Мултипликатори

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от sestrata »

Мисля, че разговорът тръгна в неправилна посока. :( Нито АБУ са по евтини от Дайва (един Zillion SV TW струва 28 300 йени, а Revo LTX - 31 500), нито някой е гъзар, само защото обича хобито си и си купува от време на време играчки. :?
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от debelia6i6 »

Иначе по темата - Нямам нищо против да пробвам и абу, стига да има алтернатива на zillion sv tws(каквато търся в момента).
И пак по темата - Някой със впечатления от 16 Metanium MGL ? Много го хвалят навсякъде, а и лъскавичко,хваща окото :D само не знам как е със тези центробежни спирачки, по-голям зор ли е с тях срещу вятър нпр ?
Другото което загледах http://japantackle.com/casting-reels/da ... 00218.html
Таман сега излиза в продажба, само дето мярнах някъде(не помня къде беше), че тенсинга е фабрично настроен и не може да се регулира :shock:
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от tommy12 »

Здравей, аз бих си купил новият Chronarch MGL, има ревю в ТТ. Нямам преки впечатления.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от zx7r »

debelia6i6 написа:Някой със впечатления от 16 Metanium MGL ? Много го хвалят навсякъде, а и лъскавичко,хваща окото :D само не знам как е със тези центробежни спирачки, по-голям зор ли е с тях срещу вятър нпр ?
От скоро имам Metanium XG 16 и все не ми остава време да го тествам по-обстойно. Иначе преди това бях взел ZILLION TW 1516 XXHL, само заради факта, че я намерих на много добра цена, но не покри нуждите ми и я продадох бързо с лека загуба. Това ми е първото Шимано и на първо четене всички ми Дайви ми залепват много по-добре в ръката. Не е лош шутър, но очаквах повече. Z2020 просто го развинти откъм дистанция с примамки над 7 гр. и колкото по-тежки ставаха примамките, толкова по-голям ластик му разтегляше. Поръчал съм му лагери. Спирачната система на Дайва ми допада много повече. Няма кликър на теншъна... Не знам дали да ти го препоръчам, както казах това са ми впечатленията от няколко часов тест и то не на макарата, а на една бланка, за която ще пиша повече в другата тема за въдиците. Според мен най-добре я тествай сам. Ако си около Сф лесно може да се уреди.
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от milen_ilchev »

zx7r написа:............. бях взел ZILLION TW 1516 XXHL, само заради факта, че я намерих на много добра цена, но не покри нуждите ми и я продадох бързо с лека загуба. ................
При мен въпросната макара след 1-2 часа риболов и падна доста дистанцията. Оказа се, че напълно е блокирал левият лагер. След смяна с друг от Дайва Т3 всичко се оправи. Пробвах я и с лагерите на Таралежите, които ги дават за дълги дистанции с тежки примамки, но се получи точно обратното. Дистанциите леко намаляха. Като цяло макарата има малко по-добри дистанции в сравнение с Т3 и Ryoga с примамки над 15-20 грама. Мога да кажа, че с нея се работи много комфортно. В ръка се усеща много стабилна. Шпулата и тежи близо 20 грама. Въпреки това се справя и с воблери по 9 грама. Настройката на магнитната спирачка е интересна. С различните по тежест и аеродинамичност примамки се движи в границите 7-12. Но най-масово е около 10. Оставена в това положение може да сменяш примамките и да си мяташ без да се интересуваш от настройките повече.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от milen_ilchev »

Z 2020 е с 3D спирачка. Нормално е да хвърли повече от Zilliona и без да съм видял Метаниума със сигурен, че е по-голяма шутърка и от него. Но с електроните спирачки на Шимано се работи абсолютно безпроблемно и тука те бият Дайва.
debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от debelia6i6 »

tommy12 написа:Здравей, аз бих си купил новият Chronarch MGL, има ревю в ТТ. Нямам преки впечатления.
Привет, така говориш, защото имаш всички останали нали :wink: гледах ги и тях ама - "If there's a downside to this reel it's the fact Shimano does not recommend its use in saltwater environments."
zx7r написа:
debelia6i6 написа:Някой със впечатления от 16 Metanium MGL ? Много го хвалят навсякъде, а и лъскавичко,хваща окото :D само не знам как е със тези центробежни спирачки, по-голям зор ли е с тях срещу вятър нпр ?
От скоро имам Metanium XG 16 и все не ми остава време да го тествам по-обстойно. Иначе преди това бях взел ZILLION TW 1516 XXHL, само заради факта, че я намерих на много добра цена, но не покри нуждите ми и я продадох бързо с лека загуба. Това ми е първото Шимано и на първо четене всички ми Дайви ми залепват много по-добре в ръката. Не е лош шутър, но очаквах повече. Z2020 просто го развинти откъм дистанция с примамки над 7 гр. и колкото по-тежки ставаха примамките, толкова по-голям ластик му разтегляше. Поръчал съм му лагери. Спирачната система на Дайва ми допада много повече. Няма кликър на теншъна... Не знам дали да ти го препоръчам, както казах това са ми впечатленията от няколко часов тест и то не на макарата, а на една бланка, за която ще пиша повече в другата тема за въдиците. Според мен най-добре я тествай сам. Ако си около Сф лесно може да се уреди.
Z2020 мята примамки по 7гр :shock: на каква дистанция?
Гледам че я дават heavy duty, то и теглото и такова де, поради тези две причини спрях да я "разследвам", иначе и мен все към дайва ме тегли, въпреки че ще е интересно(или тъжно финансово :lol: ) да пробвам и нещо различно...
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от zx7r »

debelia6i6 написа: Z2020 мята примамки по 7гр :shock: на каква дистанция?
Ми зависи какви са, ако са джиг глави на много голяма :lol: :lol: По принцип Z-ката е с тунинг лагери и плитката RCS шпула, пък и много съм и свикнал...Ако не беше толкова тежка и ако я имаше в размер 100 или 150 щях да продам всичко друго, но с толковата "ако"-та. Иначе Милене не съм я сравнявал директно със Зилиона, но това, което казваш за него, че надхвърля Рьогата при примамки над 15 гр. много ме учудва. Абе тя Z не е ли на нейната база, но в ниско профилно тяло? Коя Рьога точно имаш? Стокова ли е?
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от milen_ilchev »

Daiwa Ryoga 1016 имам предвид със сменени хибридни лагери. Тя не е с 3D спирачка както Z2020. Твоята Z2020 е по-големия брат на Т3. 3D спирачката определено е най-широкоспектърната на Дайва.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от zx7r »

Ясно!
Затова дадох шанс и на шимано. Ако Метаниума ме издъни с воблерите ще я набутам на debelia6i6 на загуба, че за нея платих кръвнина на митницата :lol: :lol: И кво няма да мине - Диджитака беше набил 170 гр макра в кутия за обувки... Не тръгнаха добре нещата с това шимано :lol:
Майтапа настрана, но предупреждавайте селърите да не ползват друга кутия освен тази на макарата :mrgreen:
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от debelia6i6 »

zx7r написа:Ясно!
Затова дадох шанс и на шимано. Ако Метаниума ме издъни с воблерите ще я набутам на debelia6i6 на загуба
А да бе, тя ако издъни теб, на мен за кво ми е :lol:
Иначе, ако можеш драсни някой ред, като я пробваш по-обстойно.
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от 2pacisback »

От цялата история да отбележа .... при морски риболов
Повечето удари са ми били до брега от което идвам до извода че дистанцията не е от чак такова значение , второ масовите воблери по магазините рядко летят над 60 m тествал съм почти всичко :) дайва шорлайн дуо и шимано летят най много , изключвам цикадите . Има едни момоти които не ходят повече от 40 м с каквато и пръчка да ги мяташ тествани са и със спининг и с кастинг такъми . Тогава идва момента да си решите с какъв грамаж примамки ще каствате и да се спрете на определена макара . Теста ми беше докато настройвах татулата в Гърция тази дистанция която постигна с бомбардата беше невъзможна за какъвто и да е воблер :) тунинга с лагерите направи работата ми по лесна но изисква по натегната спирачка защото развърта много лесно шпулата :) и малко повече напън на замятането води до бради , което го няма при шиманото . Хубавото при него е че мога да скоча на кастинг от 10 до 70 гр воблери( въпреки че не съм е тествал) :) било то и малки джигове по 40 гр с функциите му и не на последно място е сутрин рано по тъмно ползвайки функцията за нощен режим си хвърлям без притеснения за бради , в момента в който воблера удари водата шпулата спира . И не е от най скъпите им модели :) . Въпреки това дайвата си ми остава фаворит . Поставянето на шок лидер е задължително спасява доста ситуацията при опит за брада а и при удар на по голяма риба обира от твжестта на удара .
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от d.d »

2pacisback написа:От цялата история да отбележа .... при морски риболов
Повечето удари са ми били до брега от което идвам до извода че дистанцията не е от чак такова значение , второ масовите воблери по магазините рядко летят над 60 m тествал съм почти всичко :) дайва шорлайн дуо и шимано летят най много , изключвам цикадите . Има едни момоти които не ходят повече от 40 м с каквато и пръчка да ги мяташ тествани са и със спининг и с кастинг такъми . Тогава идва момента да си решите с какъв грамаж примамки ще каствате и да се спрете на определена макара . Теста ми беше докато настройвах татулата в Гърция тази дистанция която постигна с бомбардата беше невъзможна за какъвто и да е воблер :) тунинга с лагерите направи работата ми по лесна но изисква по натегната спирачка защото развърта много лесно шпулата :) и малко повече напън на замятането води до бради , което го няма при шиманото . Хубавото при него е че мога да скоча на кастинг от 10 до 70 гр воблери( въпреки че не съм е тествал) :) било то и малки джигове по 40 гр с функциите му и не на последно място е сутрин рано по тъмно ползвайки функцията за нощен режим си хвърлям без притеснения за бради , в момента в който воблера удари водата шпулата спира . И не е от най скъпите им модели :) . Въпреки това дайвата си ми остава фаворит . Поставянето на шок лидер е задължително спасява доста ситуацията при опит за брада а и при удар на по голяма риба обира от твжестта на удара .
И пак ме вкара в чуденки!
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от 2pacisback »

Аз само казвам при моите тестове какви резултати съм постигнал , дано са от полза :) при спининга нещата са малко по универсални . Мултипликатори те ми харесват повече имам и спининг който не ползвам но го нося за всеки случай :)
debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от debelia6i6 »

2pacisback написа:Поставянето на шок лидер е задължително спасява доста ситуацията при опит за брада а и при удар на по голяма риба обира от твжестта на удара .
Как става номера със шок лидер и мултипликатор, изобщо с кастинг такъм, възела не закача ли навсякъде?
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”