Моля за съвет

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
windbourne
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юни 13, 2017 15:19

Моля за съвет

Мнение от windbourne »

Здравейте, колеги
В последно време доста се ровя из форумите търсейки подходяща въдица, но така и не мога да си подбера нищо и това е може би защото всички колеги, които са пускали теми за помощ при избора на оборудване имат различни потребности. Та затова реших да ви попитам директно. Определеният от мен бюджет е около 200лв. +- 10-20 лв. В тази цена искам да взема пръчка(мач/телемач/знам ли) + макара. Основно практикувам риболов на плувка на язовир(на река не съм ходил от много години), като основно хвърлям за шарани - до 2/3кг., каракуди, платики, кефал и понякога за кустури и бяла риба(общо взето си нагаждам такъмите към съответния язовир и според настроението). Порових се да потърся дали не предлагат някакви готови комплекти, но отново стигнах до извода, че реално не съм сигурен какво търся. Затова очаквам някои от по-опитните колеги да изкажат мнение, какво би било най-подходящо за мен в този ценови клас. Предварително Ви благодаря и наслука на всички ви.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет

Мнение от Doktor-5 »

За тези пари можеш да си вземеш комплект от коя да е марка от среден ценови клас.
За рибите които описваш, ти трябва мач 4.2 - 4.5м с акция до 30гр.
За макарата: - размер 3000-4000, добре е да е бързо оборотна, но ако няма да покриваш дистанции над 25м може и стандартни обороти - 5.2; 5.1
Успех!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
МарианКънчев
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Ное 12, 2012 17:20
Риболов: спининг
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Моля за съвет

Мнение от МарианКънчев »

В моя град се продава само осако и ташако и по интернет беше много трудно да преценя коя да взема и взех Тика виктори 4.20 10-25 гр. С нея ловя от 0.12 до 0.16 плувки от 0.5 до 5 грама. МНого хубва и в диапазона който си посчил успех...
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Моля за съвет

Мнение от miro253 »

Ако ще ти е единствен мач на твое място бих си купил триколенен мач с акция 20 или 25 гр. не по-малко или повече, дълъг 3,90 или 4,20 с прогресивен строй. На мен ми харесва това например http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... uct_id=536. Има и други хубави модели на Фокус, Енерго тийм или Филстар, но аз не ги познавам. За макара ако ще практикуваш типично мачов риболов си купи на Дренан или прословутия Шимано Ексеидж. Аз лично се убедих, че от спининговите макари по-хубави няма така, че можеш да разгледаш и някое Рьоби в размер 3000 или 4000. Като ориентир гледай да не е по-тежка от 330 грама и да не е по-бавна от 5,2:1 въпреки, че за мен е по-важно с един оборот на дръжката колко влакно събира. Ако е около 90 см. е супер. Успех и на слука и на теб.
МарианКънчев
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Ное 12, 2012 17:20
Риболов: спининг
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Моля за съвет

Мнение от МарианКънчев »

Или някой D.A.M. от стария матрял quick 120,130 , 220,230.. та даже и fd даже са по хубави за 20 - 30лева макс. Според мене пръта е важен и влакното , също и абу-гърция кардинал или стамина е много добро решение, по-малка по - лека... Взимай трабуко...xps match sinking...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Моля за съвет

Мнение от babydoctor »

Имаш ЛС.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”