КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от PAMPASA »

babydoctor написа:...А 6 м. е излишно за нашите реки...
С това твърдение силно не съм съгласен :idea: , Аз примерно много често ловя с 7 ( седем) метровата си болонеза по долните течения на Искър и Огоста :!:

Повярвай ,че има моменти , в които - точно дължината на въдицата е определяща за крайния резултат от риболова / при по- къса въдица , реално не може да се изтича правилно/.
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от babydoctor »

Да, сигурно си прав, едно време и аз бях безумно як в ръцете, на канадска само един току що излязъл от затвора, който гърчеше с пръсти едностотинкова монета ме е бил...Ама сега гоня 65...А и от 15-20 години съм само на спининг...По принцип колкото по-дълга е тоягата, толкова повече възможности за изтичане имаш. Остава въпросът с владеенето й, тоест теглото... :Перфектата ми на Колмик на 5 м. тежи като половин кутия цигари. Жалко, че баш тогава отвъртех окончателно по спининга...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от miro253 »

babydoctor написа:Тика, дрън-дрън...Имам петица Перфекта на Колмик, фантазия е...И ако бих купувал болонезе, пак от същата фирма ще го купя, все пак те са го измислили...А 6 м. е излишно за нашите реки...
Нещо не разбрах. Колмик са измислили болонезите ли или става въпрос само за конкретния модел? Дайте да ги уточняваме тези неща, защото пишат колеги, които явно не са много наясно и .......

Моето мнение е, че за реки като Струма, Искър, Огоста и други в същия калибър 6 метровата въдица е универсална. Разбира се, че има моменти в които не върши работа, но са по-малко в сравнение с една 5-ца или 7-ца.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от quietriot »

babydoctor написа:Тика, дрън-дрън...Имам петица Перфекта на Колмик, фантазия е...И ако бих купувал болонезе, пак от същата фирма ще го купя, все пак те са го измислили...А 6 м. е излишно за нашите реки...
мноого мъ кефиш така от позицията на един болонезаджия с дълъг опит , като се изкажеш компетентно и за тика и 6 те метра , туй да не джин бре Краси............. :lol: тика се спомена защото е корава , не най хубава , 5 ца защото 6 цаста на вондер вече идва тежка , а 5 цата е перфектно балансирана за здравината си....ма кой да чете...доки му се пише....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от babydoctor »

Ти не четеш, Васе, виж първия пост на човеко - търси 6-ца до 200 лв. Май само втория пост му отговори що-годе смислено, макар да дигна бюджета с 25%. А преди да лудна само по спининга имам 15 години с 4 м. телескоп по Струма, Огоста и Искър - на много места ми се налагаше да замятам изотдолу...Напъни си малко въобръжението да си представиш какво ще е с 6 или 7 м. под клоните на върбите. Оставям настрана въпроса за тежестта на въпросните тояги. А болонезето е измислено от талянците, към които принадлежи и Колмик.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от PAMPASA »

Стана си спам ,но освен теглото ,е много важен и баланса на въдицата /болото се държи целодневно в ръка / , в този ред на мисле има и доста спининги ,които при ниско тегло - сериозно дърпат напред :wink:

Иначе за протокола , моята 7 -ца / боло/ - тежи точно 305 гр. :D

п.п. Евтина и хубава 6-ца - няма.
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от babydoctor »

Нищо хубаво и евтино няма, за жалост, освен въжето, с което да се обесиш :D На баланса се придава прекалено значение - вярно, кофти е тоягата да те дърпа към водата, но това се решава с подходяща макара, а дори и с местенето на макародържача/е, малко екстремно ще дойде, вярно/. За въпросната четворка, която бях оборудвал с Мичел 320, а после с една от първите ДАМ на Орозов, внесени у нас, със заден аванс/гадно нещо/, проблема си реших, като насипах ловни сачми в тапата на дръжката, докато се уравновесят нещата...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от Reptile »

babydoctor написа:Нищо хубаво и евтино няма, за жалост, освен въжето, с което да се обесиш :D На баланса се придава прекалено значение - вярно, кофти е тоягата да те дърпа към водата, но това се решава с подходяща макара, а дори и с местенето на макародържача/е, малко екстремно ще дойде, вярно/. За въпросната четворка, която бях оборудвал с Мичел 320, а после с една от първите ДАМ на Орозов, внесени у нас, със заден аванс/гадно нещо/, проблема си реших, като насипах ловни сачми в тапата на дръжката, докато се уравновесят нещата...
Доки, категорично не съм сагъласен с подобно мнение. Нищо не може да оправи сгрешеният баланс на WONDER 6 м., същото важи за всяка сопа с объркан баланс. Тежи напред, тормози, пречи на засечките и ... абе нищо не става от подобни "инструменти". Ако се наложи да ловиш нагазил в бързей 3-4 часа ще ме разбереш за какво говоря. Аз имам LETHAL PRO 6 м., която е с перфкетен баланс при акция равна с WONDER-a, за съжаление цената е изключително неприятна. :) PERFECTA 6м. няма да коментирам, защото е наистина перфектна по отношение на баланса, е цената отново е неприятна. :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от babydoctor »

Да, цените наистина са им летални...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от Reptile »

babydoctor написа:Да, цените наистина са им летални...
"Ако искаш да не ти тежи на ръката, ще ти тежи на джоба"

Чичо Веско

:tup:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от babydoctor »

Безспорен факт :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
arsenalcska
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2017 13:07

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от arsenalcska »

Колеги аз имам един въпрос? Може да е малко глупав ама още съм начинаещ. Имам една tica wonder 5м. дали е удачна за риболов на Долни богоров (платеното). Благодаря предварително за отговорите :fish1:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от babydoctor »

За стояща вода са измслени мач-овете, така, че ако не си с такова, всяка тояга става, стига да не ти къса ръката...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от Бай Иван »

arsenalcska написа:Колеги аз имам един въпрос? Може да е малко глупав ама още съм начинаещ. Имам една tica wonder 5м. дали е удачна за риболов на Долни богоров (платеното). Благодаря предварително за отговорите :fish1:
Както един колега навреме бе написал "с tica wonder спокойно можеш да дръпнеш и тапата на язовира".
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”