Риби и Кастинг Такъми

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от bat_Denko »

Здравейте колеги. Скоро си закупих байткаст комбо на Abu Garcia PMAX3-L (15г.-45г.) . Не успях да намеря много информация за макарата в интернет, и ако някой от вас ми помогне ще съм безкрайно благодарен. . Това ми е първата каст въдица, и в главата ми изникнаха хиляди въпроси. Ще напиша целите за, които реших да си закупя кастинг такъм, примамките с които възнамерявам да го ползвам, и въпросите които ме глождят преди първите проби. А именно:
Цели:
Комфорт и точност (постигането на големи дистанции не е приоритет на този етап)
Примамки:
Малки джъркове, кранкбайтчета, спинери и по-тежки блесни.
Въпроси:
1. Има ли елементи, които е задължително да сменя по макарата преди първите опити ( шпула, лагери и т.н.)
2.Каква смазка бихте ме посъветвали да използвам
3.Има ли ограничение шпулата за монофил или плетено влакно (възнамерявам да навия за начало 30lb осем нишково плетено влакно)
4.Показанията на пръчката (15г-45г) важат ли и за теглото на примамките с които работи макарата.
Нямам абсолютно никакъв опит с кастинг такъми. Няма опитен колега когото мога да помоля за съвет, или да ми покаже това онова. Всеки съвет или забележка ще са ми от голяма полза. Благодаря предварително.
Поздрави Д.П.
ivmech
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 6:50
Местоположение: Хасково
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от ivmech »

Само за влакното ще взема отношение - започни с нещо евтино , защото неминуемо ще има нужда от голяма ножица в началото докато свикнеш с мятането.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от sestrata »

@bat_Denko
1. Не
2. Грес и масло
3. Не
4. Да
Това не е комбо за малки примамки. :idea:
По останалите въпроси, чети, гледай клипове и питай тук. Но най-вече тренирай сам.

Успех!
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
MAGARETOOO
Мнения: 393
Регистриран на: Вто Фев 26, 2013 13:46
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 168 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от MAGARETOOO »

Здравейте,да ви покажа новият ми такъм от който съм изключително доволен от пробите,скоро се надявам да има и риби.С лекота постигам 60 + метра на настройка на компютъра за плетено влакно а има и опция за екстремни дистанци за примамки над 17 гр с който се постигат 100 + метра но още не съм отишъл на подходящомясто за проби на такива дистанции.

Пръчка едноделна Raid Japan Gladiator Black sparrow 65ml
Макара Shimano Antares 16 dc
20171012_163256.jpg
20171012_163256.jpg (204.25 KiB) Преглеждано 3308 пъти
20171012_163507.jpg
20171012_163507.jpg (137.93 KiB) Преглеждано 3308 пъти
20171012_163446.jpg
20171012_163446.jpg (134.88 KiB) Преглеждано 3308 пъти
20171204_171421.jpg
20171204_171421.jpg (113.73 KiB) Преглеждано 3308 пъти
20171204_130409.jpg
20171204_130409.jpg (135.41 KiB) Преглеждано 3308 пъти
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от quietriot »

и ти олетя у космоса , ойдоха субсидите :) .
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от yuri todorov »

Честито, Честито!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


MAGARETOOO
Мнения: 393
Регистриран на: Вто Фев 26, 2013 13:46
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 168 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от MAGARETOOO »

Благодаря ви отдавна исках да сглобя подобен такъм,особено пръчката е страшна работа. :fish15:
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от pux »

MAGARETOOO написа:...С лекота постигам 60 + метра на настройка на компютъра за плетено влакно а има и опция за екстремни дистанци за примамки над 17 гр с който се постигат 100 + метра но още не съм отишъл на подходящомясто за проби на такива дистанции...
:) Честито и от мен! "Компютъра" всъщност май е някакъв чип, който не е ясно как работи, защото не съм прочел някъде да има захранване. Когато мяташ на дистанция, опитай да направиш някое клипче, че и без това подобни документирани изпълнения се броят на пръсти.
MAGARETOOO
Мнения: 393
Регистриран на: Вто Фев 26, 2013 13:46
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 168 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от MAGARETOOO »

Всъщност е чип да грешно се изразих,прилагам клип от скоро на личният ми гьол,примамката е 14 15гр по спомен и умишлено е повърхностна тъй като имам дърти щуки а съм с 1 ца конец за проба и не искам някоя да ми гризне примамката :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=i-724S_u5x0
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от quietriot »

pux написа:
MAGARETOOO написа:...С лекота постигам 60 + метра на настройка на компютъра за плетено влакно а има и опция за екстремни дистанци за примамки над 17 гр с който се постигат 100 + метра но още не съм отишъл на подходящомясто за проби на такива дистанции...
:) Честито и от мен! "Компютъра" всъщност май е някакъв чип, който не е ясно как работи, защото не съм прочел някъде да има захранване. Когато мяташ на дистанция, опитай да направиш някое клипче, че и без това подобни документирани изпълнения се броят на пръсти.
няма нужда да има захранване , въртенето на шпулата генерира ел. ток, вероятно има някой капацитет който да играе роля на акумулатор и готово , обикновено динамо е като на колело.
MAGARETOOO
Мнения: 393
Регистриран на: Вто Фев 26, 2013 13:46
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 168 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от MAGARETOOO »

И аз така си мисля че има някакво поле което създава ток,тъй като макарата си има платка и бобина с намотки отпред който без ток няма как да работят и мисля че тока се генерира от звука който издава при замятане,обърнете внимание на звука който издава на клипа.А и в описанието пише това New 4x8 DC computer controled brake system which senses and controls spool speed by 1/1000 sec.
Antares DC8-500x500.jpg
Antares DC8-500x500.jpg (45.36 KiB) Преглеждано 3127 пъти
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от pux »

quietriot написа:...няма нужда да има захранване , въртенето на шпулата генерира ел. ток, вероятно има някой капацитет който да играе роля на акумулатор и готово , обикновено динамо е като на колело.
Това ми се струва малко вероятно - едва ли може да се генерира ток, без съответните загуби от триене, а нали всички се борят за по-лек и плавен ход и максимално "фрий" шпула :wink:. То всъщност може и с една мини батерийка, но по-скоро мисълта ми беше, че не знам как точно е реализирано като принцип, не като функция на действие на спирачката.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от quietriot »

pux написа:
quietriot написа:...няма нужда да има захранване , въртенето на шпулата генерира ел. ток, вероятно има някой капацитет който да играе роля на акумулатор и готово , обикновено динамо е като на колело.
Това ми се струва малко вероятно - едва ли може да се генерира ток, без съответните загуби от триене, а нали всички се борят за по-лек и плавен ход и максимално "фрий" шпула :wink:. То всъщност може и с една мини батерийка, но по-скоро мисълта ми беше, че не знам как точно е реализирано като принцип, не като функция на действие на спирачката.
Явно елетротехниката ти куца , бобината която Иван е показал е индуктрор , която създава магнитно поле когато се върти, което се преобразува в електрическо, като единственото търкане е в двата края на осите на шулата , ти много директно ме разбра за динамото и търкането му в гумата за да генерира ток.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от pux »

quietriot написа:...Явно елетротехниката ти куца ...
Това е съвършенно вярно :), но въпреки това не съм чувал магнитно поле да може се преобразува в електрически ток. Мисля, че в случая трябва ток, все пак. Нямам компетенция и затова не искам да споря, но нека запознатите ме поправят, ако греша.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от yuri todorov »

Ако имате желание, Може да поспорите и да изясните въпроса с ток, поле, индукция и т.н.
Но Ви предлагам, да бъде на друга арена, не на тази.
Тази нека да си остане за Риби-те и Кастинг Такъми-те

:)


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”