Свинщината с вецовете

Място за всеки, който се вълнува от обкръжаващата го среда по време на риболов и иска да помогне за опазването и подобряването й.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Свинщината с вецовете

Мнение от Бат Стан »

Един доста показателен текст по темата:

http://www.dnevnik.bg/zelen/2014/06/04/ ... ef=miniurl" onclick="window.open(this.href);return false;
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Свинщината с вецовете

Мнение от Дълголай »

До тук добре. Най после на някой му светна и реши да надраска някой ред. Когато ме питат вярвам ли в бог, аз отговарям ДА. Но уточнявам, че моя БОГ е ПРИРОДАТА. Вярвам в нея. Тя е великата сила способна да излекува всяка своя рана, стига да я оставим да го направи. В Индия има проведен експеримент който доказва, че оставим ли една унищожена от човека еко-система на мира, то тя се възстановява напълно и то в много кратки срокове.
Единственото от което се нуждае е да не се намесваме по никакъв начин за спасяването и.
Нека всички се замислим преди да отсечем дърво, преди да изхвърлим фас, преди да направим каквото и да било което не е естествено за природата. Но най вече трябва да се замислим как да възпитаме децата си. Пренебрегвайки тази, може би най-важна тема, ние обричаме собственото си поколение на унищожение.
За жалост единствения начин е този. В България няма институция която да се грижи за природата. Няма закони които да се спазват, нито пък човек има към кого да се обърне за това, че е забелязал нарушение. Дори и да има , то те са безгласни букви. Политика трябва, а не хрантутници които да обират народа и да унищожават всичко в името на тяхното лично благо. Но за да получим такива политици, ние трябва незабавно да си отворим очите и да ги поискаме. Ако повече хора се замислят и спрем поне по един вреден за природата навик който сме имали до сега, то вярвайте ми, нещата ще започнат да се подобряват.
Моля тези от вас които прочетат това и са съгласни с мен, да даваме личен пример където и да ходим, та дори и да ни помислят за глупаци. А не ще и съмнение, че ще има такива човечета. За Природата, моля ви говорете и възпитавайте децата си в нейна полза. Нека създадем по добро поколение от нашето.
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
petttto
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 20:43

Re: Свинщината с вецовете

Мнение от petttto »

Унищожим ли природата и ние сме край








. . .
Padimitrov
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 19:00
Риболов: универсален
Местоположение: пазарджик

Re: Свинщината с вецовете

Мнение от Padimitrov »

Бъдете сигурни, че всеки рано или късно си получава заслуженото за мръсотиите които върши. Ако не той, то тези след него, за съжаление !
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Свинщината с вецовете

Мнение от Д-р Дулитъл »

Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Свинщината с вецовете

Мнение от Д-р Дулитъл »

Поредната свинщина на р.Огоста-новостроящ се ВЕЦ по с.Бели брод...тоя целия завой ще замине на майната си...
ВЕЦ.jpg
ВЕЦ.jpg (193.76 KiB) Преглеждано 2501 пъти
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Публикувай отговор

Обратно към “Екология”