Възможно ли е ?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от stoik »

Моя приятел преди време извади от брега /Жребчево, Конарско дере,във върбите/ сом 22 кг., с метален повод повод за 30 стотинки и обикновен щукарски такъм.
Без канджи и огромни кепове..
А майсторлъка си го има и той се проявява точно в такива случаи !
Както казах- интересуваха ме мнения.
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от bozaka »

stoik написа:Мой приятел и голям риболовец има какво да разказва, ако прецени....А разказ, снимки, клипче- си заслужават.
Случката е от тази неделя, на Жребчево и е факт- неоспорим.
Темата е пусната за събиране на мнения и опит на колеги от страната. Тук, който не познава човека казва, че това е абсурд !?!
Както се казва- "Късмет е да ти удари, но майсторлък да го извадиш".
Поздрави !
И да е най големия майстор на Амур в света... Амур на 17кг. на директна 6 та ако ще от стакопласт да и с ластик не ами тиранти, каже беж няма как да го спре...Та тука си е било много, ама страшно много на късмет-изваждането! Но евала на колегата запазил е съмообладание!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от stoik »

Ми май не е казал "Беж" амура..!
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от ICO69 »

stoik написа:Моя приятел преди време извади от брега /Жребчево, Конарско дере,във върбите/ сом 22 кг., с метален повод повод за 30 стотинки и обикновен щукарски такъм.
Без канджи и огромни кепове..
А майсторлъка си го има и той се проявява точно в такива случаи !
Както казах- интересуваха ме мнения.
Това е съвсем друго нещо..Няма база за сравнение...Пак ти казвам...с директен и повод 0.10 и 18кила амур на края на линията всичко зависи от рибата...Колко още амура над 10 кила ще хване с този такъм... :!:Майсторство ще е ако от 10 подобни риби изкара 7-8...
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1460 пъти
получил Браво: 2188 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от b_lomsky »

Възможно е. Лично съм наблюдавал изваждането. Амур - 12кг. с шестметров камшик, такъм като за скобар. Човекът премина по брега 400метра, като на няколко пъти влиза във водата целия и се подаваше само върха. Случката беше във Видин на р. Дунав , рибата беше закачена на плажа и извадена след заведението Телеграф капия. Имаше доста зрители. Всичко продължи около 2 часа.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от PAMPASA »

Пичове , айде да не се излагаме повече....................дори и да има изваден Амур с такива габарити - това е по-скоро изключение :idea:

Уменията на рибаря в случая не играят - най-малкото повод 0.10 мм., кореспондира с използването на малка кука , която по никакъв начин не може да удържи риба с такива габарити.

Който не вярва , мога да го заведа и да се пробва - с камшик 6 м. и тънък повод :) .......................а Аз обещавам да го филмирам ....... да може после всички да се посмеем :lol: :lol:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от koi4a »

Този майстор на спорта, ако сложи едно 0.20, може да тръгва на кльонк по Дунава. Колега stoik, какъв е смисъла на темата, питаш дали да ходиш за трофейни амури с влакно 0.10 или ни убеждаваш, че влакно с тест малко над един кг при идеални условия и без възли, може да удържи поривите на риба тежаща близо 20 кг? Ако е второто темата ти е за форума на бг мама. :tup:
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от bozaka »

stoik написа:Ми май не е казал "Беж" амура..!
Колега, честно не ти разбирам смисъла на темата?! Хем си наясно, че е станало хем питаш?! Скучаещ ли си, що ли е? Евала на приятеля ти! Дай боже и на всеки от нас!!!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от Markony »

Ся с малко уточнения:
1. Който не ползва клюкарника да не мрънкя ;)
2. Директния е 4-ка с едно сгънато в движение коляно заради дървото ;)
3. Повод 10 Colmic Xilo, кука 14
4. И разбира се с кепа щях да си го извадя :)

https://www.facebook.com/10000000098128 ... 245646759/
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от Бай Иван »

Бе то и без кеп щехте да го извадите, стига Брадата да се беше канибализирал и озверял и да му беше бръкнал в хрилите :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от Markony »

Да бе трябваше да ходя до пазача, щях да навъртя километраж тоя ден. Ако събирахме в живарник трябваше да им оставим колата...
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от bozaka »

Markony написа:Ся с малко уточнения:
1. Който не ползва клюкарника да не мрънкя ;)
2. Директния е 4-ка с едно сгънато в движение коляно заради дървото ;)
3. Повод 10 Colmic Xilo, кука 14
4. И разбира се с кепа щях да си го извадя :)

https://www.facebook.com/10000000098128 ... 245646759/
5.Рибарчето е на пета бира
6.С кепа щеше да си го платиш кат го извадиш, то за тва там са всичките у пиърсинг:))))))
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от Reptile »

Има случаи на амури, които нещо им става и идват сами преди първи рън. Ако някак си не е разбрал, че е хванат и "от воле" го е кепчосал - да, вероятността не е нулева.
Дали може да се бори такава риба, с такъв повод - не, не може! С максимално вниамние съм успявал да кепчосам "от воле" амур около 3 кг на повод 0.125 COLMIC STREAM, но беше на близка дистанция, без никакво теглене и го кепчосах под вода "от воле", като поне 3 пъти виждах, как ми прави рън в кепа и чупи такъм за х-стотин лева!
В други случаи не съм успявал "от воле" и тогава амур 4-5 кг с многонишково 0.10 ме е правил смешен 5-10 мин, ама аз не съм, като гореспоменатия майстор, така че ми е простено.
Същите случки имам и с мрени, когато над 2.5 кг риба с много внимание я извадих на 0.11 SHIMANO SILK SHOK, ама на същия повод риба 1 кг ми е късала в краката, щото с кепа не съм бил достатъчно бърз да я взема под водата ... случки всякакви.
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от пламенхимекс »

На републиканското в Шумен извадих с мача 8,25 кг толстолоб с повод 0,123 мимитекс и 16 кука гамакатсу 2210 има клип във фейса.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Възможно ли е ?

Мнение от babydoctor »

Голямата ми гордост е 8 кг шаран в Струма, на 0.18, 0.125 повод и 17 Гамакатсу. Час и нещо екшън...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”