Мултипликатори

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от debelia6i6 »

zx7r написа: Хайде да те замоля да го тестваш как изхвърля!? Най-чисто е само с чебурашки от 6 до 30 гр. Надявам се си с маркирано влакно. Ако те зтруднявам, тествай с каквото имаш. Ще съм задължен, ако напишеш по-подробни впечатления.
И да не забравиш да го разглобиш!!! :lol: Само първия път е малко кофти, после ще ти е готино :mrgreen: :mrgreen: :tup:
Трудна работа с тва замерване, точно аз не съм критерий за далекобойност :oops:
Пък и за сега съм навил цяла линия флуорокарбон и то не най-подходящия размер.... Но ще напиша впечатления(някакви, новобрански ) когато я пробвам, до сега съм открил, че водача има по-глям луфт от на зилиона, което едва ли е от значение за работата на макарата, но пък има....
Имам съмнения че аванса няма да се чува, като е натегнат повече, чува се добре само когато е доста разхлабен... китайска ралта ко да прайш :mrgreen:
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от zx7r »

debelia6i6 написа:...
Имам съмнения че аванса няма да се чува, като е натегнат повече, чува се добре само когато е доста разхлабен... китайска ралта ко да прайш :mrgreen:
Споко бе, това не е макара за дънна въдица, че да й чуваш аванса от 50 метра, където пиеш на маса с приятели :11:
Наистина е така, както си написал. Авансът е тих, но не защото има нещо китайско в него, а защото съвсем умишлено е направен така. Кликърът представлява едно много мъничко пинче, което лежи върху също толкова мъничка пружинка в мъничко легълце в периферията на драг шайбата, която от своя страна лежи в короната, чиято вътрешна страна е с малки зъбчета, по които кликърът... клика :D Именно поради тези миниатюрни размери на пинчето и с цел да не прави излишно съпротивление и пречи на аванса, се чува тихо. Ако си с дебела шапка може и да не го чуеш, но по-важното е, че след време ще започнеш да го усещаш отлично в ръката си и няма да имаш нужда да го чуваш. Ето ти едни картинки за индианци.
Иначе за теста ще изчакам, когато си по-подготвен :fish6: :lol:

Изображение
Изображение
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от debelia6i6 »

zx7r написа:
debelia6i6 написа:...
Имам съмнения че аванса няма да се чува, като е натегнат повече, чува се добре само когато е доста разхлабен... китайска ралта ко да прайш :mrgreen:
Споко бе...
Спокоен съм, не се оплаквам, просто споделях първи впечатления и за други потребители, аз мога и без дрънкалка в аванса, и без тВа не хващам риби, които да го задействат :mrgreen:
MAGARETOOO
Мнения: 393
Регистриран на: Вто Фев 26, 2013 13:46
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 168 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от MAGARETOOO »

Бихте ли ми светнали кои лагери да си взема за алдебаран 16.Има bfs който май не са керамични и AIR керамични който ги дават от 1 до 14 гр,не че сега не постигам добри дистанции и с оригиналните и лагери но се питам дали ще има значителна разлика ако ги сменя с някои от изброените.

http://www.hedgehog-studio.co.jp/product-list/358
dary
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Окт 09, 2009 17:13
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от dary »

Ако си решил да ги сменяш - с БФС. Аз пробвах и се върнах на оригиналните.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от milen_ilchev »

MAGARETOOO написа:Бихте ли ми светнали кои лагери да си взема за алдебаран 16.Има bfs който май не са керамични и AIR керамични който ги дават от 1 до 14 гр,не че сега не постигам добри дистанции и с оригиналните и лагери но се питам дали ще има значителна разлика ако ги сменя с някои от изброените.

http://www.hedgehog-studio.co.jp/product-list/358
Значителна разлика в дистанциите недей да чакаш! Разликата е минимална. Аз лично не съм доволен от лагерите на hedgehog studio. Но не съм ползвал техни BFS лагери.
MAGARETOOO
Мнения: 393
Регистриран на: Вто Фев 26, 2013 13:46
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 168 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от MAGARETOOO »

Благодаря за мненията,за сега ще се в въздържа от смяната на лагери на шпулата и ще си взема само за worm shafta понеже там е с втулка.
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от 2pacisback »

http://fishing.shimano.co.jp/product/reel/4658

Айде нов модел exsence D.C. . 4х8 ,разбирайки от видяното 32 опции на фона на моите 7
:p
debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от debelia6i6 »

Успях да пробвам стииза малко днес.
Навих 10лб, флуорокарбон, стана доста тежичка шпулата.
18053200_10206885417214397_616995351_o.jpg
18053200_10206885417214397_616995351_o.jpg (84.43 KiB) Преглеждано 4143 пъти
18012963_10206885417174396_1605896450_o.jpg
18012963_10206885417174396_1605896450_o.jpg (81.4 KiB) Преглеждано 4143 пъти
Пълен смях(поне в моите ръце :oops: ) с примамки под 12-14гр, иначе с 18гр чебурашка мята много малко повече(докарах ги 90-100 оборота с лек попътен вятър) от зилиона с по-къса пръчка, но пък с плетено... Бях с двете въдици за тест.
От друга страна пък, стиза позволява много по-хамалско бухане, не знам дали е от флуорото, ама ако се избухам така със зилиона - отстрел, или брада...
Смятам да пробвам зилиона на тази гега с флуорокарбон и ако е по-добре от стииза, ще се отървам от втория..
Не знам, ако навия плетено (#1.2 дават максимума на пръчката) дали няма да падна в грамажа, ама пък трябва да се уча да връзвам поводи, и на второто късане, ще се самоубия :lol:
Аз да бях си взел един HLC, ако ще е за примамки над 14гр....

Тва от мен - аматьорско ревю :oops:
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от milen_ilchev »

Като гледам теглото на шпулата с навито влакно, чак не мога да повярвам! Аз съм стигал максимум до 28 грама на Т3 Балистик, а шпулата и тежи 16 грама. Колкото по-тежка е шпулата с влакното, толкова по-лошо ще се представя в леките примамки. Сравнение между двете макари можеш да направиш ако ползваш еднакви влакна, пръчки и примамки. Като гледам теглото на шпулата ще става за примамки от 7 грама нагоре, но силата и ще след 10 грама.
debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от debelia6i6 »

Днес пристигна новия брейд и го навих веднага, 200м. #1.2 Не напълни шпулата :shock: започвам сериозно да я мразя тая макара :mrgreen:
От към грамаж го докарах горе долу...
IMG_1558.JPG
IMG_1558.JPG (124.49 KiB) Преглеждано 4028 пъти
IMG_1561.JPG
IMG_1561.JPG (138.57 KiB) Преглеждано 4028 пъти
За сравнение на зилиона шпулата с #2.0 към 100м брейд.
IMG_1559.JPG
IMG_1559.JPG (133.75 KiB) Преглеждано 4028 пъти
Ще тествам тия дни, ако се позатопли малко, че ми писна от тоя летен сняг :mrgreen:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от sestrata »

Дрaги drugari, както споменах преди месец и половина, замислих тунинг на zillion j-dream 7.9 с покупка на по-силна пружина от HLC за $2.- и китайска шпула. Да припомня, че идеята беше да се избегне покупката на HLC, като се запази и подобри възможността за работа с леки примамки 4-5 гр. Вчерашният 1-ви май беше подходящ ден за проверка на експеримента.
IMG_20170424_142648_HDR.jpg
IMG_20170424_142648_HDR.jpg (135.92 KiB) Преглеждано 3966 пъти
IMG_20170424_142737_HDR.jpg
IMG_20170424_142737_HDR.jpg (149.57 KiB) Преглеждано 3966 пъти
Както се вижда от снимката, роторът на китайската air шпула в изходно положение е доста по-издаден. Т.е. непрекъснато "вкаран" в магнитното поле и може да се очаква по-голяма спирачна сила при ниски обороти, дори при слаб тенсинг. От друга страна, ходът на ротора е по-малък от оригиналния, а пружината като твърдост - нещо средно между j-dream I HLC. Тук трябва да отбележа, че края на оста към капака е остър конус и не може да се приложи пълен тенсинг дори при навиване докрай. Идеята на това "инженерно" решение засега ми е неясна. Шпулата събира точно 150 м #1.0 брейд
IMG_20170501_144630_HDR.jpg
IMG_20170501_144630_HDR.jpg (111.93 KiB) Преглеждано 3966 пъти
След няколко опита, установих, че удачният дайъл за по-тежките и аеродинамични примамки е 5 и стига до 7 за леките воблери. Дистанциите с примамки 12-28 гр са в диапазона 50-70 м, постигат се стабилно и с лекота, спирачката добре контролира ниските обороти и почти няма нужда да се спира с палец при приводняване. Потвърди се увереността ми, че във всички случаи 36 мм шпула превъзхожда 34 милиметровата SV като лонгкаст. Не ми хареса само, че лагерът е малко шумен. Естествено, улових и няколко риби. :)
IMG_20170501_182338_HDR.jpg
IMG_20170501_182338_HDR.jpg (295.32 KiB) Преглеждано 3966 пъти
---
Следващият експеримент беше със стандартната шпула и твърда пружина от HLC. Очаквано, дистанциите при обичайния за тежки примамки дайъл "2" се увеличиха над 60 м с влакно #3.0 с потенциал за повече (шпулата почти се изпразваше), което ще проверя след като навия по-тънко влакно.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от BornToDrink »

debelia6i6 написа:Днес пристигна новия брейд и го навих веднага, 200м. #1.2 Не напълни шпулата :shock: започвам сериозно да я мразя тая макара :mrgreen:
Аз още от покупката на първото ми мулти - Lew's Tournament Pro съм намразил дълбоките шпули и честно казано още не мога да им хвана крайната идея.
Люис-а е доста приятна макара с отвратителна шпула. Ако имаше как да и сложа нова, по-лека и по-плитка щеше да е трепач.
Едно, че върти супер мазно, друго, че е доста компактна и трето, че има комбинирана спирачка. Ама с тая еб@на шпула не става и за чеп за зеле.
И като навия адската ролка дебело флуоро и всичко отива на майната си.

Иначе да споделя малко за Zillion SV TW. Зимата ходихме в Гърция да чешем риби, но единственото, което си чесахме бяха топките. :lol:
Няколко месеца по-късно за пръв път вадя такъма и отидохме да откриваме щуките.
На първата хваната риба нещо много странно почна да стърже и така остана до края на деня.
Прибрах се и с ужасТ установих, че не мога да си извадя шпулата...
Разглобих я изцяло и видях, че черупката на вътрешния лагер просто е запецнала и не мърда. Чукнах я леко и излезе.
Вътре всичко беше в сол и даже ситни капчици (луга? :D ).

Изчистих, смазах, но лагера не искаше да замлъкне и просто го смених. Малко разочароващо за брандирана като "salt ready" да се сговни от 2 дни риболов.
Но явно ще трябва на всеки морски да я отварям. Не помня да съм я топил в солената вода, но явно при кастинг целия "прах", който се образува от водата влиза къде ли не.

Замислих се за резервна, "лайт" шпула като на Павката горе, само че още по-плитка, пак китаец. Ама се озадачавам дали ще даде достатъчен комфорт за BFS изпълнение? Някой с опит?
Щото честно още не мога да преглътна цената на Алдебаран-а, иначе ще е той. :)
Иначе като цяло съм много доволен от кастинга на Зилион-а, LT-то, дори то и тунинговано вече не ми е на сърце и затова някакви черни мисли ми се въртят за Шимано.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от quietriot »

BornToDrink написа:
debelia6i6 написа:Днес пристигна новия брейд и го навих веднага, 200м. #1.2 Не напълни шпулата :shock: започвам сериозно да я мразя тая макара :mrgreen:
Аз още от покупката на първото ми мулти - Lew's Tournament Pro съм намразил дълбоките шпули и честно казано още не мога да им хвана крайната идея.
Идеята на дълбоката шпула Симе е да събира много и дебел монофил и да има дълъъъъъъъъъъъг кастинг на тежки примамки с добра аеродинамика които пък и осигурята добра инерция докато с еразвърти, да тръгва бавно и после да набира инерция от собствента си тежест , като тир по нанадолнище, защото ако стартира бързо ще има овъррън веднага.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от yuri todorov »

BornToDrink написа: ............ съм намразил дълбоките шпули и честно казано още не мога да им хвана крайната идея..........
Идеята на дълбоките шпули е достатъчно проста и е свързана с универсалноста и с влакната, които хората зад океана най-често навиват и ползват. По-дебелички!...

Японезите са друга номенклатура, имат си макари почти за всеки случай и шпулите им са различни, и според нуждите и вижданията на про-стафА.... :lol:

Никой никъде не е казал обаче, че шпулата трябва да е претъпкана догоре, особено пък ако е от по-дълбоките!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”