Кух ластик Колмик

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Моля НЕ минавайте на лични :) Тези тестове са интересни и ще са от полза на много колеги и на мен включително ... това най тънкото хидро има ли го в БГ ?
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Чичо Веско »

SammY написа: Чичо Веско,
Адреса на магазина в сайта актуален ли е, че ще ме води навигацията на телефона :)
Разбира се, всичко в сайта е актуално :idea:
http://www.colmic.bg/contacts/" onclick="window.open(this.href);return false;
N: 42° 08' 27"
E: 24° 45' 39"

SammY написа:
Новите (5м) и старите (3м) ластици имат ли някаква друга разлика освен дължината, защото предпочитам да си взема 3м, че може 1,8мм да не ми пасне
Пренебрежимо малка :wink:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Чичо Веско »

outsider написа: ....и ся къде да търся Колмик у Френско? :cry:
http://sebnash.fr/colmic-2014.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.facebook.com/colmic.france" onclick="window.open(this.href);return false;

:tup:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от outsider »

Чичо Веско написа:
outsider написа: ....и ся къде да търся Колмик у Френско? :cry:
http://sebnash.fr/colmic-2014.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.facebook.com/colmic.france" onclick="window.open(this.href);return false;

:tup:
То било лесна работа! Камък да ритнеш ,отдолу изпълзяват три-четири продукта на Колмик ... :lol:
Само че дистрибуторите на марката се броят на пръстите на едната ръка , имат по нещо оттук-оттам - тоя пич от линка има ластик 3.5 мм , добре поне че намирам Xilo/RBS/Stream...
И тях доста често ми се налага да ги поръчвам в Белгия , а гредата направо я поръчах в Италия. И ластика мислех да го взема оттам , обаче на сайта на pescamania -йок :evil: . Ако на тебе не ти се губи време да изпращаш незначителна поръчкa до Франция , Веспе ще спечели двубоя , така ми се струва... :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Чичо Веско »

outsider написа: Ако на тебе не ти се губи време да изпращаш незначителна поръчкa до Франция, Веспе ще спечели двубоя, така ми се струва... :lol:
Абе то... днеска е незначителна, ама утре... - кой знае дали няма да "захвърчат" щеки и мачове към Айфеловата кула :?: :?: :lol: :lol: :wink:

п.п.
Вече са пуснали и кух 1,2мм., ама от него още нямам в наличност.
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Благодарско Чичо Веско :) Утре съм за риба и преди риболова ще мина да си взема едно ластиче :) Това чудо , 1.2мм кух ластик се чувствам длъжен да го пробвам , когато го заредиш .
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Doktor-5 »

Чичо Веско написа:

п.п.
Вече са пуснали и кух 1,2мм., ама от него още нямам в наличност.
Свиркай, като получиш! :tup:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
bobolinzer
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 20:07
Риболов: и сноуборд
Местоположение: София
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от bobolinzer »

Чичо Веско написа:
Вече са пуснали и кух 1,2мм., ама от него още нямам в наличност.
Това звучи като творение на микробиологията :tup:
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от hypperion »

SammY написа:Моля НЕ минавайте на лични :) Тези тестове са интересни и ще са от полза на много колеги и на мен включително
Ок, прав си колега. Направих теста, но с хидрото и кух 1.65 по ето този начин:
outsider написа:вържи двата ластика един за друг. Хвани и двата на еднакво разстояние от възела. Разпъни ръце Jesus style 8) . Единият ластик се разпъва повече (възела не е по средата).
Резултат - хидрото се разпъна с около 4 сантиметра повече от кухия. Разликата не е голяма и съжалявям много, че в момента нямам 1.5 на Колмик.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Чичо Веско »

hypperion написа: Тези тестове са интересни и ще са от полза на много колеги и на мен включително
Резултат - хидрото се разпъна с около 4 сантиметра повече от кухия.
Разликата не е голяма и ...
Добре е някои неща да се изяснят предварително - като например следното:
При еднакви диаметри и дължини на два ластика - Кой е по-добър в зависимост от разтягането при еднаква сила на разпъване??
И защо - какво би означавало по-голямото разпъване в реални условия, не се ли заблуждаваме?
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от outsider »

Чичо Веско написа:
hypperion написа: Тези тестове са интересни и ще са от полза на много колеги и на мен включително
Резултат - хидрото се разпъна с около 4 сантиметра повече от кухия.
Разликата не е голяма и ...
Добре е някои неща да се изяснят предварително - като например следното:
При еднакви диаметри и дължини на два ластика - Кой е по-добър в зависимост от разтягането при еднаква сила на разпъване??
И защо - какво би означавало по-голямото разпъване в реални условия, не се ли заблуждаваме?
Много добър въпрос. Всъщност , това че един ластик е по-мек/твърд , не го прави по-добър/лош. Всичко се определя от това къде и за какво ще го ползваме. По-мекия ластик ще ни даде възможност да ползваме по тънък повод и по-малка кука , ОБАЧЕ , дава на рибата възможност да се набута в закачките , ако има такива. B тая връзка имам намерение да взема и двата - Веспе и Колмик от 1.5 мм , и да ги ползвам по предназначeние.

Малко експерименти и от мене (направо можем да направим отделна тема...) - Розово Хидро Vs. Сенсас 1.65мм: вързах ги двата един за друг , и се оказа че хидрото е към 20 % по-малко разтегливо. Същия резултат се получи и като закачих сто грама на края , хванах ластика на 1 метър от нея , и вдигнах нагоре. Хранилката се отлепи при разтягане на ластика до 180 см . Жълтия стигна до тавана без да я отлепи. През лятото ще ги монтирам , и ще закача ластика за кантара , и разпъваме 2-5 метра , да видим резултата... Хидрото се втвърдява забележимо колкото повече се разтяга , та съм любопитен :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Благодарско hiperrion . Това хидро има ли го в БГ или го пазаруваш от чужбинско ? Днес минах през Чичо Веско и си взех въпросното кухарче 1,8мм . От там гас за риба и ме домързя да оластичвам на ново та си лових с 0.98мм Престън , каракудки по 200-700гр , които щяха да са му идеален тест , но уви :) Пробвах го колко е здрав , оказа се много здрав :) На ръка дърпах , като луд , едва не ми капнаха пръстите , но единственото което постигнах беше напукване на ластика , но не и късане ... е като се напука после вече го скъсах , но пак си беше порядъчно здрав . Пробвах го колко се разтяга хванах 5см и ги разтегнах до 33см ... тоест 1 към 6.6 ... Монтирах го леко хлабав и при пробата ми се стори , че ще си допаднем с този ластик :)
п.п. Ще му направа една проба с култивирани шаранчета по 2/3кг и ще пиша пак отзиви :)
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Днес направих 1 бърз тест на кухия ластик Колмик 1,8мм ... Първите ми впечатления са :shock: Силно се учудих , как толкова дебел ластик срабатва така добре дори на малки рибета :) За малкото време което лових , хванах 3 рибки . Две каракудки (8/90гр) и едно шаране около 800гр ... тези дребни каракудки , при засечка, вадеха по 5/60см ластик :shock: , и докато извадя рибата 10/15см си бяха вън . Шаранчето не съм сигурен колко ластик измъкна , но на 2/3та секунда се убедих , че е дребно и го извадих , като уклей :) , когато шаранчето беше пред кепа - 7/80см ластик бяха вън ... Ластика сработва толкова меко , че дори 21гр сонда го вади 3/4см , което не ми се е случвало и при 5 номер плътен ластик :) Ластика е монтиран доста отпуснат и въпреки това винаги си се прибира и не залепва ...
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Чичо Веско »

SammY написа: Ластика е монтиран доста отпуснат и въпреки това винаги си се прибира и не залепва ...
За да продължи това и занапред трябва да се внимава с количеството на смазката, когато дойде време за смазване! Слагайте внимателно и по колкото се може по-малко!
Смазването на ластика е процес при който много колеги се "омазват до ушите" в желанието си всичко добре да смажат мислейки си, че колкото повече е смазката - толкова по-добре, но не е така!
Другото важно нещо е диаметъра на отвора на върха - тук пък почти винаги ни се "свиди" да отрежем колкото е необходимо с мисълта, че още 2-3 пръста са си все пак "голяма загуба" от дължината на щеката! И така се стига до "този ластик" не е хубав... и т.н.
:tup:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от butnik »

Чичо Веско написа:
SammY написа: Ластика е монтиран доста отпуснат и въпреки това винаги си се прибира и не залепва ...
За да продължи това и занапред трябва да се внимава с количеството на смазката, когато дойде време за смазване! Слагайте внимателно и по колкото се може по-малко!
Смазването на ластика е процес при който много колеги се "омазват до ушите" в желанието си всичко добре да смажат мислейки си, че колкото повече е смазката - толкова по-добре, но не е така!
Другото важно нещо е диаметъра на отвора на върха - тук пък почти винаги ни се "свиди" да отрежем колкото е необходимо с мисълта, че още 2-3 пръста са си все пак "голяма загуба" от дължината на щеката! И така се стига до "този ластик" не е хубав... и т.н.
:tup:
Веско ,на Бийст мастера върха е много лонг и въпреки това би трябвало да се отреже така,че ластика свободно да си шава вътре,a и ми се чини,че е хлабав щом провисва и не се прибира.Аз на моите щеки съм елиминирал върховете и съм
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”