КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
ba4_iulian
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 17:54
Местоположение: В.Търново

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от ba4_iulian »

ozzy_78 написа:КОЛЕГИ БЛАГОДАРЯ ЧЕ СЕ ВКЛЮЧИХТЕ В ТЕМАТА.НЯМАМ ТОЧНО 200лв. но май не съм се изразил правилно.ИСКАМ БОЛО КОЕТО ДА Е ЗДРАВО
И АКО СЕ СЧУПИ ДА ИМА РЕЗРВНИ ЧАСТИ ЗА НЕГО.А ЦЕНАТА МОЖЕ И ДА Я ВДИГНЕМ
formax POWER CORE
Под 200лв е здрава е вдигал съм риби по 700гр с нея няма проблем . Много добра изработка , стегната бланка , но не е дърво като уондера , работи доста добре . Тежи 265гр.не е най леката но и не ме измаря особено и след цял ден риболов . За две години не ми се е налагало да подменям части но от магазина от който я купих ме увериха че има . Успех в избора колега . :tup:
titko1
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Яну 31, 2016 19:26
Риболов: carpfishing
дал Браво: 2 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от titko1 »

tica signal :tup:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от quietriot »

тика wonder , много здрава! акция до 40 грама!
предполгам на 6 цата цената е около 200 лв.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от Pike »

За Тиката мога да потвърдя, че винаги има резервни части, работил съм с вносителите и знам, че имат паралелен внос само на части, което е голям плюс в тяхна полза.

Лека полека и другите вносители започнаха да поддържат резервни части.
Единствено от опит знам, че Шимано колкото и хубави въдици да са, опре ли се до резервни части си до там :(
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от PAMPASA »

quietriot написа:тика wonder , много здрава! акция до 40 грама!
предполгам на 6 цата цената е около 200 лв.
Потвърждавам ,Аз даже си взех една такава на 5 м /ако е НЕманекенска/ + един дишащ гащеризон и на Мрените направо свят им се изви /говоря за сериен улов на рибки от 2 до 4 кг./

На 6 м. ми идва тежка/груба/ -иначе с отстъпката нова е 249 лв.
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от quietriot »

PAMPASA написа:
quietriot написа:тика wonder , много здрава! акция до 40 грама!
предполгам на 6 цата цената е около 200 лв.
Потвърждавам ,Аз даже си взех една такава на 5 м /ако е НЕманекенска/ + един дишащ гащеризон и на Мрените направо свят им се изви /говоря за сериен улов на рибки от 2 до 4 кг./

На 6 м. ми идва тежка/груба/ -иначе с отстъпката нова е 249 лв.
На мен 5 цата ми е любима , много си е манекенска даже :lol:
ти от зебковите гащеризони ли взе?
че им се чудя от две години и аз , ма с тая цена от 150 лв как да не вземеш.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от PAMPASA »

quietriot написа: ти от зебковите гащеризони ли взе?
че им се чудя от две години и аз , ма с тая цена от 150 лв как да не вземеш.
Не , гащеризона е на Кабелас /около 120 долара беше/ - приятелче ми го донесе от Щатите ............... няма по-готино чувство от това , лятото в жегата да си нагазиш до кръста във водата и да си дърпаш рибки.....................на плувка или на спининг е без значение :D
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от Младен Маринов »

Ох, не знам какво да ви кажа, но първата ми "среща" с Уондър беше на 7 метра. Оттогава този модел като го видя, си затварям очите, независимо на каква дължина е.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от quietriot »

Младен Маринов написа:Ох, не знам какво да ви кажа, но първата ми "среща" с Уондър беше на 7 метра. Оттогава този модел като го видя, си затварям очите, независимо на каква дължина е.
тика wonder е корава хамалска болонеза , никой не претендира за финес или тегло, самата акция до 40 грама говори , че е корава бойна тояга, не че сашо ми е приятел от 15 години , но той е един от малкото, който постоянно подържа и части за въдиците и макарите си, което е голям плюс, пък за тика колена да искаш и върхове , няма тика с несчупен връх , ма върхове бол. Аз се хаамаля и в спининга и в кастинга и с плувката за мен си ми идва тамън 5 ката.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от Младен Маринов »

Младен Маринов написа:
quietriot написа:
Младен Маринов написа:Ох, не знам какво да ви кажа, но първата ми "среща" с Уондър беше на 7 метра. Оттогава този модел като го видя, си затварям очите, независимо на каква дължина е.
тика wonder е корава хамалска болонеза , никой не претендира за финес или тегло, самата акция до 40 грама говори , че е корава бойна тояга, не че сашо ми е приятел от 15 години , но той е един от малкото, който постоянно подържа и части за въдиците и макарите си, което е голям плюс, пък за тика колена да искаш и върхове , няма тика с несчупен връх , ма върхове бол. Аз се хаамаля и в спининга и в кастинга и с плувката за мен си ми идва тамън 5 ката.
Не пиша за марката, а за конкретния модел. Аз също имам Тика, но не е Уондър, а Сигнал на 6 метра. И все пак всичко е въпрос на предпочитания.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от PAMPASA »

Принципно е от значение и маниера на риболов на самия риболовец - понякога се налага да се обръщат /контролират/ големи риби в бърза вода - и ако болото не е по-твърдо няма как да се случи.

Аз имам 3 болонези и спрямо очакваните риби и места - ловя с различни дължини.

Уондъра на 5 м. е под 200 гр. и със сравнително тънка /удобна/ дръжка ,седи изпънат като струна - единствено трябва да се внимава при работа с по-тънки влакна - поради твърдостта и , понякога се получават късания /включително и когато рибките са големи и при засечка останат на едно място/ :)

Признавам ,че не ги разбирам много нещата ........................ 8)
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от quietriot »

Младен Маринов написа: Не пиша за марката, а за конкретния модел. Аз също имам Тика, но не е Уондър, а Сигнал на 6 метра. И все пак всичко е въпрос на предпочитания.
да не прозвуча като да налагам марката ??? дееба и сухия нет , имах предвид модела и аз , нямам никаква идея какви са като качества другите тики, не е моя риболов одавна , ма тая от личен опит знам че е куче.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от Reptile »

Няма спор, че WONDER 5 м. е много добър избор. При дължина от 6 м. става тежка, лош баланс - не ми харесва. Все пак, трябва да сме на ясно, че за 6-7-8 метра само скъпите модели от доказани марки, могат да покрият очакванията на взискателният риболовец.
WORCGROUP
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 23:24

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от WORCGROUP »

Ако наблягаш на здрава то избора ти е "Тика Уондър" ! Ако наблягаш на универсална то "Тика Сигнал" ! Доставката на резервни части е уникална. Завчера от келешлък си счупих върха на "Ареса", след един ден новия връх беше при мен !!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: КАКВО БОЛОНЕЗЕ 6М. ДО 200лв. ДА СИ ВЗЕМА

Мнение от babydoctor »

Тика, дрън-дрън...Имам петица Перфекта на Колмик, фантазия е...И ако бих купувал болонезе, пак от същата фирма ще го купя, все пак те са го измислили...А 6 м. е излишно за нашите реки...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”