Мнение за Tica Victory

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение за Tica Victory

Мнение от marinko7 »

Колеги търся информация за въпросния мач ,тъй като съм го харесал за новия сезон ,но инфото в нета е прекалено скромно,нека който има някакви преки впечатления или го е тръскал поне да драсне 2-3 реда.Поздрави
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от Коце »

Дори само от описанието може да си извадиш изводи:
- върхов към полу-параболичен строй
- лека е за 4,50 м, само 222 гр по каталог /което не винаги е вярно/
- добър диапазон на акцията за такава дължина 10-25 гр
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от PAMPASA »

marinko7 написа:Колеги търся информация за въпросния мач ,тъй като съм го харесал за новия сезон ,но инфото в нета е прекалено скромно,нека който има някакви преки впечатления или го е тръскал поне да драсне 2-3 реда.Поздрави
Здравей - Аз го имам в размер 4.20 м. - върхова акция 10-25гр. - държи се много добре както с дребни риби ,така и с Шарани 10+ кг. -ловил съм много пъти с него на Богров :wink: Нелоша въдичка за парите си :tup:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от marinko7 »

А като дебелина на бланката как е за размера 4.20 ?И с ваглери под 10 гр как се държи ,примерно нещо от рода 6-8 гр ,добре ли ги мята и тях.
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от Георги Кръстев »

Колега щом ти харесва вземай го, незнам какъв трябва да е този мач, че да не може да хвърля ваглери 4-6 -8 гр на 20-на метра.... :)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
didosensass
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юни 26, 2013 16:05

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от didosensass »

Въдицата е екстра.Държи се перфектно с ваглери до 16-18 грама :D
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от outsider »

marinko7 написа:А като дебелина на бланката как е за размера 4.20 ?И с ваглери под 10 гр как се държи ,примерно нещо от рода 6-8 гр ,добре ли ги мята и тях.
Хм - каква е идеята? Не познавам въпросния модел , обаче ако основно търсиш да мяташ леки ваглери , 4.20 - 4.50 не е най-подходящия размер.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от marinko7 »

До сега от както се запалих по мач риболова преди 3 години съм имал един мач само Абу Гарсия който е ниска серия и реших ,че дойде времето да си купя нещо по качествено.Живея в малък град където в рибарските магазини избора от към мачове е страшно ограничен (кофти ситуация) ,и затова избора ми пада главно само по снимков материал във интернет ,без никаква реална представа какво представляват въдиците на живо.Ловя предимно на платени водоеми с малки дълбочини от порядъка на 4-5 метра ,само единия от водоемите който посещавам е дълбок 9 метра,Рибите които се ловят са обичайно заподозрените (шаран,каракуда,бабушка,уклей) като шараните не надхвърлят 3-3.5 кг .Обикновено ловя с ваглери от 8 до 12-14 гр на дистанция 30-35 метра максимум.И затова ще съм страшно благодарен на по опитните колеги като вас за информация относно въдица за гореописаните условия която да е в ценовия диапазон 200 лв.,защото да си купиш въдица само по снимка не е лесна работа :) Поздрави
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от outsider »

marinko7 написа:Ловя предимно на платени водоеми с малки дълбочини от порядъка на 4-5 метра ,само единия от водоемите който посещавам е дълбок 9 метра,Рибите които се ловят са обичайно заподозрените (шаран,каракуда,бабушка,уклей) като шараните не надхвърлят 3-3.5 кг .Обикновено ловя с ваглери от 8 до 12-14 гр на дистанция 30-35 метра максимум.
Идеалната (според мен ) пръчка би била нещо от типа 3.9 - 4.2 м , полупараболична или параболична акция , 5-15 или 5-20 гр. Конкретните марки и модели са въпрос на вкус , и какво има на пазара...всеки ще ти препоръча нещо различно.
Други пръчки заглеждал ли си ( просто наистина никога не съм виждал наживо въдица на Тика :oops: :oops: , познавам ги само като производител на макари)

За твоите условия (ама тука само мога да сънувам дълбочини от 4-5 метра :lol: ) , аз лично бих разгледал офертите на Гарболино и Дренан - специфика на френския пазар... :? Иначе - Мавър и Колмик ... а бе , въдицата която търсиш е най-популярния размер и грамаж , да ти имам проблемите 8) :lol: . Знаеш ли къв екшън е да търсиш тука пръчка от 3.60 , триколенна , с тест 2-10 грама? :cry:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от Коце »

Трабуко, Тубертини...
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от PAMPASA »

Намерих две снимки на моя мач - Тика Виктори 4.20м. :wink: Изображение :arrow: Изображение :arrow: Ползвам го сравнително често , въпреки че имам още два мача ( Аерокаст и Спийдмастер) :tup:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от marinko7 »

Ок ,значи това ще е и моя мач,изглежда много добре на снимките :)
МарианКънчев
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Ное 12, 2012 17:20
Риболов: спининг
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от МарианКънчев »

Баце , Марине я кажи сеа, като си къцал вече с тоя прът кви са ти впечатленията....
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Tica Victory

Мнение от marinko7 »

Въдицата е много хубава ,има бърз прогресивен строй според мен,прилична изработка .Имам два други мача които са по висок клас от нея ,но често си я ползвам ,имам чувството ,че с нея кастинга ми е най точен .Забелязах също ,че и доста състезатели я ползват ,така ,че ако някой се двууми дали да си я купи ,моя съвет е ,че няма да сбърка.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”