Влакно за плувка

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
fisherman1321
Мнения: 223
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 22:45
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Влакно за плувка

Мнение от fisherman1321 »

Charge написа:Подкрепям тезата на колегата.Пълна лудост е основа 0.18

Ами, не е лудост изобщо! Риболов с мач и ваглер също е риболов на плувка, та в тази връзка, мятане на ваглери с грамаж 14, 16, 18 гр. и се гони голяма дистанция, при тънка линия може редовно да довежда до късане и загуба на скъпи ваглери...

Дебелината на основното влакно зависи от типа роболов на плувка, който ще се практикува и големината на рибите, които ще са му цел. Ако ще се пробва да лови големи шарани на Богров примерно, няма как да не сложи по-сериозно влакно, иначе ще къса често.... Та колегата е добре да детайлизира малко по-добре въпроса си, за да получи по-адекватни предложения.
риболовът е това, което ми зарежда батериите!
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Влакно за плувка

Мнение от Младен Маринов »

fisherman1321 написа: Та колегата е добре да детайлизира малко по-добре въпроса си, за да получи по-адекватни предложения.
Човека си е детайлизирал въпроса ясно - търси предложение за влакно 0.18, и толкоз. Обаче докито ще му обяснява какво е правил 55-та година :wink: и как пускал рибите, като че ли това има някакво отношение към темата :D, друг връзвал кораби с такова влакно и т.н и т.н.

Купуваш на Colmic едно от следните влакна: Fendreel-бледорозовото или Former, и си пееш. Перфектни влакна с висока износоустойчивост, които няма да ти се налага да сменяш често. Вероятно не са единствените възможни като избор, но аз върху тях имам преки наблюдения. Който иска, може да ти предложи други марки и модели.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
fisherman1321
Мнения: 223
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 22:45
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Влакно за плувка

Мнение от fisherman1321 »

Младен Маринов написа:Купуваш на Colmic едно от следните влакна: Fendreel-бледорозовото
+1 за Colmic Fendreel, ползвал съм го, супер впечатления!
риболовът е това, което ми зарежда батериите!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Влакно за плувка

Мнение от babydoctor »

И аз ловях само с Фендреел, но при сегашното състояние на водоемите, най-вече на реките, трябва да се сменя често. Съдя по това на какво ми заприличва брейда след 5-6 излета...А 56-та вадех риби от Дунав с 0.30 - 0.401 силно напукано и амортизирано, но това си беше за тогава, не съм ви го препоръчвал за сега. :D Пак ще ви кажа, замислете се, ако поводът е 0.14, за какъв дявол основното трябва да е 0.16? Десетина години изкарах само на шаран жт язовирни стени с 0.25 и същия повод и не съм имал проблеми, а много риби се вадеха в диапазона 2-3 кг. За около 15 г. по Струма при същия монтаж с 0.16 - 0.18 съм имал много късани, все от закачки и винаги се късаше куката, или горе на клупа...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Влакно за плувка

Мнение от miro253 »

Аз лично ползвам поводите единствено с цел по-чести кълванета, но на реката си ползвам основно 0,16 главно с цел по-малко уплитания и по-добра износоустойчивост. Сменям го веднъж на година, две и нямам проблем. Повод 0,14 въобще нямам в кутията - ползвам основно 0,08, 0,10 и 0,12. На язовира /платени и арендовани не ползвам/ с мача нещата стоят по друг начин, но не знам колегата какво повече го интересува въпреки, че поводите и там са ми същите.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”