Начинаещ: Такъм за плувка

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Начинаещ: Такъм за плувка

Мнение от Pike »

По принцип може с всичко, няма невъзможни неща, въпросът е дали са удобни.

Аз например от инат съм мятал 6 грамова блесна с шаранджийска въдица и влакно 0.30 мм., че даже хванах и риба :)

Но, никак не беше удобно и лесно за замятане, да не говорим, че повече от 10 метра не можах да хвърля.

Мисля, че колегата Birichony вече има достатъчно варианти за да избере такъм, а пък след това, ако му хареса, ще си избере и нещо по-така.

:tup:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Начинаещ: Такъм за плувка

Мнение от babydoctor »

Прав си напълно, Саше и в този смисъл винаги е по-правилно да се учиш от чуждите грешки, отколкото от своите. Болонезе с ваглер :mrgreen: То пирон и с компютър може да забиеш, ама по-добре е с тесла...Ха, сега, като ме подсети, първите си 2 щуки на Стефаново ги хванах с триметров телескоп, с който до тогава хвърлях спирали на дъно. Е, все пак с 0.25, де...После пипнах на Васко Македонеца тоягата и на другия ден си купих същата. Ма вече са ми тежки трите метра, одъртях, мамка му :mrgreen:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Начинаещ: Такъм за плувка

Мнение от Бай Иван »

Венелин Радушев написа:..... не ми се сърди, че не препоръчвам на колегата да мине по същият път.
Не се сърдя, народен човек съм, но давайки моето предложение, никъде не засегнах и не оприличих твоето с "еди кво си".
babydoctor написа:......
Красе,кхъм.... някъде назад във времето си си дал мнението по въпроса:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=21965

След тази ситуация може спойконо да ме оприличиш на форумното КГБ или .....

Отделно да не ти казвам колко световни и вицешампиони ловят с ваглери и болонезата, та даже им се случва да
вземат медали :wink: .
Остава сега да кажеш, че с ваглер или слайдер не може да се лови в течение и може да приключим с мъките на англичаните и тн. :mrgreen:
И вече грам време не ми остава/все пак две деца имам/ за риби камоли за джин и тоник, но мерси за поканата.

По въпроса с начинаещия такъм и 4-то боло, за мен няма по-лесен начин да си вържеш един силиконов стопер, подвижната плувка, олово, и кука, пък както написа колегата на предната страница, кат направи автора примерно 50 излета и кат се понаучи да мята и тн. вече може спокойно да се пробва с английски, италянски и германски монтаж.

Ай да приключим с темата че стана....
Дано автора поне малко е отбрал.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Начинаещ: Такъм за плувка

Мнение от babydoctor »

Бай Иван написа:Остава сега да кажеш, че с ваглер или слайдер не може да се лови в течение и може да приключим с мъките на англичаните и тн. :mrgreen:

Ма човекът за язовири пита, бре... :cry:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Начинаещ: Такъм за плувка

Мнение от Бай Иван »

babydoctor написа:
Бай Иван написа:Остава сега да кажеш, че с ваглер или слайдер не може да се лови в течение и може да приключим с мъките на англичаните и тн. :mrgreen:
Ма човекът за язовири пита, бре... :cry:
:D
....за В по принцип....пък пиша аЗ.
:D

п.п.
Ти защо въобще се умешваш у плавъка, кат не държал болонеза от ....години.... :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Начинаещ: Такъм за плувка

Мнение от quietriot »

За язовир аз бих заложил на фидера , като полесен за работа, тая с мача с ич на толкова проста , та поводи , та мискровирбели , та да не се заплете ваглера , та придърпване след замятане за изпъване , та какво ли не , то си е наука това , на Венелин му лесно щото я мятал мятал , та не се знае колко пъти, но за новак мисля че чи няма да е лесно, болото на Ванката , близо до брега става , ма ако рибара се дръпне на 50 м и там е вече 10 м , какво правиш с това боло , стагаш до 4 или 5 и си седиш и се милиш да се дигне нагоре ли ????
Затуй фидерче , мързелива работа , бъркаш храниш , после мяташ и се опъваш да чакаш да вземе, големите риби знаем, че винаги са на дъното....
Аз като по мързелив така бих направил , аз на река ако мога ще изтичам на стойка с болонезата , камо ли на затворен водоем... :lol:
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Начинаещ: Такъм за плувка

Мнение от bozaka »

Колега не се вкарвай във филми със мачове..тва си е хамалогия и си требе знания и то не малко.. вземи си по скоро нещо такова и си свиркай, можеш да го ползваш почти за всичко и навсякъде, слагаш му една прилична макара размер 2500/3000 и си ти човека..
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7422
Успех!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Начинаещ: Такъм за плувка

Мнение от babydoctor »

Бай Иван написа:п.п.Ти защо въобще се умешваш у плавъка, кат не държал болонеза от ....години.... :D
Е, стара любов ръжда не хваща. :D А предложенията и на Васко, и на Божо са много разумни.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Начинаещ: Такъм за плувка

Мнение от sentinel »

Нищо не може да се сравни с мач риболова. Да, трябват знания и практика но, докато не започне няма как да ги добие. Когато човек иска да се научи, да кара колело се качва на колело. Не тренира първо на тротинетка.
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”