Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от pescaBG »

А , бе Мунчо,
чудя се дека ще заметнеш щеката из Габровската околия, требе на некой платен , щото то на свободните и близки само слънчак , за какво ще ти е шарански.
Аз съм засилил натам 3 мача и летос ша заприходя един уип на Мило също и с мачовете кеф ти риба кеф ти паламуд , а както казва Докторчето с един фидер ша избиеш сичко дето плува из околията , разбира се без плуващи :lol: те в басейна на Синкевец и при Песа на Враниловци :lol:
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Мунчо »

Колега, в крайна сметка мога да го сторя и на Гачевци - аз комплекси нямам, както и излишни терзания и напрежения. Няма да я купувам, воден от рационални сметки, а от по-висши пориви...
Много те моля, да не ми даваш акъл и насоки от Испания, ако обичаш.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Коце »

Мунчо тайно е набарал евро проекти за концесии на изворна вода и му трябва подходящ добивен инвентар, под прикритие, разбира се! :mrgreen:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от pescaBG »

Аз акъл не давам Мунчо ,
опазил ма бог само съвети обичам да изказвам ,и от Испания и от Ловни дол също , ако се наложи приложни съвети също имам наклонност да демонстрирам , цар съм на приложните науки
И висш порив сигурно не е да лангъркаме темата , ще я взимаш ли или няма пустата въдица
както каза Сидеров , щом се харесват да се вземат младите пък и Градския Веско я продава на арна цена
Недей да се косиш , в спора се ражда истината , пък ако е нещо тайно , ша ни извиниш за дейното участие в твоите съкровенни терзания
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Младен Маринов »

Ще върна темата в първоначалния и статус и ще попитам кое не е толкова приемливо на уипа на Sensas?!
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Мунчо »

Неприемливи на уипа на "Сенса" се оказаха нашите реалности. Чрез двама посредници се опитах да получа отговори от българския "представител" на следните въпроси:
1. Реалното тегло, посочено в каталога за 10.00 метра с или без удължител е посочено(тъй като от елементарни аритметични сметки стана ясно, че очевидно има такъв). Най-вероятно без, след изключително ползотворната и многопластова комуникация с колегата Аутсайдер;
2. Възможно ли е да се доставят допълнителни топ-сети на 4 или 5 коляно, при положение, че в каталога има упоменати такива?
3. Съвместим ли е къпинг комплект с някоя от сериите щеки на "Сенса"?
4. Каква е цената на уипа, допълнителните топ-сети и комплекта, ако се предлагат в такъв?
5. В какъв срок може да бъде доставен?
На никой от посочените въпроси не получих отговор, поне по думите на колегите, които поеха ангажимент да ми свършат работа. Това са сериозни хора и не поставям под съмнение точността им при изпълнение на ангажимента. Да, без съмнение въдицата е интересна и компактна, което е важно за мен, защото едно е да мъкнеш, транспортираш и съхраняваш нещо 1.80, а съвсем друго - 1.50 метра...
Няма да коментирам безплодните контакти с други фирми, защото са не по-малко смешни, но си мисля, че ако човек си е нагласил 1000-1500 лева за уип, заслужава някакво внимание. Вярно, че не хвърлям пари за щека, но просто искам по-неангажиращ и "компактен" плувкарски риболов. Във всички случай хванах "последното коляно".
Междувременно си приказвах с чичо Веско - той реагира бързо, коректно и компетентно, както винаги. Да, имал еди каква алраунд щека на 11.50 метра, с отличен баланс, която тежи реално еди колко на търсените от мен дължини. Впоследствие ги посочи и във форума. Да, върви в комплект с два допълнителни мачови топа и един карпов. Да, възможно е без проблем и в реално време да се закупят допълнителни секции към топ-сетите, колена, къпинги, и каквото си ща още. Останалите аспекти на комуникацията са от персонално естество, но достатъчно атрактивни. Единственото, което ме измъчва в момента, е значителната дължина на вудицата в сгънато състояние - 1.80 метра. Като на всяка щека, разбира се. "Бистмастъра" също бе толкова на 10 метра...
Дори само от този частен случай аз имам създадено лично мнение кой може да има претенцията да бъде представител на нещо и истински търговец в добрите аспекти на това определение...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Коце »

Мунчо написа:ако човек си е нагласил 1000-1500 лева за уип, заслужава някакво внимание
Със златни букви в учебника по търговия! :lol: :lol: :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Божидар Иванов
Мнения: 383
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 14:58
Местоположение: Габрово-Столицата на хумора!
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Божидар Иванов »

Коце написа:
Мунчо написа:ако човек си е нагласил 1000-1500 лева за уип, заслужава някакво внимание
Със златни букви в учебника по търговия! :lol: :lol: :lol:
Коце ,който познава Муня много добре знае ,че при него "Кеф Цена няма" !Той е перфекционист и Го подкрепям в неговият позицивизъм.
Светът е оцелял защото се е смял!!!
На Бодлива крава ,Бог рога не дава!!!
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Младен Маринов »

Мунчо написа: ...ако човек си е нагласил 1000-1500 лева за уип...
При тоя бюджет за уип не виждам какви тегоби имаш. Дори можеш да поискаш изработка по собствено техническо задание и да претендираш за авторски права.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Мунчо »

Аз нямах подобни тегоби. Отначало исках приличен уип със споменатите по-горе изисквания от моя страна и ми беше ясно, че "с пръдня боя не се прави", особено след като разгледах заслужаващите внимание алтернативи(имал съм всички залужаващи внимание въдици у нас и съм ги ползвал продължително, така че имам реални впечатления. Говоря за "Алегрия 666", "Миди Карбон Лайв" и "Бийстмастър"). Поглеждах към гьостерицата на "Дайва", с удължители до 10 метра, после след пост в една тема от колега, забелязах уипа на "Сенса", който ми се видя по-удачна покупка с по-дългите топ-сети и по-големи възможности за допълнителни аксесоари(съдейки по каталога, защото някаква информация от "представителя" не е стигнала до мен), а и по-хуманна цена за тези допълнения и като цяло. Защото не съм си надделял на масрафа и бих искал да си спестя каквото мога. Пък и бих предпочел да си го купя от България - не от фасон или псевдопатриотозъм, а просто воден от някакво малоумно очакване, че като го закупя у нас, ще мога да разчитам на някакво последващо отношение от представителя за придобиване на още части, топ-сети или не дай Боже - колена в случай на сакатлък. Мислех да попитам и за някаква оферта и евентуален срок на доставка на новите бюджетни серии 635 и 655 - колегата Аутсайдер ползва такива и се изказа ласкаво. Както и да е - не можах да получа и най-елементарна информация и този "официален представител" съм го зачеркнал и не мисля да му отделям повече внимание. Ако река да си купя нещо на "Сенса", ще си го направя от другия свят, който е все по-глобален, ако ще тук да го дават на половин цена.
И за да не си помисли някой, че само "Акваспорт Н" имат подобно отношение към клиента(между другото, загледах и платформите на "Рив", да си ги ползвам като по-удобен стол, че на моменти "Октоплус"-а ми нащърбява задника, а и няма джоб за въдицата и много ме досмеша призива клиентите да не се колебаели да се свързвали с фирмата за всякакви въпроси :lol: ), ще ви кажа какво ми казаха едни други "вносители" - да съм си гледал в каталога и каквото пристигне - това е. Нямали практика да отправят уточняващи запитвания към производителя. Трети пък каза, че не му бил сега сезона и внос се очаквал едва ли не към откриването на риболова, но като разбра, че съм нагласил някакви парици, се опита да ми продаде нещо съвсем друго. Пък може да ми хареса - знае ли човек? :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
did018
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 23:09

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от did018 »

Мунчо написа:Аз нямах подобни тегоби. Отначало исках приличен уип със споменатите по-горе изисквания от моя страна и ми беше ясно, че "с пръдня боя не се прави", особено след като разгледах заслужаващите внимание алтернативи(имал съм всички залужаващи внимание въдици у нас и съм ги ползвал продължително, така че имам реални впечатления. Говоря за "Алегрия 666", "Миди Карбон Лайв" и "Бийстмастър"). Поглеждах към гьостерицата на "Дайва", с удължители до 10 метра, после след пост в една тема от колега, забелязах уипа на "Сенса", който ми се видя по-удачна покупка с по-дългите топ-сети и по-големи възможности за допълнителни аксесоари(съдейки по каталога, защото някаква информация от "представителя" не е стигнала до мен), а и по-хуманна цена за тези допълнения и като цяло. Защото не съм си надделял на масрафа и бих искал да си спестя каквото мога. Пък и бих предпочел да си го купя от България - не от фасон или псевдопатриотозъм, а просто воден от някакво малоумно очакване, че като го закупя у нас, ще мога да разчитам на някакво последващо отношение от представителя за придобиване на още части, топ-сети или не дай Боже - колена в случай на сакатлък. Мислех да попитам и за някаква оферта и евентуален срок на доставка на новите бюджетни серии 635 и 655 - колегата Аутсайдер ползва такива и се изказа ласкаво. Както и да е - не можах да получа и най-елементарна информация и този "официален представител" съм го зачеркнал и не мисля да му отделям повече внимание. Ако река да си купя нещо на "Сенса", ще си го направя от другия свят, който е все по-глобален, ако ще тук да го дават на половин цена.
И за да не си помисли някой, че само "Акваспорт Н" имат подобно отношение към клиента(между другото, загледах и платформите на "Рив", да си ги ползвам като по-удобен стол, че на моменти "Октоплус"-а ми нащърбява задника, а и няма джоб за въдицата и много ме досмеша призива клиентите да не се колебаели да се свързвали с фирмата за всякакви въпроси :lol: ), ще ви кажа какво ми казаха едни други "вносители" - да съм си гледал в каталога и каквото пристигне - това е. Нямали практика да отправят уточняващи запитвания към производителя. Трети пък каза, че не му бил сега сезона и внос се очаквал едва ли не към откриването на риболова, но като разбра, че съм нагласил някакви парици, се опита да ми продаде нещо съвсем друго. Пък може да ми хареса - знае ли човек? :lol:
И какъв е извода,че в нашата държава няма нищо освен кретени които се опитват да те прецакат.Единици са тези като чо Веско.Така,че Муня,моя съвет е да си вземеш уипчето от вън, не виждам проблем и да си вземеш и топ сети и още части.Дори и да го поръчаш по каталог, уипа няма да има нищо общо с този, който примерно би вземал от острова.Най-малкото което е ще си спестиш много главоболия.Ако все пак решиш да поръчваш по "каталог" от България, се върни и прочети горното мнение. :tup:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Мунчо »

Мда, много правилно - ще си го препрочитам периодично. Аз съм човек с внезапни щения и е хубаво да се отрезвявам в подобни моменти. За мен темата в тези й аспекти е изчерпана и няма да я разравям, за да запазим добрия тон и спестим критикарството, което ни най-малко не беше целта ми. Дето се казва, си турих още една обица на ухото, че у нас човек с доброто си желание и парички може да се чувства като в небрано лозе, пък колкото и мижава да му е сумичката... Дайте да се насочим пак към самите въдици без досадни странични отклонения.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Boci »

Вземи си един хубав директен 7 м, защо се занимаваш с тези уипове. Искаш да се наслаждаваш на щекерната сглобка ли :D
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от Мунчо »

Истината е, че ме кефи да барам щеката. Дълго време се боях да го призная... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Абе някой докопа ли тоя Sensas magic silverfish pole?

Мнение от outsider »

Мунчо написа:Истината е, че ме кефи да барам щеката. Дълго време се боях да го призная... :lol:
Е те в такъв сюблимен момент - ако това беше филм , точно тук щяха да пуснат реклама , се чуства най-остро отсъствието на Корса.... Ще се наложи да го кажа аз , без претенции да прозвуча като него ... !

RESISTANCE IS USELESS!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Между другото , твоето ходене по мъките с нашите представители (хм..) на разни фирми , ме кара да се замислям , дали те работят за тези фирми , или за конкуренцията? :lol: Като стана дума за купуване отвън , и за отношението там към клиента , преди няколко месеца попаднах на една тема в украински фидер-форум , която освен дето ме втрещи , илюстрира добре нещата: група украински колеги , мъчени от носталгия по снет от производство модел фидер на Дайва (в Украйна други проблеми по онова време изглежда нямаше 8) ) , се свързват с Тим , английски онлайн търговец , и му задават въпроса , може ли да се произведе фидер по тяхна поръчка :idea: :shock: и предварително зададени параметри. Тим не го домързява да се обади на Daiwa UK, където му отговарят , че няма никакъв проблем , стига бройката да е от 30 пръчки нагоре. Украинския форум забръмчава като кошер , съгласуват се за рекорден срок размери на водачите , дизайн , карбон , дължина , ала-бала , бройката расте от ден на ден , и не след дълго имаме стоката , готова да пътува са Украйна... :roll:
"Нямаме навик да задаваме въпроси на фирмата , която представяме" , викаш? :?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”