Мнения за болонезе

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
gmiroslav
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 16:34
Риболов: Риболов на леко

Мнения за болонезе

Мнение от gmiroslav »

Малко помощ за избора на болонезе 6м около 100-тина лв. Не е за река предимно за шаранчета между 1 и 3 кг. , ако някой е доволен или има.наблюдения над някоя що годе здрава тояга ще съм благодаарен и разбира се ,ако е възможно да не е много тежка .
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мнения за болонезе

Мнение от babydoctor »

Виж сега, болото е измислено баш за реки и канали. За какъв дявол ти е за язовир, че пък и шестица??? Твоята тояга се казва МАЧ. Хайде, нека е на 4.20, като искаш по-дълга. Достатъчно здрави са, тежестта да не те безпокои, няма да я държиш на ръка...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Мнения за болонезе

Мнение от miro253 »

babydoctor написа:Виж сега, болото е измислено баш за реки и канали. За какъв дявол ти е за язовир, че пък и шестица??? Твоята тояга се казва МАЧ. Хайде, нека е на 4.20, като искаш по-дълга. Достатъчно здрави са, тежестта да не те безпокои, няма да я държиш на ръка...
Абсолютно е така. За този бюджет може да се купи приличен мач, а болонеза на 6м. за тези пари си е дърво.
gmiroslav
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 16:34
Риболов: Риболов на леко

Re: Мнения за болонезе

Мнение от gmiroslav »

Съгласен съм с вас , но на водоемите на ,които аз ходя е по-дълбоко , а не съм привърженик на подвижните плувки.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мнения за болонезе

Мнение от babydoctor »

gmiroslav написа:Съгласен съм с вас , но на водоемите на ,които аз ходя е по-дълбоко , а не съм привърженик на подвижните плувки.
Аз пък съм съвсем съгласен, че без подвижна плувка на 2 м. разстояние ще постигнеш дълбочина от 4 м., ако това ти стига...Е, понякога от стената е достатъчно...И друг е въпросът, че за читаво боло на 6 м. отиваш на 300+ кинта. Ако си наблизо, мини да ти дам да подрусаш едно боло и един мач, белки ме разберещ... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Мнения за болонезе

Мнение от Reptile »

Едно време, като малък, с GERMINA 1.75 m успяхвах да хвърлям с 3 м дълбочина и ловях скобарите успешно. С мач. 4.2 м в изправено положение, спокойно можеш да покриеш дълбочина от 6.5 м. Ако мислиш да ловиш на 7-8-9 м с фиксирана плувка, ще трабва да си купиш повече от едно боло :).
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мнения за болонезе

Мнение от babydoctor »

Къде лови скобари на такава дълбочина, питам от чисто любопитство - това съм го правил само на яз. Огоста, но бяха по-скоро инцидентни скобарчета, до 4-500 грама.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Мнения за болонезе

Мнение от bozaka »

gmiroslav написа:Съгласен съм с вас , но на водоемите на ,които аз ходя е по-дълбоко , а не съм привърженик на подвижните плувки.
Taka де ама болото е сметнато за дълбочините по реките, което за нашите е около 6м. Обаче за язовир нема такова животно дет ще ти е точно...Та за тва слушай ги кво ти думат и се маеткай на един мач па ако ще и на 4,50м. :wink:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Мнения за болонезе

Мнение от Markony »

bozaka написа:Taka де ама болото е сметнато за дълбочините по реките, което за нашите е около 6м. Обаче за язовир нема такова животно дет ще ти е точно...Та за тва слушай ги кво ти думат и се маеткай на един мач па ако ще и на 4,50м. :wink:
Каза човека, дето не е пипал въдица от 6-ти клас :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Мнения за болонезе

Мнение от Бай Иван »

Markony написа:
bozaka написа:Taka де ама болото е сметнато за дълбочините по реките, което за нашите е около 6м. Обаче за язовир нема такова животно дет ще ти е точно...Та за тва слушай ги кво ти думат и се маеткай на един мач па ако ще и на 4,50м. :wink:
Каза човека, дето не е пипал въдица от 6-ти клас :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аааа пипал е ама не такава от карбон :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”