Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от maver13 »

Имам и плувки по 1.5 гр. с оливети и плувки па над 3.0 гр. със съчми. Зависи каква е целта на занятието. Оливетите ги ползвам главно на водоеми пълни с дребни риби в горните слоеве. Ако ми трябва прецизна презентация или непрекъснато местене на дропери, слагам съчми без да се притеснявам и на големи плувки. Просто спазвам правилото верижката на основното да не е от повече от 8-10 съчми. Изключвам речните монтажи, разбира се, където се правят броеници от по 15-20 съчми понякога. Въпрос на баланс......би казал някой велик състезател :lol: :lol: :wink:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Георги Кръстев »

maver13 написа: Просто спазвам правилото верижката на основното да не е от повече от 8-10 съчми.
Незнаех че има такова правило, но и аз така ги правя 8 до 10 когато основното е от дромпели :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”