ВЕЦ Румянцево 2

Място за всеки, който се вълнува от обкръжаващата го среда по време на риболов и иска да помогне за опазването и подобряването й.
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

ВЕЦ Румянцево 2

Мнение от stiga »

Здравейте приятели,
За голямо съжаление трябва да ви съобщя, че в село Румянцево е започнал строеж на МВЕЦ Румянцево 2. Проекта е стар и до момента не е реализиран само благодарение на усилията положени от клубове и организации като Федерация на мухарите в България, Спининг клуб Стари Видри, Мухарски клуб Стари Видри, Риболовен клуб Балканка и в частност на хора като Станислав Мънков, Димитър Куманов и Данчо Савов!
За жалост канала, който води началото си от бента преди селото и стига до старата мелница в центъра на селото е вече разчистен и подготвен, по информация от местни хора, запознати със ситуацията инвеститорът има намерение да строй съоръжението тази година! Ако допуснем това да се случи резултатът ще унищожаване на един от най-рибните участъци от реката и прекъсване на сезонната миграция на рибите, което ще доведе до пагубен за реката ефект!
На този етап проекта е в доста напреднал стадии с наличие на всички необходими за реализирането му документи, по този повод обичайните сигнали и писане няма да дадат резултат, единственото нещо, което можем и ТРЯБВА да направим е да се опълчим на това! Начина за противопоставяне е само Протест!
Съобщавам ви, че на 13.03.2013 година(неделя) от 09:00 часа, ще се проведе протестно събиране на риболовци пред сградата на кметство Румянцево, придружен със затваряне на движението по международен път София-Плевен-Русе! Отправям покана към всички съпричастни и обичащи реката хора да дойдат на протеста и заедно да кажем НЕ на случващото се там!
Организатори на събитието са Спининг клуб Стари Видри, Мухарски клуб Стари Видри, Риболовен клуб Балканка и Федерация на Мухарите в България.

Благодаря предварително на отзовалите се колеги!

П.п.
Вероятно изнаглявам, но моля и тази тема да бъде направена Важна, благодаря!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: ВЕЦ Румянцево 2

Мнение от Бат Стан »

Ами през 2005 г. не успяхме да преборим първия вец. Дано сега да успеем!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: ВЕЦ Румянцево 2

Мнение от Д-р Флекс »

Боби, аз лично съм ужасно много против ВЕЦовете на малки реки заради това, което съм видял да причиняват некадърните им проекти на рибната популация; приветствам гражданския протест, и вероятно ще го подкрепя лично на 13-ти; но, знаем ли, срещу какво точно протестираме в дадения случай? Кое е незаконното или неприродосъобразното в този конкретен инвестиционен проект? Щото все пак в тази държава има и закони де, не само воля на доволни или недоволни групи граждани, и ако всичко е спазено според закона ... да знаем, срещу какво точно ще протестираме? Щото аз в момента не знам. Обясни ми подробно, моля те, благодаря! :tup:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: ВЕЦ Румянцево 2

Мнение от Павел Иванов »

Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: ВЕЦ Румянцево 2

Мнение от Paviljon »

Едно е сигурно, че трябва да сме доста хора. Колкото повече, толкова повече. Много колеги посещават реката и аз в частност и е редно да сме там и да изразим позицията си, защото това място ще изчезне. Защото простотиите, които се извършват с българската природа нямат граници.

Ако някой не е поглеждал тук може да го стори (http://dams.reki.bg/Dams/Map). Ако все още не е решил дали да присъства може това да го накара да си промени мнението.

Аз лично ще съм на реката на определеното място.

Поздрави
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: ВЕЦ Румянцево 2

Мнение от Д-р Флекс »

Мерси, Петре, това е много важно, това трябва всеки, който отиде на протеста, да го е прочел, и с това трябва да се върви напред. Аз, каквото мога, ще направя.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: ВЕЦ Румянцево 2

Мнение от Бат Стан »

След малко заминаваме на общественото обсъждане в Своде за веца, довечера ще ви пиша кое, какво и как.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: ВЕЦ Румянцево 2

Мнение от stiga »

Бат Стан написа:След малко заминаваме на общественото обсъждане в Своде за веца, довечера ще ви пиша кое, какво и как.
Бат Стане,
Обещай да пищеш в съответната тема, хахахах
П.П
До след малко :wink:
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: ВЕЦ Румянцево 2

Мнение от Бат Стан »

stiga написа:
Бат Стан написа:След малко заминаваме на общественото обсъждане в Своде за веца, довечера ще ви пиша кое, какво и как.
Бат Стане,
Обещай да пищеш в съответната тема, хахахах
П.П
До след малко :wink:
Дада, сядам да описвам бурните събития и народния гняв срещу веца убиец на хора и риби.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Екология”