Мултипликатори

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от BornToDrink »

Истината е, че на американците изобщо не им дреме за далечината, щото те си мятат от лодки под отсрещния храст и това е.
Гледал съм много клипчета и освен от японците, никога не съм виждал някой да прави ама наистина лонг каст. Всеки говори за такъв, но всички мятат 15-20-30 метра и за тях това е то.
Смятам, че съм станал достатъчно сръчен с кастинга за да имам идея, че шпулата на Люис-а е всичко друго но не и за лонг-каст.
Сега.. ако говорим за гюлета от по 50гр.. и влакно 0.45 монифил... може и да има своето приложение. :lol:

Иначе съм пробвал и с по-малко навито влакно. Там проблемът е очевиден - повече обороти за постигане на същата дистанция, но пък по-лека шпула. От един проблем на друг.

За нашите географски ширини според мен повече пасват японските номенклатури, както се изрази колегата Yuri.
Казвам го чисто от гледна точка някой да не се заблуди от US-базирани клипчета и ревюта.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от pux »

BornToDrink написа:...Иначе съм пробвал и с по-малко навито влакно. Там проблемът е очевиден - повече обороти за постигане на същата дистанция, но пък по-лека шпула. От един проблем на друг...
Колега, можеш да си решиш частично проблема като си направиш стиропорена подложка на шпулата :). Въпросната подложка ще тежи ок. 0.5 гр. и ще ти спести едно 5-6 гр. тегло на шпулата, ако ползваш монофил или флорокарбон.
jentalmena
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 15:20
Риболов: спининг, кастинг
Местоположение: София
получил Браво: 5 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от jentalmena »

Колега, какво имате предвид под стиропорена подложка на шпулата? И как се прави?
Благодаря Ви.
На мен Господ не ми спести бейткастинга :))
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от pux »

jentalmena написа:Колега, какво имате предвид под стиропорена подложка на шпулата? И как се прави?
Благодаря Ви.
:) Прави се елементарно, колега. Изрязваш лента от пресован стиропор със съответната дължина, ширина и дебелина и я залепяш с тиксо на празната шпула.
jentalmena
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 15:20
Риболов: спининг, кастинг
Местоположение: София
получил Браво: 5 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от jentalmena »

Благодаря.
А има ли смисъл да го правя при положение, че съм с плитка шпула с капацитет 0.20 мм 100 м монофил?
На мен Господ не ми спести бейткастинга :))
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от yuri todorov »

:mrgreen:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от yuri todorov »

Супер!

Това може и да се окаже началото на края на лагерите.... :shock:

Дали е възможно?!

Премиерата и я дават да е чак след февруари 2018 .....


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от tommy12 »

След като Фишинг 13 ще ги продават по отделно полимерните дискове, на Шимано лагерите са същият размер като на Консепт Z, на страничното капаче.
Ще се чака с голям интерес!
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от milen_ilchev »

И каква стана тя? Защо си дадохме парите за скъпи хибридни лагери и още по-скъпи масла? То можело и с втулки!
Но както казват Руснаците: паживьом-увидим.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от zx7r »

Жестоко! 1/3 по-дълъг каст :shock: Пичът верно изстреля неутежненото цръвье в космоса.
Милене, имали сме, дали сме :) Сега ще ъпгрейднем лагерите с полимерни дискове за 11$ и пак ще сме в играта. Няма да си изхвърлим дайвите и да скочим на 13 фишинг, я :mrgreen:
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от milen_ilchev »

zx7r написа:Жестоко! 1/3 по-дълъг каст :shock: Пичът верно изстреля неутежненото цръвье в космоса.
Милене, имали сме, дали сме :) Сега ще ъпгрейднем лагерите с полимерни дискове за 11$ и пак ще сме в играта. Няма да си изхвърлим дайвите и да скочим на 13 фишинг, я :mrgreen:
:tup: :fish15:
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от milen_ilchev »

Не ме изненадва кастинга с тези втулки. По-скоро си мисля, че при вадене на риба няма да има тази лекота както с лагерите. Плъзгащите лагери имат по-ниско съпротивление на високи обороти от търкалящите, но при ниски обороти е обратното. С две думи при кастинг добре, но при въртене - зле. Това може да доведе до износване на едно от двете повърхности - оста на шпулата или втулките. Ама знаели човек? С тези нови технологии ....
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от searnox »

Колеги от много време обмислям кастинг такъм. След 2ра година, през която не съм практикувал друг риболов освен с изкуствени примамки реших твърдо, че спокойно мога да разкарам "универсалния" такъм и да специализирам. Но все пак преди да се впусна в това авантюристично начиняние ми се иска да тествам малко риболов с кастинг комплект. Ще се радвам ако има колега от софия който няма да възрази да ми отдели 2 часа и приличен такъм за тестове, под надзор разбира се. Дори ще си купя влакно за брак. Комбото което съм си харесал е съществена инвестиция и преди да се бръкна ми се иска да разбера що са птица е това кастинга. Благодаря предварително!
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”