To и на бисквитите пише катеричка ,ама вътре има бисквити :D
VIP sux !!!
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Съвет за щека

Мнение от swyfti »

nqmam_control написа:Aми пише, че е почти нечуплива, и че е лека , трърда и балансирана .И аз също не разбирам за това я пуснах в форума .Ще изчакам и други колеги да си кажат мнението .
Твърда и балансирана може да е, но лека определено не е.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Съвет за щека

Мнение от butnik »

swyfti написа:
nqmam_control написа:Aми пише, че е почти нечуплива, и че е лека , трърда и балансирана .И аз също не разбирам за това я пуснах в форума .Ще изчакам и други колеги да си кажат мнението .
Твърда и балансирана може да е, но лека определено не е.
За тези пари на 11м ми се струва ,че и това не може да бъде-твърда и балансирана,но пък знае ли човек,покрай Коледа ставали и чудеса.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
nqmam_control
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 17:56
Риболов: на щека ,спининг, мач

Re: Съвет за щека

Мнение от nqmam_control »

За тези пари на 11м ми се струва ,че и това не може да бъде-твърда и балансирана,но пък знае ли човек,покрай Коледа ставали и чудеса.



Най-добре е да отида и да я подържа ,обаче ми е доста далечко.
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Съвет за щека

Мнение от swyfti »

nqmam_control написа:....
Най-добре е да отида и да я подържа ,обаче ми е доста далечко.
най-добре я забрави тази и се поогледаи за някоя ползвана тука във форума или изчкаи събери малко парици и както казва бутника, на коледа може да стане чудо :wink:
nqmam_control
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 17:56
Риболов: на щека ,спининг, мач

Re: Съвет за щека

Мнение от nqmam_control »

Ами тая на Tica - http://:)/shop/product/5 ... 3-00m.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tова че top-seta до трето коляно е телескопичен проблем ли е ? И тази смятам ,че за парите си е лека 930 грама на 13 метра .Пак вие ще кажете аз много не разбирам.
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Съвет за щека

Мнение от swyfti »

nqmam_control написа:Ами тая на Tica - http://:)/shop/product/5 ... 3-00m.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tова че top-seta до трето коляно е телескопичен проблем ли е ? И тази смятам ,че за парите си е лека 930 грама на 13 метра .Пак вие ще кажете аз много не разбирам.
Предимството на тиката е, че нямаш проблем с резервните части.
Сам си стигнал до извода, че трябва да отидеш да я подържиш.
nqmam_control
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 17:56
Риболов: на щека ,спининг, мач

Re: Съвет за щека

Мнение от nqmam_control »

А това ,че top-seta до трето коляно е телескопичен ми звучи неестествено.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Съвет за щека

Мнение от Коце »

nqmam_control написа:А това ,че top-seta до трето коляно е телескопичен ми звучи неестествено.
Няма нищо неестествено в това.
Прочети инфо за щеките тук http://www.polecompare.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
nqmam_control
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 17:56
Риболов: на щека ,спининг, мач

Re: Съвет за щека

Мнение от nqmam_control »

Спрял съм се на тази щека http://:)/shop/product/5 ... 3-00m.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Може ли да кажете отзиви за нея?
Trout
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 13:57
Местоположение: Перник

Re: Съвет за щека

Мнение от Trout »

За парите си е добра.Става за първа щека,здрава е ,резервни части колко искаш и може да се държи и на 13м. Но лично аз за тия пари бих си земал некоя от форума 2-ра употреба, която че е доста по лека и изпъната
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Съвет за щека

Мнение от swyfti »

Колега, колкото и да ти даваме съвети сам трябва да решиш. Всяко нещо си има предимства и недостатъци и няма всемирна и универсална истина. Ти трябва сам да решиш за себеси.

Ще ти кажа аз какво направих за моята първа щека. Купих си - Шимано Техниум от колега тук във форума.
Предимствата бяха:
цената
имаше 2 допълнителни топсета и къпинг кит и всичко в тубоси
щеката е здрава и дуракоустоичива(много важно за мен, защото съм им душманин на тия неща)
Недостатъци:
тежка е
провисва

Недостатъците ми бяха ясни и въпреки това си я купих. Много колеги казват, че с тежка щека не доставя удоволствие и ще те откаже от този вид риболов. При мен не е така и още ловя с нея. Вярно е, че на моменти ми натежава, но предпочитам да е така отколкото да започна да се уча на някоя крехка и изпъната щека и след два(не знам дали в моите ръчички и толкова ще издържи) риболова да стане на парчета. Плана ми е като свикна и добия рутина да я продам и да си взема нещо от по-висок клас.

За това моя съвет е, разгледаи колкото се може повече щеки - клати ги, пробваи ги на стол с ролер и НЕ БЪРЗАИ. Въдиците няма да избаягат прибери се помисли една вечер(старите хора казват - "Утрото е по-мъдро от вечерта") и отиди да си напазаруваш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”