Rive D25 Folding Stool ?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Мунчо »

Момци този стол има ли го някъде у нас наличен? Не, че съм недоволен от "Октопода", ама разнообразийце малко така, докато си пипам гегата... http://zaribolova.com/products/rive-d25 ... _1447.html
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Коце »

Точно където си посочил. Ама що ти е сгъваем?
Първо виж колко място заема, второ ще се надере щото е боядисан точно където стъпва в сгънато състояние. :)
Обади се и питай за "стационарен" Д25.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Мунчо »

Няма го там, Коце. Българска работа е това - за престиж ти показват нещо, дето евентуално ще бъде налично някога...
Чудя се дали някой го ползва, че да каже как го намира...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Popeye »

http://www.ebay.co.uk/itm/Matrix-Seatbo ... SwLVZVtUfC
аз съм с такъв и съм го нагодил да си местя седалката от платформата с едно чекмедже и съм доста доволен , на рив стария стол на който не се сгъват краката бил по добър според запознати
иначе го има тукhttp://www.pecheur.com/en/gb/buy-seatbo ... 90007.html
VIP sux !!!
tiho
Мнения: 54
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 15:28
дал Браво: 89 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от tiho »

Минах през доста столчета и платформи(големи и малки, тежки и леки).
Има по-добър вариант от въпросния Рив. Съвсем малко по-скъпо излиза, но пък става перфектната комбинация за столче. И цветово е издържано. И седалката е по удобна...
Ако колегата прецени, мога да му пратя снимки по вайбър(и да обясня какво и защо).
С компа съм на "Вие".
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Мунчо »

Не мисля, че би било някаква реклама да се сподели какви са тези "други" столчета - дори би било полезно за аудиторията. Все пак това е тема за табуретки.
Нямам "Вайбър" съзнателно - не ме кефи телефона ми постоянно да църка и пиука и по тази причина не съм си го инсталирал барабар с всякакви други месинджъри.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
tiho
Мнения: 54
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 15:28
дал Браво: 89 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от tiho »

Първо да уточня: леко съм претенциозен откъм удобство на такъмите за риболов(ловил съм на Октоплус, табуретка Рив и Монтанска...). Няма табуретка без кусури. Не робувам на марки и в момента мисля, че съм намерил решение на въпроса за табуретка, като съм съчетал добрите страни на табуретките, които се предлагат на българския пазар. Какво съм направил и защо:
1. Столче Колмик Леджент Лайт 3000(може и 5000): леко, с много удобна и здрава седалка, има място под седалката за такъми за неангажиращ риболов на уип, болонезе, мач, директен и фидер. Сменям пълнежа в зависимост от конкретния риболов или поставям нещата, които са ми общи за всички риболови(кутии, мека кофичка за вода, кърпи, класьори с вързани куки, кутията с резервни влакна и куки...).
2. Поставил съм му 4-ри телескопични крака от Рив. Черни: отиват му и цветово. Защо телескопични: ами защото е много по-удобно да нивелирам с телескопите, когато на стола имам накачурени прикачни. Мотиката съм я настъпвал нееднократно...
3. Ривовите крака са отрязани(скъсени отгоре) от майстор и сега са 34-35 см. Защо: оставил съм около 13-15см. да стърчат над рамката на стола, за да поставя прикачните. И изобщо не работя с големите врътки, а само регулирам с телескопичната част. Така краката не се нараняват, стоят красиви и не се налага да махам прикачните. И столчето е по-компактно при транспорт.
Какво имам на табуретката:
- Две лапи за щека, които са удобни за уип, мач, болонезе и директен(когато духа вятър на язовир: изнасям директния напред, потапям му върха във водата и дърпайки назад го поставям в лапите). Под лапите ми стои раницата или чантичка с допълнителни принадлежности за съответния риболов.
- Г-образно късо, с чорапче за уипа.
- Прикачно за чадър. Двойното късо на Колмик. Държи чадъра като закован.
- Г-образно късо, с пеперуда за две кутии на Стонфо.
- Прикачно с футер на Престън. В него си поставям чантичката с телефоните, термос с кафе, бутилка вода и ... Държа го на заден ляв крак за да ми балансира каквато въдица имам на държачите и да не се притеснавам да стана от стола). В събрано състояние на столчето: стои на 2 см. над седалката и под него мушкам главата на кепа.
Всички тези прикачни се завъртат на краката, и разпъвам и сгъвам стола за секунди.
Мога да снимам установката с телефона, но не мога да качвам снимки на компа.
Успех.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Коце »

Малко за размисъл - http://www.heledirn.nl/contents/en-uk/d1.html
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
tiho
Мнения: 54
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 15:28
дал Браво: 89 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от tiho »

Да му намеря и на това кусурите:
1. Задните крака са прекалено високи(не позволяват точна регулировка): и като седна върху столчето: краката на човека не стоят под 90 градуса(какво прави по-нисък човек?).
2. Хубав механизъм за настройка, обаче като го вкарам 2-3 пъти във водата или събере прах и мръсотии: гаранция ще запече нещо по настройката и ще ми вдигне кръвното. Ако пък е с големи допуски: ще ми клапче и пак не е О.К.
3. Механизма от седалка на колело: скрит е вътре в профила и няма възможност за регулиране, а от няколкогодишния си опит с такъв механизъм на една от платформите ми, съм стигнал до заключението, че в зависимост от външната температура и от честотата на ползване: това нещо си иска фин реглаж(понякога) с гайката, която се намира от задната страна на механизма.
Прегледах им транспортната система на платформите: става, но ако видят някоя от моите платформи: веднага ще назначат на работа монтанския конструктор...
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Popeye »

http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... uct_id=191
Муне виж и това не изглежда зле , а за тоя провери ли за тояhttp://zaribolova.com/products/platform ... _2635.html според мен е по добър вариант от тоя с чупещите се крака
VIP sux !!!
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от miro253 »

Аз есента се сдобих с това: http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=9. По-точно T-Box AR Base. На снимката не се вижда, но се предлагат с презрамка за носене, лапи за щека и масичка. Още не съм го ползвал :lol: , но нали сме като децата та лових с него в мазето. Не знам дали е леко или тежко, защото не съм го сравнявал с други, но това го мерих и тежи 4,750 кг. без масичката. Седалката ми се струва удобна, масичката е супер мисля, че е тази http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=9 голяма е, стабилна и има място за доста неща. Не съм пробвал дали бира 2л. ще издържи, но все пак предназначението и не е бар-плот. Единствено не знам как да се справя със лапите за щека. Аз с щека не ловя - ползвам, директен /с него няма проблем/, но с мача работата не се получава и с болонезата също, но с нея май няма да го ползвам. Проблема е, че както са разположени лапите на краката въдицата много малко се захваща на задната лапа и ще ми пада и пльоска със върха във водата. Другия проблем е, че макарата при рязко засичане от моя страна ще страда от удари във седалката. Чудя се какво прикачно да ползвам. Тези телескопичните за мач и фидер нещо не ми допадат откъм транспортни размери. За сега съм решил да пробвам с предната лапа и доброто старо колче, забито във водата. Иначе за риболов с уип и директен ми се струва много удобен стол. Под седалката няма много място, но на мен лично не ми и трябва иначе по-дълбокия вариант ще събере доста джунджурий.
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Popeye »

Язе обръщам задната лапа нагоре , а отпред Г образното рамо с малко ролерче и бива
VIP sux !!!
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Popeye »

Коце написа:Малко за размисъл - http://www.heledirn.nl/contents/en-uk/d1.html
Коце, и аз прочетох за тея в маготдроунинга малко ми се струват скъпи , а и в Англия май не са пробили много много поне не са популярни и и не съм чел ревюта за тях !
VIP sux !!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Коце »

Те и Бентли не ги карат много. :)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Rive D25 Folding Stool ?

Мнение от Popeye »

ами именно точно англичаните ,ако нещо е добро мислиш ли ,че ще търсят бюджетни решения , като знам как купуват платформи за 1500 пандура дали ще го ударят на икономии :D
VIP sux !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”