Съвет за директен.

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

Последен въпрос и смятам да не ви досаждам с глупави въпроси, и ако отговора ме удовлетворява най вероятно ще заприходя една сивеида. Та именно с какъв връх е въпросната гега- плътен или кух?
nikolaiiliew
Мнения: 147
Регистриран на: Съб Юли 21, 2012 18:37
Риболов: Pole, Feeder, Match & Bolo Fishing
Местоположение: Русе

Re: Съвет за директен.

Мнение от nikolaiiliew »

Prangov написа:Последен въпрос и смятам да не ви досаждам с глупави въпроси, и ако отговора ме удовлетворява най вероятно ще заприходя една сивеида. Та именно с какъв връх е въпросната гега- плътен или кух?
Колега, не че няма значение, но ако примерно Сивейдата е с плътен ти отделно меже да си заприходиш кух, и обратното! :wink:
Николай Илиев
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Съвет за директен.

Мнение от ICO69 »

Коце написа:
yavor70 написа:...основната характеристика на един директен телескоп е диаметъра,а по-скоро баланса. :wink:
Да балансираш с 200 гр или с 500 грама, това е въпросът!
Да, но тук става въпрос за 220гр и 240гр. :wink:
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

Така е колега Николай, но аз държа непременно да е с плътен и защо да давам 80лева за въдица и после още 20 за връх, като има други въдици които са по добри според мен. Като например вчера разклатих една Вега серафик и шестицата ми заспа в ръката, и я дават 188 грама.
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

Ако някои има подобна Вега нека сподели нещо за нея, става въпрос за 6 метровата защото всичко което прочетох за нея е за 7м вариант , но нещо не ми пасна.
Аватар
CrossFire
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:57
Местоположение: Асеновград

Re: Съвет за директен.

Мнение от CrossFire »

Ако колегата още не си е взел директен, да дам и аз едно предложение:
http://www.bulit2000.com/formax-invento-pole

И на ред с предложението ми ще попитам и аз нещо в темата, ако колегата няма нищо против. Може и някой модератор да ми забърше поста, ако прецени, че е необходимо да отворя нова тема.

Аз също съм пред дилема, но за директна 5-ца, която ще използвам за уклей и бабушки.
Насочил съм се към предложението, което съм дал по-горе. За този директен пише, че в основата е с диаметър 16мм.
Другото, което харесах е това:
Изображение
Бях се спрял и на Акорда(имам такова боло), но промоцията свърши и предпочитам нещо с по малък диаметър, защото Формакса е 21мм.

ПП: Колега ми прати снимка на SIWEIDA-та, но на седмица, напънала едно шаранче и стоеше доста стегнато, а това ме радва. Като добавя и ниското и тегло и малкия диаметър в основата(по думи на колегата PAMPASA-за 6-цата), определено се насочвам към тази пръчка.

Чакам още някой колега да ми даде едно рамо и избора ще е направен! :fish1:
Благодаря!
stan4o
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 10:56
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от stan4o »

формаксите са на реална дължина (почти) за това и каталожните данни са им с по-голяма маса. имам едно телескопче формакс дайнамакс 4м и не го заменям за нищо! Жило,не се усеща че държиш нещо (на 4м) по-дълга у магазин не съм пипал... ;) имам и неколко друг тип въдици на марката и също съм доволен от карбон и качеството му... абе формакса - стават :)
специално тоя модел не съм го виждал и не мога да кажа нищо за него, но дайнамакс - виж по-горе....
визаж - 7-ца на 3 риболова -ремонт и... абе 7м директен, ае стига ;)
легаси прочети следващите редове :)
сиведата демек ултимата колегата фори си беше зел една 6-ца, нещо му беше станало и решил да сменя железата и гумата с плувка :) пипнах я тоягата и ми хареса ама аз 6-тица си имам...

след неколко месеца нещо 4-ката ми беше къса некъде па 6-та ми беше неудобна и тръгнах да си търса една 5-ца мислех легаси да си зема таман с нема а ги бъркам с модела на колата :Д, влезнах у магазина, тръсках, гледах мерих с ролетка и си тръгнах с 6м ултимат...то 6м си е кат другите на 5м на ръката...

абе те резюме вече след 2 риболова за по 2 часа

стегната.. много стегната пръчка, мразим лигави тояги, реална дължина ~5.75 (тва добре). баланса е приличен, на 6м го държа за задната тапа и не ми се изпъзва, а кат го фана на един кур 30см от тапата (по моя кур :Д) си е всьо равно. Плътен връх, то в тоя сезон само с уклей я изпробвах ама добре е, щом колегата по-горе вика че шарани вадил, да ти кажа вервам му! за шарани все пак бих си зел легаси ама и аз толко си мога и вада по некой уклей или тук там, баята баушка или платика (скимерите не се броят)


баси изписах сумати текст дето никой нема а го чете, ама иди у некой магазин дето има и формакса и сиведата и виж как ти стоят у ръката и ще си прецениш сам...
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Съвет за директен.

Мнение от PAMPASA »

За тези пари Сивейдата е добро решение - седи сравнително изпъната ( плътен връх) -приятна въдичка (без да блести с нещо -все пак са я правили братята китайци) :roll: реално тегло и доста здрава :idea: имам я на 6м. ето едно клипче ,как се държи с рибка малко над кило - http://www.youtube.com/watch?v=-CvJi2ko ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
murphymet74
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 13:43
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Силистра

Re: Съвет за директен.

Мнение от murphymet74 »

Имам вегата на 5 м. не се усеща в ръката(130 гр.)
Мерил съм я с ролетка и дължината е 4.95
Перфектен баланс и строи. Не съжалявам за избора си,невероятен кеф при риболов.
Аватар
CrossFire
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:57
Местоположение: Асеновград

Re: Съвет за директен.

Мнение от CrossFire »

Относно дайнамакса на Формакс, до скоро имах такава 5-ца, хубава и здрава пръчка, но определно искам нещо по-леко, а тя минаваше 200 гр., даже мисля беше над 230...
За Вегата и аз съм чел хубави неща преди известно време, но сега не я откривам в онлайн магазините.
Живот и здраве, до утре ако не ми бръмне друго в главата ще поръчам Ултимейта на 5 метра.
Благодаря на всички за мненията. :)
murphymet74
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 13:43
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Силистра

Re: Съвет за директен.

Мнение от murphymet74 »

CrossFire написа:Относно дайнамакса на Формакс, до скоро имах такава 5-ца, хубава и здрава пръчка, но определно искам нещо по-леко, а тя минаваше 200 гр., даже мисля беше над 230...
За Вегата и аз съм чел хубави неща преди известно време, но сега не я откривам в онлайн магазините.
Живот и здраве, до утре ако не ми бръмне друго в главата ще поръчам Ултимейта на 5 метра.
Благодаря на всички за мненията. :)
Ето тук я има вегата:
https://megafishing.bg/product/667/vega ... ekten.html" onclick="window.open(this.href);return false;
;)
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

Здравей колега CrossFire, след дълго обикаляне по магазините и пробване на различни въдици се спртях на Вегата, и след съботният риболов мога да кажа че е перфектна за цената си. По ринцип не меря и тегля въдици щом ми хареса на пипане това за мен е достатъчно мога да кажа че е доста лека, тънка в основата , стегната и най важното е здрава след като успя да издържи на доста силния вятър.
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Съвет за директен.

Мнение от Popeye »

сега ми докараха Сивейдата 5ца на първо четене много приятна , ще я пробваме в бойни условия :D
VIP sux !!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Съвет за директен.

Мнение от Коце »

Popeye написа:сега ми докараха Сивейдата 5ца на първо четене много приятна , ще я пробваме в бойни условия :D
Кой модел?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Съвет за директен.

Мнение от Popeye »

Коце написа:
Popeye написа:сега ми докараха Сивейдата 5ца на първо четене много приятна , ще я пробваме в бойни условия :D
Кой модел?
ULTIMATE
VIP sux !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”