Като за начало!

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
armeeca
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 20:23
Риболов: sladkovodni ribi
Местоположение: ПЛЕВЕН

Като за начало!

Мнение от armeeca »

Здравейте ,колеги.Като начинаещ в риболова с болонеза ми предлагат Wind Blade5005, за 50 лв.Кажете си мнението и дали е подходяща.Предпочитам риболова на река Искър.Акцията и е 10-35.Благодаря ви предварително.И много слука на всички през новата 2014
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Като за начало!

Мнение от Коце »

Колега, дай линк към чудото, че така никой не я знае!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
millen
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 15:49
Риболов: на плувка
получил Браво: 1 път

Re: Като за начало!

Мнение от millen »

И ас така преди време докато се ориентирах се напълних с грамада буклуци а пък за тия парички е могло да си взема нешто свясно.За Искъра ще трябва някаква шестица а за съжаление да е горе доло поне цените са от 200лв нагоре. :tup:
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Като за начало!

Мнение от Коста Марков »

+1 за 6-тицата! С пет метрова болонеза няма да можеш да облавяш добре повечето места в такава голяма река (това си е мое лично мнение)...
Иначе компромисни варианти за по-евтина 6-тица има, но са поне от 120лв на горе (без да броим варианта, ако по неведоми пътища божи ти изпадне нещо на нереално ниска цена и т.н.)
Иначе по темата, за да ти дадем мнение за твоята въдица, дай някакъв линк. На първо четене, без да съм я виждал, акция 10-35 за боло 5-метра е твърде много. Няма да можеш да хвърляш малки плувки добре, а да си ловиш в краката не си е работа....
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
armeeca
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 20:23
Риболов: sladkovodni ribi
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Като за начало!

Мнение от armeeca »

Коста Марков написа:+1 за 6-тицата! С пет метрова болонеза няма да можеш да облавяш добре повечето места в такава голяма река (това си е мое лично мнение)...
Иначе компромисни варианти за по-евтина 6-тица има, но са поне от 120лв на горе (без да броим варианта, ако по неведоми пътища божи ти изпадне нещо на нереално ниска цена и т.н.)
Иначе по темата, за да ти дадем мнение за твоята въдица, дай някакъв линк. На първо четене, без да съм я виждал, акция 10-35 за боло 5-метра е твърде много. Няма да можеш да хвърляш малки плувки добре, а да си ловиш в краката не си е работа....
Благодаря колеги.Но колко малки плувки по малки от 4 гр не слагам ми,явно ще трябва повече парички, това е ясно но за сега май ще бъде с 5-цата пробвах я вече не е лоша ,смисъл незнам другите как са ,но на мен засега ми харесва.С 4 грамовата плувка изхвърля повече от 20 метра това ми е ок.И все пак много благодаря за мненията ви.Желая ви много хванати риби през новата 2014.И редовно ще споделям как е с болото,не че не знаете :lol:
armeeca
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 20:23
Риболов: sladkovodni ribi
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Като за начало!

Мнение от armeeca »

millen написа:И ас така преди време докато се ориентирах се напълних с грамада буклуци а пък за тия парички е могло да си взема нешто свясно.За Искъра ще трябва някаква шестица а за съжаление да е горе доло поне цените са от 200лв нагоре. :tup:
Виждал съм ,много хора да ловят хубави риби с 5-ци,по реката,със сигурност 6-7ца е супер но....
armeeca
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 20:23
Риболов: sladkovodni ribi
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Като за начало!

Мнение от armeeca »

Коце написа:Колега, дай линк към чудото, че така никой не я знае!
Видях я в магазин,после я потърсих но не я намерих!Явно е колко е добра хи хи хи хи хи.
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Като за начало!

Мнение от miro253 »

armeeca написа:
Коста Марков написа:+1 за 6-тицата! С пет метрова болонеза няма да можеш да облавяш добре повечето места в такава голяма река (това си е мое лично мнение)...
Иначе компромисни варианти за по-евтина 6-тица има, но са поне от 120лв на горе (без да броим варианта, ако по неведоми пътища божи ти изпадне нещо на нереално ниска цена и т.н.)
Иначе по темата, за да ти дадем мнение за твоята въдица, дай някакъв линк. На първо четене, без да съм я виждал, акция 10-35 за боло 5-метра е твърде много. Няма да можеш да хвърляш малки плувки добре, а да си ловиш в краката не си е работа....
Благодаря колеги.Но колко малки плувки по малки от 4 гр не слагам ми,явно ще трябва повече парички, това е ясно но за сега май ще бъде с 5-цата пробвах я вече не е лоша ,смисъл незнам другите как са ,но на мен засега ми харесва.С 4 грамовата плувка изхвърля повече от 20 метра това ми е ок.И все пак много благодаря за мненията ви.Желая ви много хванати риби през новата 2014.И редовно ще споделям как е с болото,не че не знаете :lol:
Колега, целта при избора на по-дълга болонеза не е толкова далечното замятане, а контрола върху плувката. В другия край на реката може да хвърлиш и с три метров телескоп, но само толкова. Успех.
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Като за начало!

Мнение от Коста Марков »

miro253 написа:Колега, целта при избора на по-дълга болонеза не е толкова далечното замятане, а контрола върху плувката. В другия край на реката може да хвърлиш и с три метров телескоп, но само толкова. Успех.
+1 за мнението на колегата, то се съдържа и в моя коментар "С пет метрова болонеза няма да можеш да облавяш добре повечето места в такава голяма река", просто не съм се изразил достатъчно ясно. Идеята е, че при по-къса пръчка, като се опиташ да задържаш плувката на по-голяма дистанция, течението я изхвърля към брега, на който стоиш и е невъзможно да изтичаш по-навътре, както и да държиш линията по която течението ти разнася захранката, ако петното ти е по-навътре.
При замятането обаче също е от значение акцията на въдицата.
miro253, той хубаво може да хвърли и с 3 метров, но като пита за пръчка с акция 10-35, поне на мене не ми се струва удачно да й сложи плувка 2 - 3 грама и да хвърля със засилка и подскок :mrgreen: (образно казано разбира се), за да се мъчи да достигне по-далечна дистанция. Самата пръчка е доста твърдичка и не е конструирана да изхвърля такива плувки.... Поне аз така виждам нещата, може и да не съм прав.
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
armeeca
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 20:23
Риболов: sladkovodni ribi
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Като за начало!

Мнение от armeeca »

miro253 написа:
armeeca написа:
Коста Марков написа:+1 за 6-тицата! С пет метрова болонеза няма да можеш да облавяш добре повечето места в такава голяма река (това си е мое лично мнение)...
Иначе компромисни варианти за по-евтина 6-тица има, но са поне от 120лв на горе (без да броим варианта, ако по неведоми пътища божи ти изпадне нещо на нереално ниска цена и т.н.)
Иначе по темата, за да ти дадем мнение за твоята въдица, дай някакъв линк. На първо четене, без да съм я виждал, акция 10-35 за боло 5-метра е твърде много. Няма да можеш да хвърляш малки плувки добре, а да си ловиш в краката не си е работа....
Благодаря колеги.Но колко малки плувки по малки от 4 гр не слагам ми,явно ще трябва повече парички, това е ясно но за сега май ще бъде с 5-цата пробвах я вече не е лоша ,смисъл незнам другите как са ,но на мен засега ми харесва.С 4 грамовата плувка изхвърля повече от 20 метра това ми е ок.И все пак много благодаря за мненията ви.Желая ви много хванати риби през новата 2014.И редовно ще споделям как е с болото,не че не знаете :lol:
Колега, целта при избора на по-дълга болонеза не е толкова далечното замятане, а контрола върху плувката. В другия край на реката може да хвърлиш и с три метров телескоп, но само толкова. Успех.
Благодаря колега .
armeeca
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 20:23
Риболов: sladkovodni ribi
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Като за начало!

Мнение от armeeca »

Коста Марков написа:
miro253 написа:Колега, целта при избора на по-дълга болонеза не е толкова далечното замятане, а контрола върху плувката. В другия край на реката може да хвърлиш и с три метров телескоп, но само толкова. Успех.
+1 за мнението на колегата, то се съдържа и в моя коментар "С пет метрова болонеза няма да можеш да облавяш добре повечето места в такава голяма река", просто не съм се изразил достатъчно ясно. Идеята е, че при по-къса пръчка, като се опиташ да задържаш плувката на по-голяма дистанция, течението я изхвърля към брега, на който стоиш и е невъзможно да изтичаш по-навътре, както и да държиш линията по която течението ти разнася захранката, ако петното ти е по-навътре.
При замятането обаче също е от значение акцията на въдицата.
miro253, той хубаво може да хвърли и с 3 метров, но като пита за пръчка с акция 10-35, поне на мене не ми се струва удачно да й сложи плувка 2 - 3 грама и да хвърля със засилка и подскок :mrgreen: (образно казано разбира се), за да се мъчи да достигне по-далечна дистанция. Самата пръчка е доста твърдичка и не е конструирана да изхвърля такива плувки.... Поне аз така виждам нещата, може и да не съм прав.
Тази седмица за 2-ри път ,направих роболов с болонезата ми,хванах хубави риби.На около20 метра хубаво обирах линията.Колегите около мен бяха с 6-7-ци.Наийстина като ги гледах по добре си ,държаха линийте ,но в крайна сметка всички хванахме горе долу еднакви риби.Благодаря Ви за коментарите колеги.
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Като за начало!

Мнение от SammY »

Аз пък си мисля , че на 20м дистанция е по важно каде ще позиционираме плувката спрямо течението , а не дали сме с 5 или 6 м боло :D Имам ги и двете дължини и ако течението е против мен или с мен разликата е почти нулева , освен в строго определени ситуации :D
armeeca
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 20:23
Риболов: sladkovodni ribi
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Като за начало!

Мнение от armeeca »

SammY написа:Аз пък си мисля , че на 20м дистанция е по важно каде ще позиционираме плувката спрямо течението , а не дали сме с 5 или 6 м боло :D Имам ги и двете дължини и ако течението е против мен или с мен разликата е почти нулева , освен в строго определени ситуации :D
Така е колега имах в предвид,че с 5-цата ми много добре на 20 метра позиционирам плувката си,и обирам добре кордата.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”