Панега, извън сезона!

Място за всеки, който се вълнува от обкръжаващата го среда по време на риболов и иска да помогне за опазването и подобряването й.
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Панега, извън сезона!

Мнение от stiga »

Здравейте момци,
В събота нещо ме притегна шапката, та се завлекох до реката, но хайде първо малко предистория :)
Ставам като по часовник в седем, кафенце, кенеф и нормалните сутрешни дейности, през това време малкия и жена ми също се събудиха и получавам предложение от нейна страна, да ги закарам за уиикенда при майка й. Събрахме всичко необходимо за детето и ги метнах до там, решавам да си сменя гумите, ама и много други решили това, та навалицата пред гумаджиите беше жестока, нищо смених си маслото и филтрите през това време и успях около обяд да се вредя. Да но пича дето се хвана с работата вика-"ела да видиш", отивам при него и гледам задна дясна с един болт от пет, а лява с два :shock: , шокирах се и в последствие избеснях, малко по-рано съм возил сина си в тази кола и като си помислих ми се сви стомаха на топка! Момчето каза, че редовно се крадат болтове, но чак да оставят един на джанта не е било, нищо тоя дето ми сшупи чистачката със сигурност не е, но поне ще подскаже нещо :wink:
След тази случка си попълних липсите срещу 2,20 на болт, смятайте колко струва сигурността на едно семейство, и се засилих за костури.
Добре де, оказа се, че нямам макара, едната е при Румен, а другата трябваше да е при него, но си остана на бюрото в офиса :oops: , еми очевидно не ми беше ден, но вкъщи не ме свърташе и както казах по-горе ме стегна шапката, минах през железарията под нас и около един и половина се паркирах на отбивката за веца след лукойла в Златна Панега!
Гледката си я знам, но да ви я покажа и на вас
Изображение
Изображение
Изображение
Да, това ме посрещна, но целта ми беше едно деренце, което се ползва за сметище и при по-обилни дъждове водата вкарва боклуците в реката, ето го и дерето:
Изображение
Изображение
А така изглежда откъм реката:
Изображение
Изображение
Изображение
[imghttp://storage4.album.bg/01f/dsc_0719_49440_31046477.jpg][/img]
Да, в такива условия живее най-красивата риба в България и да не мислите, че боклука е много, опадалите листа крият осемдесет процента от него!
По пътя до там успях да смутя едно ято диви патки, въпреки, че се стараех да съм тих за да не смущавам евентуално мръстещи риби, взех се в ръце и с помощта на тези такъми се впуснах в забавление, еги и тях:
Изображение
За по-малко от час и половина успях да събера десет чувала от 50 литра, една кофа и някаква торба, която намерих там и беше прилично здрава:
Изображение
Изображение
Изображение
Искаше ми се да има преди и след, но едва успях да изчистя около четири /пет квадрата, а събрах над половин кубик боклук, който чак тогава се сетих, че трябва да изхвърля някъде!
Срам, не срам отидох до Лукойла и попитах касиерката дали е възможно да ползвам техните кофи, като подробно обясних от къде съм събрал боклука. След кратко и недоумяващо мълчание ми беше отказано, но се появи управителя, който даде своето позволение и дори с половин уста предложи да помогне :shock: . отказах му и се хванах да нося. Отне ми доста време, но всичко беше където му е мястото, без това което остана там, но ще мудойде времето :wink:
След като свърших и това, си взех кафенце и обиколих малко, като за моя изненада, не видях нито един риболовец, но за сметка на това намерих блесна, висяща от един клон, на много достъпно място,която НЕ взех нарочно, за да видя до кога ще остане там :wink: ,защото едва ли младите майчета дето ходят да сменяват памперсите на децата си по брега на реката, за да има какво да чистя, ще я вземат, по скоро ще е накой "колега"!Не че при сега действащия закон е забранено да лови там, но най-малкото е неморално, а за мен си е престъпление, но това е друга тема :!:
Щракнах някоя снимка на реката:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Някой идиот е отрязал огромна върба, която в момента е направила бент във вира под желязния мост, абе нема оправия!
Изображение
И още една за последно:
Изображение

Та така момчета, в крайна сметка успях да си направя деня пълноценен и вечерта докато се подкрепях с червено домашно изпитвах онова чувство на удовлетвореност, което ще ме върне отново там, с чувалите и надявам се най-после да има ПРЕДИ И СЛЕД!

Поздрави!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от Marco Polo »

Хода по тези места в най-добрия случай само на откриването, но с кеф ще те черпя едно питие някой път! :D :tup:
Голям си!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от antivik »

В кръга на ироничното "Брей каква хубава река и баирчета, как да не хване да ги нацвъка и набоклучи човек" :twisted:
А инак евала за стореното и поклон ако бяха повечко такива хора де събират вместо да фъргат....
Сега си в правото си ако мернеш някой "доставчик", да го посъветваш на ум и разум за боклучавенето.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
vovata
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 17:27
Риболов: тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от vovata »

:tup:
Едно е да искаш, друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от Paviljon »

Поклон пред стореното колега Stiga.

Два пъти съм участвал в акциии по почистването на Панега и всеки път толкова боклуци се събираха. Като гледам обаче местните не спят и гледат да се из..рат на метенето.

Поздрави :D
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от Мънцата »

:tup: Изображение
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от stiga »

Marco Polo написа:............ но с кеф ще те черпя едно питие някой път! :D :tup:
Отбелязано :wink:
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от Веско »

За такива постъпки само голямо уважение!!!!
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от Marco Polo »

Веско написа:За такива постъпки само голямо уважение!!!!
stiga написа: Отбелязано :wink:
Е, и понякога "наздраве", Дълъг ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 690 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от VDP »

Колата сребриста вектра (не съм сигурен за модела, че късно я видях) ли е? Че аз минах оттам към 14.00-14.15 на път за вилата и като видях кола в отбивката, си помислих че е "добросъвестен" колега. :evil: А то каква приятна изненада се оказало (сега съжалих че не спрях както ми се искаше, до карах 2 баби в колата и нямаше как)!
Респект и поклон пред постъпката ти! :tup:
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от stiga »

VDP написа:Колата сребриста вектра (не съм сигурен за модела, че късно я видях) ли е? Че аз минах оттам към 14.00-14.15 на път за вилата и като видях кола в отбивката, си помислих че е "добросъвестен" колега. :evil: А то каква приятна изненада се оказало (сега съжалих че не спрях както ми се искаше, до карах 2 баби в колата и нямаше как)!
Респект и поклон пред постъпката ти! :tup:
Баш сребристата вектра емоята да, а по тва време си правех дължини между мястото и бензиностанцията с чувалета, нямаше да откажа един чифт ръце в помощ, щот тия памперси мноо тежат да ги е..а :)

Поздрави!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от stiga »

Момцииии, в ква държава живеем?
Не е нормално, човек да прави впечатление и то лошо, когато изхвърля битови отпадаци там където трябва, но за това малко по-късно!
Тази сутрин, малко след осем направих първата си снимка за деня:
Изображение
Не съм от хората, които зарязват работата си на половина, та за това цъфнах пак на мястото от миналата седмица. Всичко си беше както го бях оставил, нямаше нови боклуци на изчистеното, дори и блесницата си се поклащаше на клончето, на което си висеше и преди :)
Нямах много време, та се хванах веднага, ама кат се зарових в една гняс, одеала пропити с тиня, чували, дрехи, долни гащи, не ви е работа:
Изображение
По-важното е, че успях да изчистя участъка около водата, за да не влизат тия мизерии в реката, защото ми е писнало докато кротко си ловя, да гледам как край мен минават тарелки от кИбабчета, шамандури с надписи"Горна Баня", "Банкя" и прочие :(
Каквото и да си говорим, положението с боклука там е много сериозно, само в това дере има тонове отпадъци от всякакъв характер, разцепих да псувам като сръбски каруцар, докато ги изтегля тия пумии от почвата, мястото е перманентно използвано за сметище години наред, боклуците са на пластове и колкото повече теглиш, толкова повече се появяват отдолу, абе смрад и ужас!
Изображение
В крайна сметка смогнах да направя 18 чувалета до малко преди обяд и като се има впредвид, че колата беше на около петстотин метра от мястото, реших да започвам с носенето, врътнах некой километър, защото ги вземах по два заради теглото им, тоя с одеялото ми разказа играта, чувал с цемент да носех нямаше да тегне толко за.би!
Изображение
Изображение
Този път не ми се разправяше с хората от Лукойл и си избрах друго място, но трябваше да направя два курса с курс с колата, постлах си багажника и първия курс стана бързо, разтоварих ей тук и беж обратно:
Изображение
Обаче като се върнах да разтоваря втория път, гледам некъв пич със светлоотразителна жилетка и един друг с анцунг и заострени вечерни обувки, ровят нещо у моя боклук. Спирам си аз, а първя вика на джентълмена с острите обувки:
-Его момчето
-Тоа ли бе?
-Да
Джентълмена ме спира и вика:
-Господине, виЪ не знаете ли, че тук не може да изхвърляте чували?
-Не знам, казвам, защо не може?
-Защото контейнерите са частни, не виждаш ли?-мина на ТИ!
-Не виждам, къде е обозначено?
Започна да се върти като изуглавен и накрая вика:
-Кошовете са мой, не може да изхвърляш боклуци!!!
Питам го;
-Симпатяга, ти толкова разпалено ли правиш забележки, когато видиш някой да хвърля отпадъци край пътя, в реките, по канавките, знаеш ли изобщо от къде е този боклук?
Започнах да се паля и си рекох да се спра докат е време, а джентълмена явно стреснат от тона ми, ме попита от къде е помията, вече по-спокоен му казах, а той вика:
-Е що не каза бе, нема проблеми метай ги чувалите!
Зачудих се кой трябваше да питам, защото когато спрях първия път, там нямаше даже и мухи, да не говорим за жив човек, евентуален горд собственик на кофи за смет, а трябва ли изобщо да питам за разрешение да направя нещо толкова естествено и нормално , абе как викаше мой колега-"Щури Ора и силен вЕтър, не моо ги запреш"
Ето и една последна снимка за цвят, мислех да махна отпадаците преди да я щракна, но в оригинален вид съответства напълно на контекста на темата :wink:
Изображение
Довечера ще спя спокойно и доволно, надявам се и дълбоко, щот утре ще атакуваме некви щуки, та трябва и силица да има :D

Поздрави!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от Веско »

Респект!!! :tup:
Не е зле да организираме поне една мащабна еко акция там през 2014, определено има нужда!!!
Стари Видри, Балканка, Хеч и всички останали колеги, които ходят там....много хора сме и за един ден мисля че ще свършим чудесна работа :D
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Панега, извън сезона!

Мнение от antivik »

Обаче после, тези де ходите там, направете и няколко хайки и ако пипнете някой де се опитва да мърля след вас, му натъртете едно хубаво гърбината, ей тъй, просто за акъл. Другия път да си има/а и тези около него/ 1 на ум, че требе да пази чисто. :wink: :tup:
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Екология”