Кой с какво - ревю на личните такъми

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
gadjonov
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 16:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 1 път

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от gadjonov »

Здравейте, колеги!
От доста време следя форума и по-специално спининговият раздел. С този подфорум обаче и темите които развихте в него нещата и при мен се обърнаха. Отначало от чиста проба любопитство, но след като пробвах реших, че ще я карам до край :D .

Въдицата е GAD Chaser CRC732MF. В първият момент се спрях на този модел CRC732MMXF заради опасения от презапасяване с първата, но в крайна сметка взех CRC732MF, защото беше налична при вносителя. Тук е момента да отбележа, че това е един от най-свестните търговци в БГ. Не го познавам лично, но ще се радвам да се запознаем.
Въдицата е лека и стегната. При първоначалното "тръскане" в офиса 5 минути след като я взех от Еконт ми се стори доста твърда и презапасена откъм мощ. Вчера обаче на вода ми хареса повече. След като й свалих етикетите на реката я окомплектовах с LEW'S Tournament Pro Speed Spool - TP1HL на което Павката е направил подробно ревю в началото на темата.
Рибите които търсих бяха щуки. За съжаление отчетох само две посягания на дребосъци, които неоспях да реализирам :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Около 11 часа, провокирани от кефалита около нас, с колегата решихме да ги подгоним. Последва връщане до колата и смяна на такъма.
В петък ми пристигна въдицата с която съм решил това лято да ходя за кефали. Това е познатата вече Major Craft Volkey VKC-652UL/BFS. Последва отново махане на етикети :D . Окомплектовах я с Abu Garcia LT.

Изображение

Изображение

Изображение

Шампиона за деня :D .

Изображение

И една риба за цвят :D
Изображение

Хванах 10-на кефала и няколко костуретки.

Изображение

Поздрави!

П.П. Благодаря на всички които ми помогнаха в избора на въдиците и мултитата!
Аватар
evil
Мнения: 110
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 7:24
Риболов: все повече спининг
Местоположение: Русe
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 197 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от evil »

Здравейте, колеги. Чудех се какво да си поръчам за Коледа, щот съм слушкал :wink: , та за всеки случай се консултирах с Павката (сестрата). Та много работи си харесах, но стареца правел подаръци срещу парични знаци, за по-сигурно зелени. И аз се изкуших за новата макара Shimano Curado 201i HG. Оказа се, че Павката се познавал лично със St. Nicholas (учил го да лови риба) и днес си получих подаръка. :D
Изображение
Много приятна, лека (212гр. на кантарчето), много плавен ход, да ти е кеф да си я връткаш.
Изображение
И тъй като в началото на декември грабнах последната налична Gad Chaser CRC832MXF, набързо ги комплектовах.
Изображение
Получи се лек и приятен кастингов комплект. По-дългата дръжка на въдицата, перфектно ми легна на по-дългите ръце и се надявам добре да мяткам по Дунава. А дано да има и рибки, да се похвалим и в друга тема. Поздрави на всички и много подаръци да получите! :tup:
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от Хариус »

Честито колега evil!
Дълго и вярно да ти служи такъма!
Очаквам подробно сравнение с "Татула" комплекта :wink:
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от BornToDrink »

Дойде и моя ред с късния новогодишен подарък. :mrgreen:

Abu Revo LT, окомплектовано с Major Craft Finetail FTS-B542UL

Още не съм ги пробвал, но на тръскане пръчлето ме кефи максимално.
Ето малко отвратителни снимки с телефон:

Изображение

Изображение

Изображение

Относно Абу-то, кухненската ми везна показа 8г шпула.
Заедно с плетеняк - 12г.

За справка, Lew's Tournament Pro - шпула 19г, с влакно (догоре..) 29г. :)

Люис-а е много хубава макара, но за моя стил и примамки просто не става.
Още не съм пробвал ЛТ-то, но след като дори с Люис-а успявах да хвърлям 3г воблери.. то надявам се тук ще ми е значително по-лесно.

Люис-а работи най-добре и без никакви гнезда с центробежна, но пък скопява дистанцията с много. Магнитната на око е по-слаба от на ЛТ-то, държах я на 8-10, като при по-малко (и без центробежна) е "опасно".
Предполагам е идеална за от лодка, щуки и т.н. Където дистанцията не е критична, но пък се справя добре с останалото.
Отделно дълбоката шпула гълта адски много влакно. С 0.28 флуоро, което беше по спомен 150м не можах да я запълня и остана доста. Така в крайна сметка шпулата става ужасно тежка и нещо трябва да я озаптява .. и така.

Надявам се с този комплект да троша кефали и пъстърви :lol: , а за по-йедри риби имам други пръчки.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от yuri todorov »

Честито колега!

Макарата ми е до болка позната :lol:, но пръчката не, затова ми е интересно дали при тая дължина и с тия 1-8 гр. е реален аналог на спининговия модел с тези характеристики, каква е, дали е "мекица" като някой други или си има гръбнак.

В предвид сезона, едва ли се предвижда реална проба на вода скоро, но сподели моля при възможност!

Да ги използваш с кеф, това е най-важното!
Поздрави!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от BornToDrink »

Без да съм особено сигурен, мисля, че е по-мека от на Павката Тенрюто, но не прекалено. Също така е една идея по-къса.
Но наистина без реална риба не мога да кажа.
yuri todorov написа: В предвид сезона, едва ли се предвижда реална проба на вода скоро, но сподели моля при възможност!
Тук леко ме подценяваш. :mrgreen:
Мисля следващите дни да ги раздвижа малко. Вероятно дори почукване няма да имам, но изобщо не ме притеснява това. :D
Просто в парка ще изглеждам като пълен идиот, за това предпочитам на реката. :lol:
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от zx7r »

Честито! Много хубаво комбо :-)
И за мен ще е интересно, как ще се държи въдицата. Смятам, че дори да е по-мекичка, при тази дължина, това ще е само плюс за кастинга, стига да има достатъчно пауър да туичва 3,4,5 гр. воблерчета в течение. Чакаме ревюто :)
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1095
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от Павлин Калайджиев »

Честито Симо,

Само трофейни риби с новата придобивка.

Поздрави!

Sent from my Blade III using Tapatalk
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
evil
Мнения: 110
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 7:24
Риболов: все повече спининг
Местоположение: Русe
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 197 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от evil »

Честито и от мен! С кеф да си ги ползваш и на всяка кука-джука! :wink: И дай боже всекиму, повече такива подаръчета!
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от milen_ilchev »

От лични впечатления с по-късия събрат на Major Craft Finetail FTS-B542UL за да мяташ добре трябва примамката да е почти на върха на пръчката. Иначе дължината на кастинга е доста голям. Почти като с пръчка 2,00 метра. Тези изводи са на база MAJOR CRAFT Fine Tail FTS-B4102UL с макара Абу LTZ но с тунингована шпула и лагери на таралежите. Сигурен съм колега, ще много ще и се кефиш. Пръчката е типично пъстървова идеална за малки рекички. Пробвал съм я с малки силикони. Има много добра чувствителност.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от BornToDrink »

Честно казано много се чудих, дали да не взема по-късата версия.
Иначе по принцип обичам примамката да ми е на върха на пръчката, така че това е плюс. :)

Относно макарите, останах доста разочарован като видях, че резервни части (а.к.а шпули) има само за 3-4 марки макари, съответно нищо (дори резервна) за Люис-а. :(

Ще ми е интересно да споделиш за LTZ и алтернативната шпула/лагери. Каква точно и колко разлика си видял спрямо заводската откъм кастинг и т.н.?
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от milen_ilchev »

BornToDrink написа:Ще ми е интересно да споделиш за LTZ и алтернативната шпула/лагери. Каква точно и колко разлика си видял спрямо заводската откъм кастинг и т.н.?
LTZ-ката е бивша моя и настояща на колегата dary макара (както и пръчката). Аз само я пробвах.
Шпулата е тази: http://www.hedgehog-studio.co.jp/product/132" onclick="window.open(this.href);return false;?
Лагерите са тези: http://www.hedgehog-studio.co.jp/product/511" onclick="window.open(this.href);return false;
Маслото е това: http://www.hedgehog-studio.co.jp/product/772" onclick="window.open(this.href);return false;
Тунингованата шпула има почти незначителен ефект. Смяната на лагерите си заслужава в твоя случай и прави работата с този кастинг такъм много по-приятен! Не е задължително да са на тази марка. Комбинацията работи отлично с примамки от 3-4 грама нагоре, добре с 2,5-3 грама и се справя с 2 грама. Но проба му е майката!
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от BornToDrink »

Благодаря за информацията.
И аз съм чел за шпулите, че ефекта спрямо цената не си заслужава.
Лагерите обаче са на достъпна цена и може да ги пробвам по-натам (поне да добия опит с текущите първо :) ).

Утре мисля да ходя до реката, че не ме свърта. :lol:
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от milen_ilchev »

BornToDrink написа:Утре мисля да ходя до реката, че не ме свърта. :lol:
Недей отлага повече! И да докладваш!
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от milen_ilchev »

milen_ilchev написа:
BornToDrink написа:Ще ми е интересно да споделиш за LTZ и алтернативната шпула/лагери. Каква точно и колко разлика си видял спрямо заводската откъм кастинг и т.н.?
LTZ-ката е бивша моя и настояща на колегата dary макара (както и пръчката). Аз само я пробвах.
Шпулата е тази: http://www.hedgehog-studio.co.jp/product/132" onclick="window.open(this.href);return false;?
Лагерите са тези: http://www.hedgehog-studio.co.jp/product/511" onclick="window.open(this.href);return false;
Маслото е това: http://www.hedgehog-studio.co.jp/product/772" onclick="window.open(this.href);return false;
Тунингованата шпула има почти незначителен ефект. Смяната на лагерите си заслужава в твоя случай и прави работата с този кастинг такъм много по-приятен! Не е задължително да са на тази марка. Комбинацията работи отлично с примамки от 3-4 грама нагоре, добре с 2,5-3 грама и се справя с 2 грама. Но проба му е майката!
Извинявам се, лагерите били тези: http://www.hedgehog-studio.co.jp/product/13" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”