Въпрос за Болонезе EXAGE TE 4-6000GT (EXTEGT460)

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Въпрос за Болонезе EXAGE TE 4-6000GT (EXTEGT460)

Мнение от miro253 »

Ето това е най-евтиното Шимано, което си струва може би https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Sh ... SFD-a24461, ето и до 50 лв. :D https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Sh ... 000-a25344. С такива ще се чудиш защо ти влиза влакното под шпулата, защо не се задейства аванса без да му помогнеш, усукало ти се е влакното, но и те са макари де :D . Ако такива неща не са ти проблем можеш да си купиш.
GGGG
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 10, 2016 16:39
Риболов: Болонезе

Re: Въпрос за Болонезе EXAGE TE 4-6000GT (EXTEGT460)

Мнение от GGGG »

Взех си Stradic 2500 от nord77.

Искам да попитам няколко въпроса, четох доста по тях, но така и не намерих красноречив отговор:

1. Как се мери дълбочина на река? Пробвах да сложа по голяма тежест на кукичката (която потапя плувката), обаче тъй като реката беше малко по-бърза (и все пак завирено място) установих, че оловото потъва на дъното и плувката потъва, но не заради дълбочината, а най-вече поради течението - дори да се сложи голяма дълбочина плувката потъва, пък реално не е такава дълбочината...

2. С какъв грамаж плувка е уместно да се лови на река Струма? Какъв тип плувка?

3. За река каква дължина на повода използвате? (За кефал, скобар...)

4. Какъв монтаж използвате на струма - утежнение верижка или друго?

Интересува ме нещо, с което да започна...

Всички въпроси са ми за Струма и евентуално някои притоци на Марица около Пловдив.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Въпрос за Болонезе EXAGE TE 4-6000GT (EXTEGT460)

Мнение от babydoctor »

Здравей, имам 20+ години плувкаджийство по Струма, на моменти с грозни резултати - 26 скобара за един ден. Ловях само на игла от бодливо свинче, което по същество си е стик. Верижно утежняване, така нареченото логаритмично - при течение горе слагаш по-едри и по нагъсто сачми...Надолу разреждаш и издребняваш...За определяне на дълбочината, което беше най-важното, при всеки риболов ми отиваха 30-45 минути, че и час, понякога. Ама сега вече има сонди, та трябва да е по-лесно...Натам млъквам, щото от 15 години съм само спинингист...Успех :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”