Кой с какво - ревю на личните такъми

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от Pale rider »

Ако са ти харесали Дайвите - виж и модела Лагуна, Фуего и Мега форс . Виж им сравнението по тт и цени тук :

http://www.ebay.com/bhp/daiwa-baitcasting-reel

Скролирай целия списък и ги разгледай.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от milen_ilchev »

Моят съвет е да си вземеш някоя по-добра макара и не толкова претенциозна пръчка. С евтини макари за по стотина лева ще изпиташ разочарование. Дайва Татула, Абу Рево са добър старт. Днес видях в един магазин Дайва Т3 МХ на цена 300+ лева (не я запомних) ще ти пратя линка му на лични. Можеш да я комбинираш с Tailwalk Backhoo Rise С702Н. Хубавото е, че са от БГ и няма да се занимаваш с поръчки от чужбина.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от yuri todorov »

Съгласен съм с мнението на Милен!

Не знам за Татула-та, не съм в течение, но за Рево изданията, всичко от SX нагоре и много-много добър избор.

Ето едно интересно предложение от немски селър,
Revo Skeet Reese, което вече почти не се намира защото вече не се прави.

http://www.ebay.com/itm/322008457582?ss ... 1436.l2649

Ако остане на около тази цена, а и дори да е по-нагоре с 20-25%, в предвид на състоянието и, по принцип, не е за изпускане!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от Pale rider »

Плюс за Рево и Татула. Някой колега да е пробал на Рйоби кастинг макарите че ми е любопитно дали са изпипани както безинерционните.

Поздрави
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от searnox »

Продължавам в търсенето и мисленето. Лошото е, че се меткам на по скъпи макари. Видях на живо Chronarch Ci4 смислено ли да давам 100тина лева отгоре за шиманото ако за момента гледам Дайва Т3 или Татула Тайп Р? Пак имайки предвид че диапазона на любимите ми примамки е 9гр. +
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от BornToDrink »

Днес се обзаведох със:

Изображение

Разбира се не съм я тествал още.
Разгледах я на сухо и набързо малко впечатления.
Дайъла за магнитната се върти трудно, не знам ако съм с мокри/мръсни ръце или в студа.. тва ще е голяма клизма да се мести.
С разхлабен "кноб" и магнитна като засиля врътката спира доста бързо и се усеща повече съпротивление от другите.
Докато с пуснат "бигел" шпулата се върти прилично добре и свободно.

Освен нея имам Revo LT и Lew's Touarnament Pro.
Бих казал, че Люйс-а е класа отгоре откъм "retreive smoothness".
Много е приятна, има лагерчета навсякъде (включително на двете дръжки.. не знам как им е името :D ).
При всички Lew's минуса е, че са почти само за големи примамки. Имат дълбоки и тежки шпули, но като цяло като изключим дистанцията са много приятни.
Имам някакъв мерак да се сдобия с тва, от всички модели шпулата с най-малко събиращо се влакно:
http://www.lews.com/casting-custompro.php

Ама не мога да се престраша още. :D
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от milen_ilchev »

BornToDrink написа:...................
Дайъла за магнитната се върти трудно, не знам ако съм с мокри/мръсни ръце или в студа.. тва ще е голяма клизма да се мести. :D
Много странно! Аз за това си падам по Дайва, защото работя с копчето на магнитната спирачка с един пръс без да гледам и без да си местя ръката изобщо.
Да ти е честита и късметлийка!
Ако търсиш макара за UL примамки, вместо Lew`s си вземи 16 ALDEBARAN BFS XG. За мен това е най-добрия избор за сега.
Аватар
evil
Мнения: 110
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 7:24
Риболов: все повече спининг
Местоположение: Русe
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 197 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от evil »

Напълно съм съгласен с Милен за Дайва. Същата макара, но 9.1:1 имам от ранна пролет. Сигурен съм, че на водоема ще ти хареса и ще си доволен от избора. Много лесно се работи с копчето на магнитната, също така много лесно се обира луфта на шпулата благодарение на кликера. Същият има отметка /стрелка/ и аз сложих с маркер една точка срещу нея, в позиция, когато точно е обран луфта, без натягане. Така лесно се ориентирам с колко клика да натегна или охлабя според примамката. Магнитната на 3 или 4 според аеродинамиката и теглото на примамките. Най-малката с която си играх, беше воблерче 4.5 гр. Магнитната спирачка е много прецизна. Веднъж си играх да хвърлям срещу едни потопени храсталаци на около 20-25м. Започнах с магнитна над 10, не помня вече и постепенно свалях надолу, увеличавайки дистанцията. Когато стигнах до десетина сантиметра пред клонаците, спрях да бутам повече и обстрелвах с изключителна повтаряемост. Примамката си цопваше на същата дистанция всеки път, без никаква моя намеса. Това със спинингова макара е ако не невъзможно, то много трудно. Още веднъж честито!
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от BornToDrink »

И така, направих 2 риболова уикенда.
Първия ден се разходихме с колегата Ivan7777 да обменим кастинг опит. Добре се получи, похвърляхме с различйни пръти/макари. :)
Да не повярваш в Търново станахме 2-ма с кастинг. :D

Та за Зилион-а, наистина на вода е друго.
Бях с плетеняк Gosen, 4-нишков, #2.0/0.24
Тенсинга само с обран луфт на шпулата, магнитна от 2 до 4 спрямо примамката.
Работи много леко, развърта бързо и изобщо изненадах се колко трудно се правят гнезда.
Умишлено хвърлях малко по-силно за максимален кастинг и винаги се държеше на ниво.
Всъщност гнезда направи само заради закачки в храсти на брега иначе всичко беше ток и жица.
Хвърлях от 4 до 15 грама. Пробвах и с Мепс №1 но е тегаво и с кофти дистанция.
Бих казал, че от 5 грама хвърля идеално, а с 8г лонгкаст на Мепс например е просто перфектно усещането.

Втория ден цял ден мятах за щуки на супер места, но така и не успях да хвана.
Накрая реших да си поиграя просто с кастинга и сложих един кастмастер... и излезе тоа дзвер :mrgreen: :

Изображение

Изображение
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от Ivan7777 »

Браво колега за звяра :tup: :D сефтоса я следващата пра пра баба и :Д Наистина макарата е жестока имах удоволствието да помятам с нея :tup: :fish15:
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от BornToDrink »

А аз забравих да спомена за Алдебаран 2015 (с магнитната) на колегата Иван.
Много приятна макара, лесна за работа и хвърля супер малки примамки.

От малката практика със Зилиона и Алдебарана мога да дам следното заключение за .. Abu LT :D
ЛТ-то всъщност не е никак лоша макара.
С плитката шпула и сменени лагери работи добре, постига наистина задоволителни дистанции, но чисто и просто с по-голям брак.
По-трудна работа и доста по-чувствителна откъм недобре летящи примамки.
Даже съм почти сигурен, че ще постигна сходна дистанция като Зилиона, но за сметка на успеваемостта.

Отностно тенсинга по-горе, осъзнах (с известно количество сухи тренировки), че на всичките ми макари хвърлям най-много само и единствено с обран луфт на шпулата.
Дори със стария Люис успях да метна 14г джиг /заедно със силикона) на 40м (с ЛТ-то около 43-45) без никакви проблеми, просто с различен сетъп от това, което бях свикнал да правя. Т.е. твърде консервативен.
И тези метри съм ги измерил, не са на врътки. :D
Преди каквото и да правех, ако сложа 1 пул на центробежната на Люйс-а и дистанцията беше трагедия.
Сега с охлабен тенсинг нещата са доста по-добре.

Та тва и говорих с Иван оня ден... практиката е ключова за крайния резултат. :D
За съжаление не става бързо, но човек като посвикне с байткастинга, няма връщане назад.
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от Ivan7777 »

Ходене му е майката :Д а моя алдебаран е с Centrifugal brakes трябваше да ти покажа ... новия е с магнитна сиг си се объркал .. просто я държа на 2 пула и не я бутам повече .. правя обратното както са писали в чуждите форуми бутам спирачката на шпулата ако се налага .... и така ловя цял ден с различни примамки без да бутам нищо :lol: и съм доволен с 0 на мепс и онова дребосъче където ти показах дистанциите ме устройват напълно :tup: :fish15:
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от BornToDrink »

А не съм се объркал аз ама гледам съм написал грешно да :lol: , но иначе е супер макарата.
За следващия сезон ще гледам да се оборудвам с 2016 модела.
Михаил Цанев
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 12, 2016 12:29
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от Михаил Цанев »

Здравейте и дайте мнения за тази въдица Dragon Chucky Cast 7' - 5-25 gr .
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от pux »

:) Гледам, че напоследък само аз пиша в този подфорум, но както и да е - дано поне някой да чете ...

Покрай студеното време тази пролет си нямах работа :) и поръчах тази макара - SeaKnight Dryad, на цената на 2 японски воблера :lol: :lol: :lol:. Идеята на покупката беше следната:
- да опитам колко точно са зле евтините мултипликатори
- да видя как работи спирачка с "линейни" магнити
- да я пробвам за риболов в солена вода без много да я мисля

Макарата пристигна сравнително бързо, като за Алиекспрес - за 2 седмици :shock:
DSC05051.JPG
DSC05051.JPG (150.3 KiB) Преглеждано 4212 пъти
DSC05052.JPG
DSC05052.JPG (111.97 KiB) Преглеждано 4212 пъти
DSC05055.JPG
DSC05055.JPG (93.79 KiB) Преглеждано 4212 пъти
Извадена направо от кутията, макарата изглежда перфектно за цената си. Върти тихо и мазно. Луфтовете са на възможния минимум. Имаше 2 забележки - аванса не работеше коректно и шпулата нямаше инерция. Естествено веднага беше разглобена за да бъде детайлно изследвана :). Една шайба беше сложена на погрешно място и оттам идваше проблема с аванса. Шпулата не въртеше, защото лагера на капака опираше с 2-та си ринга в леглото - една шайбичка реши въпроса. Макарата беше смазана сравнително добре с пропуски тук-там. Конструкцията е общо-взето стандартна с някои странности: 6 от лагерите са в кнобовете :shock:. Пиньона не е лагерован - опората му е остта на шпулата. Не е особено желателно макарата да се върти без шпула! Остта на шпулата лежи на 3 лагера - в капака, на самата шпула и в капачката за механичен контрол. От тях само един (този в капака) беше японски NMB, при заявени 2. Останалото по конструкцията е стандартно и не предизвиква някакви съмнения, поне на външен вид. Шпулата събира 200 м. PE #1.2 плътно да горния ръб. 150 м. PE #1.5 би било ОК.

Тестовете на вода показаха следното. Макарата работи нормално и коректно - няма нужда от доработки и тунинги с каквито руснаците са напълнили тубата! Магнитната спирачка е обозначена с 10 положения, но реално има 22 клика. Боята на цифрите лесно се лющи, така че ги махнах съвсем със спирт :). Иначе спирачката държи видимо някъде от средата нагоре. Мята се без проблеми и без бради :). Дистанциите са прилични, без някакви чудеса. Работи от 5-6 гр. нагоре - bae е свидетел :). Лагера на шпулата свиреше зловещо - явно беше сух, защото след 1 капка масло се оправи. Като цяло съм доволен, особено на фона на цената. Остава само да се види колко ресурс има реално ...
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”