Четит подфоум за мултита, колеги

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Четит подфоум за мултита, колеги

Мнение от quietriot »

Сашо обеща и вече е факт подфорума , да ни е честит и мерси Саше !
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Четит подфоум за мултита, колеги

Мнение от sestrata »

Васе... баси заглавието, брат. :lol:
---
Сега, според мен малко се поизбърза с този "подфорум". Без да обсъдим терминологията, мястото и организацията...
Първо, нека да помислим дали при "макари" му е мястото. Искаше ми се да си говорим и за кастингови въдици, за стилове и техника, за характерни примамки, за излети и риби. Не само за "макари". Такива всеки си има две. :)
Второ, дали точно за "мултипликатори" говорим в случая? Поставянето на мултипликатор за тролинг, кльонк, океанска или просто дънна въдица е далеч от смисъла на дискусията ни.
Тук коментираме "КАСТИНГ", т.е. мултипликатори за замятане на изкуствени примамки, прътите за тях, влакната, примамките, излетите и рибите.
Трето, спинингът и кастингът са отделен начин на живот. Като брат и сестра, съвършено различни от другите риболовни техники.
---
Мисля, че този подфорум заслужава собствено развитие, затова предлагам подфорумът да се нарича КАСТИНГ и да е съвсем отделен, така както е отделен "спининг".
По отношение на терминологията... може би е по правилно да говорим за "бейткастер", "кастингова макара", "кастингов мултипликатор"... както се утвърди сега, така ще остане като термин и занапред. Смятам, че е редно да отделим терминологично бейткастера от общото "милтипликатор".
Това са само размисли... нека всеки сподели мнението си.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Четит подфоум за мултита, колеги

Мнение от jdbc »

sestrata написа: ... "макари". Такива всеки си има две. :)
Моето мнение е, че не бива да избързваме с подобни твърдения :lol: :lol: :lol:

Въпроса е по-скоро какво искаме - дали фокуса да е в/у самите макари или като цяло в/у т.нар. "КАСТИНГ", т.е. мултипликатори за замятане на изкуствени примамки, прътите за тях, влакната, примамките, излетите и рибите"
Изглежда ми добра идея подфорума да е за "КАСТИНГ" в смисъла дефиниран от sestrata по-горе, пък всичките технически теми за мултитата, като риболовни макари, да си останат в подфорума "Макари". Според мен не бива да се задълбава в със ответните подвидове макари(разбирайте подфоруми за спинингови, мулти, шаранджийски и т.н.) , защото прекалената сегментация води до неудобства при ползване.
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Четит подфоум за мултита, колеги

Мнение от quietriot »

Аз съм съгласен със сестрата защото кастингът си един съвсен нов свят , различен от спининга, нека да си е нов форум , а там не пречи да има кастинг род и кастинг рилс като две основни теми и офффтема за лиготии и тъшаци и т.н

Заглавието така ми дойде спотанно разбираш ли :lol: Павеле в пръстъп на еуфория.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”