Кой с какво - ревю на личните такъми

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от sestrata »

Здравейте, Колеги, КАСТИНГ-МАНЯЦИ! :D
Отварям нова тема, в която да публикуваме подробни ревюта на такъми които притежаваме или сме пробвали. Целта е аудиторията да се запознае с личните ни впечатления от такъмите с всичките им предимства и недостатъци, ползвани в реални условия и освободени от комерсиални хвалби.

Ще започна с една макара, която препоръчах на колега от форума и която е при мен за тестове.

LEW'S Tournament Pro Speed Spool - TP1HL

Спецификация:

•One-piece die cast aluminum frame
•11 double-shielded premium stainless steel bearings
•Aircraft-grade machine forged Duralumin drilled and anodized spool and gear system
•External-adjust Multi-Setting Brake (MSB) dual magnetic/centrifugal cast control
•ZeroReverse one-way clutch bearing
•Easily removable palming side plate
•Right-side spool tension adjustment with audible click
•Rugged carbon composite drag system with audible click star drag
•Lightweight graphite side plates
•External lube port
•Titanium-coated zirconia line guide

188 гр
10+1 лагера
6.4:1
14 lb max drag
120 ярда/12 lb
71 см/оборот
Цена в E-BAY - 160 usd
Made in KOREA

Подробно ревю има в текълтур http://www.tackletour.com/reviewlewstournamentpro.html

Ето и моите впечатления:
Много лека и удобна макара с кликери на аванса и тенсинга. Страничния капак се освобождава лесно, като се развие с палец напречния винт в горната част и после се завърти предната част на капака нагоре. Има центробежна спирачка с четири пула на шпулата и магнитна спирачка на страничния капак. Отдолу има квадратно капаче, което се придържа с винт, и след свалянето му се осигурява достъп до зъбите на короната за гресиране. Шпулата събра точно 100 м флуорокарбон 0.34 мм.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За тестовете комплектовах с медиум въдица Daiwa Zillion 7' - 3.5-17.5 gr. Започнах с Екогиър CK40F07 - 5 gr при 4 пула на центробежната и 5 на магнитната. Макарата изхвърли примамката успешно на около 25 оборота (17-18 м). От тук нататък нещата бяха ясни - с по-тежките примамки, естествено нямаше никакви проблеми.
Няколко дни по-късно, с по-гъвкава въдица Dragon Chucky Cast 7' - 5-25 gr също се представи отлично. Тествах с Cultiva Rip'n'minnow 65 - 7 gr, Salmo thrill - 12 gr, Evergreen Combat crank - 13 gr, кастмастер 18 гр и улових няколко риби.

Изображение

Изображение

Ако трябва да завърша с някакво мнение, ще кажа, че каквото е писано в интернет за тази макара е вярно. Няма друга подобна за такива пари и не случайно често присъства като №1 в класациите за най-добра макара като цена/качество.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
stako
Мнения: 420
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 21:23

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от stako »

Може ли мнение и за пръчките на Драгон?
Благодаря...
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1460 пъти
получил Браво: 2188 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от b_lomsky »

Защо с флуорокарбон?
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от sestrata »

stako написа:Може ли мнение и за пръчките на Драгон?
Благодаря...
Пръчките на Dragon... е много разтегливо понятие. Имат много различни серии, изработени от различен тип карбонов плат. Конкретната е от серията Селект Гайд - среден клас, и е малко "глуха", но е приятна за работа с воблери и блесни. Има още няколко серии от по-висок клас и съответно по-стегнати, по-чувствителни и ... скъпи.
Може би ще пусна ревю след няколко дни.
b_lomsky написа:Защо с флуорокарбон?
Защото такова влакно имах свободно под ръка. Като забогатея, обещавам да купувам ново плетено за всяка чужда макара, която вземам за тест. :)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1460 пъти
получил Браво: 2188 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от b_lomsky »

Тази тема е много полезна.Заинтригувах се от от макарата след ревюто, което си направил.Може ли обаче да посочиш и минусите й, например сравнена с Дайвата, с която ловиш.№ 1 звучи много добре и винаги ми е кеф, когато се получава много качество за по-малко пари.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от sestrata »

Lew's TP SS e отлична макара. Не мога да и намеря слабост засега. Има невероятно плавен и лек ход, дори с упористи примамки. Днес и навих едно доста ползвано Daiwa Samurai 40 lb и полових за час след работа. С плетено влакно се държи още по стабилно. При силни махове спирачките поддържат шпулата в работно състояние, като с дайъла слазох до 2.
Естествено, имаше и рибка. :)

Изображение

Zillion J-Dream 7.9 e различна като клас, конструкция и възможности. Работи с една идея по-широк диапазон от примамки, по-далекобойна и стабилна, но по-тежка и 3-пъти по-скъпа. Няма смисъл да се сравняват.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от quietriot »

Здравейте колеги,
без грам пуйчене прдставям аз със какво ловя в момента и ще се опитам да направя максимално обективно ревю.
Изображение

Изображение

Изображение

така ........... от ляво на дясно първата пръчка е абу вендета 5/20 на на 2,28 , приятна колеста пръчка за 100 лв., става за примамки на д 10 грама защото е порядъчно глуха, за силикон забравете с нея.Воблери и бесни до 30 грама обаче си мята без грам да се притесни, едно кило щука дори не я напрегна.:).

Втората от ляво надясно абу веритас 10-42 на 2,10 , след прерязването стана малко по колеста , но за сметка на това примамки до 50 не ви се опъват изобщо , много кънтяща въдица дори и прерязана, мнохо добра за джиг от лодка примерно на бяла, доста по еластична от вендетата като кастинг.

Третата от ляво на дясно е отново абу веритас на 7-16 на 1,98 нея няма да режа за да запази чувствителността на бланката си, еластична приятна пръчка с приятно добър кастинг.

Четвъртата от ляво на дясно е абу вендета 7-16 на 1,80 едноделна доста по чувствителна от 5-20 и малко по твърда от веритас-а.

Петата пръчка е Васил хенд мейд докато ми дойде палмс-а с него мятам въшките из нас, няма да я рекламирам защото за мен си е добра, но не не знам как ще е с риба на нея и мисля да я дам на Стефан да и направи нова дръжка като хората.

Шестата пръчка е тика склуптор на 4-15 на 1, 98 , скъсена и разделена на две от Стефан на 1,80 , мята без проблем примамки до 15 грама , както на спининг така и на кастинг.


Сега за мултитата
първото е тика склуптор , 101 H засега доста кораво се държи и вади попери по 40+ грама , смени са му само лагерите с койо за по 10 лв бройката. Работи в диапазона 15-60 грама добре.

второто е абу про макс , сменени лагери , работи добре между 10-25 грама ама си кликер на каст контрола и на аванса. обикновена конфекция на абу но мен ме кефи.

третото е абу рево сх със сменени лагери работи в диапзона 7-30 грама има си кликери пак и на двете места.

четвъртото е абу лтз , което се води финното мулти на абу , мятащо примамки под 5 грама, незнам колко му е диапазона и колко ги мята щото още ме мързи да го пробвам ......за него отделно ревю ще направя със снимки.

Абу за мен е един много добър вариянт за кастинг, не съм пробвал с дайва но тук е много лесно да настроиш мултито на всяка една примамка , става за секунди.

Всичките мултита са с магнитни спирачки, нещо след ава-шимата недолюбвам центрофугите :)
та тека те.....
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от quietriot »

нов член на кастинг колекцията.
Изображение

Изображение

Изображение

иначе самата тя е тук
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

мисля че скоро ще има на сергията една две вендети, начуих се на тях , сега трябва да радват друг.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1460 пъти
получил Браво: 2188 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от b_lomsky »

Гледам тази с най-късата дръжка е без тригер и май тази на последната снимка. Пречи липсата или може и без него?
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от milen_ilchev »

Браво Васе! Само не видях на каква макара си я сложил?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от quietriot »

b_lomsky написа:Гледам тази с най-късата дръжка е без тригер и май тази на последната снимка. Пречи липсата или може и без него?
тази с най късата дръжка имаше палеж но го пилнах навремето защото ми хареса строя и я купих , но я ползвах за спинниг , а последната също няма, но тя е само дръжка и вече е пребоядисана .
дясната дръжка е последната
Изображение

Изображение
а тук лявата от горната снимка е най дясната дръжка от долната
Изображение

тригера не пречи ако го няма при лека макара , помага да не се върти пръчката при тежка макара , кастингарките не са такива те са около 200 гр. така че е все тая дали има палец или не.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от quietriot »

milen_ilchev написа:Браво Васе! Само не видях на каква макара си я сложил?
никаква за момента защото още при вносителя в Кюстендил , само ми пусна снимки човека в ФБ да и се порадвам иначе предполага , че или Рево СХ или Тика склуптора щев и паснат добре.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от quietriot »

mitioto написа:Бахмааму, Васка, фани отвори магазин бе :D
при кастинга е малко про разклично от спиннига , трябват повече за покриване на различните нужди бате :tup: споко има и още в колекцията и се чакат още една две да дойдат, после ще отсея и какво не ми трябва ще замине , посдните две вендети съм ги оствил за гости , дет се вика , да се учат познати и приятели на тях и накрая ще ги подаря на някой приятел да се учи.
JPB
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 19:16

Re: Кой с какво - ревю на личните такъми

Мнение от JPB »

Здравейте колеги,

От няколко дни съм се запалил за бюджетно кастингово комплектче. Искам адекватно такова за игра с повърхностни примамки(попърчета ,уолкърчета и някой друг пенсъл
) основно ще се ползва по дунава. Не мисля да ползвам примамки над 22-3 грама долна граница около 7 грама. В този ред на мисли се огледах в една бюджетна дайвица - татула. За прът още не съм се ориентирал. Ще съм много благодарен ,ако ми помогнете със съвет. Благодаря предварително.

Поздрави,
Йордан.

Sent from my GT-I8730 using Tapatalk
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”