Хоби тв

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Charge
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Яну 12, 2017 17:13
Риболов: Риболов на река
дал Браво: 2 пъти

Хоби тв

Мнение от Charge »

Колеги само аз ли съм против снимането на филми за риболов на частни водоеми (рибарници) :evil:
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от d.d »

Charge написа:Колеги само аз ли съм против снимането на филми за риболов на частни водоеми (рибарници) :evil:
Ми не знам. Аз на моите съм съгласен да снимат. Няма лоша реклама.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от dunavski »

Charge написа:Колеги само аз ли съм против снимането на филми за риболов на частни водоеми (рибарници) :evil:
И защо си против?
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Хоби тв

Мнение от Pike »

Charge написа:Колеги само аз ли съм против снимането на филми за риболов на частни водоеми (рибарници) :evil:
Не, че гледам Хоби ТВ, но ако искаш да се получи някаква дискусия по въпроса е нужно да напишеш повече от едно изречение.

Какво си гледал, защо мислиш така и т.н.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от PAMPASA »

Аз съм на мнение ,че ако не бяха платените водоеми /рибарници / - много от така наречените "елитни състезатели" - във филмите ,нямаше да могат да покажат и едно уловено рибе на диво.... :)

Високомерието и пренебрежението към обикновенните рибари - ВИНАГИ се заплаща :idea:

Бил съм свидетел на десетки пъти ,в които са били само зрители..................та по темата : ако ги няма рибарниците -ще гледаме филмчета за красива природа и скучно поднесена теория :roll:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от babydoctor »

И аз не гледам Хоби, но не виждам какво му е лошото - там стопаните ще определят правилата. Имам предвид, че гледах на "Пристан в планината" на Йовковци как двама души с едно момче 4 дни държаха 10 тапи за сом във водата. В смисъл аз бях там 4 дни, те бяха преди мен и останаха след мен. За това време изкараха 1-2 щуки с лодката, не знам какво им стана с филма. Но това си е нарушаване на поне две точки от закона...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
kali3896
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юли 15, 2015 13:26
Риболов: Риболов на плувка
получил Браво: 1 път

Re: Хоби тв

Мнение от kali3896 »

От както спряха филмите на Папарака и Монтанеца нема какво да се гледа.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от bat.galin »

Сериите от новия сезон на сериала "Трюмчето" в момента се снимат и сигурно затова се получава така :?
Charge
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Яну 12, 2017 17:13
Риболов: Риболов на река
дал Браво: 2 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от Charge »

Аз самият имам малък рибарник и отглеждам шаран и амур.Ако не трябва да проверявам рибата за болести не бих хвърлил вътре.Идеята е там,че дори нашите топ рибари да не хванат рибоци на див водоем поне ще разсъждават на глас какви са причините и ще помогнат за изграждане на стратегий на остналите колеги.Ако сте съгласни с мен нали все пак тези филми се правят да се образоват колегите . А колко ми става весело когато 5 дни преди филма ходят 5човека да им разработват и търсят места голям срам.Толкова ли е лошо да са (капо) нали за това е Хоби :fish6:
Charge
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Яну 12, 2017 17:13
Риболов: Риболов на река
дал Браво: 2 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от Charge »

Колега dunavski ти лично ще отидеш ли на лов за гълъби в гълъбарник :roll:
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от dunavski »

Charge написа:Колега dunavski ти лично ще отидеш ли на лов за гълъби в гълъбарник :roll:
Ловът и риболовът са две съвсем различни неща. В България няма истински езера за спортен риболов от типа на тези в Англия например. В България има езера, които се зарибяват на пролет, рибата се угоява цяло лято и Декември месец се измрежва и се продава. Другата година се зарибява пак и т.н. и затова рибата е наивна и лесно се лови. Ако водоема е реално само за спотен риболов с правило "хвани и пусни" първо такъв рибарник в България няма да оцелее и второ рибата там се научава и става трудна за ловене, но това от друга страна те прави по-добър риболовец. Справка най-добрите европейски състезатели ловят изцяло на така наречените паткарници.
Проблема в България не са паткарниците. Проблема е, че първо българина не му се плаща за риболов и второ той иска когато отиде за риба да занесе в къщи поне пет кила риба и поради тези причини платените водоеми са недолюбвани и немогат да просперират в България.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от Popeye »

Позволявам се да се намеся и аз .Първо по хоби особено , когато излъчват филми извън кръга на тъпотиите от рода на "С въдица в гъза" съм гледал доста филми на река и на нестопанисвани язовири това специално за автора на темата .
Колкото до колегата Дунавски , точно националният отбор на Англия не е съставен от commercial риболовци , а от такива , които са добри на реки и канали , може би затова не всеки , който е спечелил Maver Match this -най комерсиалния турнир намира място в националния отбор ..., макар че там главната дума е на мениджъра , а не на резултати и класиране ... Tight lines !!!
VIP sux !!!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от axel »

Колега,Дунавски,всъщност английските паткарници са на светлинни години от красотата на нашите диви,макар и обезрибени водоеми.Добър риболовец се става,с улов на редки,мнителни и диви риби,а не на платено блато,с предварително начертани маршрути,избор на стръв и др.-справка виж филма на Калоян с Юри Пейков на едно такова блато,дето англичаните поглеждаха завистливо как Пловдивската маришка школа ги скубе..... :idea:.......иначе Хоби-то си е Хоби,отражение на българската простотия.
риболовът е само хоби!
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от bobopeli »

dunavski написа:Ако водоема е реално само за спотен риболов с правило "хвани и пусни" първо такъв рибарник в България няма да оцелее и второ рибата там се научава и става трудна за ловене, но това от друга страна те прави по-добър риболовец.



Имаме си уставни паткарници :D Лично аз не бих искал да ловя риби хващани преди това 348 пъти.
Имах съмнителното удоволствие да гледам как се снима филм за Хоби тв след това спрях да гледам филмите на гореспоменатата телевизия.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Хоби тв

Мнение от dunavski »

axel написа:Колега,Дунавски,всъщност английските паткарници са на светлинни години от красотата на нашите диви,макар и обезрибени водоеми.Добър риболовец се става,с улов на редки,мнителни и диви риби,а не на платено блато,с предварително начертани маршрути,избор на стръв и др.-справка виж филма на Калоян с Юри Пейков на едно такова блато,дето англичаните поглеждаха завистливо как Пловдивската маришка школа ги скубе..... :idea:.......иначе Хоби-то си е Хоби,отражение на българската простотия.
Когато правиш проучване колкото повече тестови обекта имаш толкова по-достоверна инормация ще получиш. Ако днес например хванеш 30 шарана на дадена захранка и монтаж, а само 5 шарана на друга захранка и монтаж може да си направиш заключение коя тактика работи. Но вместо това за около три дена клечане на брега на обезрибен язовиш, хванеш 2-3 шарана как ще разбереш кой монтаж и коя тактика са най-успешни. Да не говорим за чистота, контрол и опазване. Аз когато ходя за риба предпочитам да ловя риба, а не да зяпам пейзажа и да жуля ракия докато въдиците ми седят безмълвни.Ако не харесваш такива водоеми просто не ходи там.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”