Далечни хвърляния с примамка

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от quietriot »

Приятелски съвет , бате ползва само лазер за 40 кинта от Дария , дебело е канап е но е мазно и нема кинене а като се напие с водя само си васи примакта , става на шнур за муха.
На тежките мултите съм навил 78 либри , да нема изненади , на средните 40 либри и на леките вече съм на некви вариваси и игк-та от едно време че съм презаредил, като ги накъсам пак ще сложа лазерче.Суфикс перфоманс гаранция върши същата работа , та е по евтино.
http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D0%BE% ... llow/2472/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
отделно имам две чилета по 0,32 индонезийско шаранджиско на по 1000 м за по 20 лв ролката и едно Пен на 600м за 17 лв ролката, сметам съм решил проблема с влакната за година две.

Не се набивайте на скъпи влакна стават изненади - гнезда или неуки приятели и......край и после -30 лв за флурокарбо или -50 лв за плетеняк, сега ми дреме кой какво ще заплете.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от Мунчо »

Момци, редовно надничам тук, за да следя модните тенденции, обаче тези мултипликатори нещо не могат да ме грабнат. То осемнадесет вида спирачки, настройки, врътки, капризи... Дето се казва, чета и се радвам, че тази лудост към момента ме е подминала...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо написа:Момци, редовно надничам тук, за да следя модните тенденции, обаче тези мултипликатори нещо не могат да ме грабнат. То осемнадесет вида спирачки, настройки, врътки, капризи... Дето се казва, чета и се радвам, че тази лудост към момента ме е подминала...


+ 256 ...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Момци, редовно надничам тук, за да следя модните тенденции, обаче тези мултипликатори нещо не могат да ме грабнат. То осемнадесет вида спирачки, настройки, врътки, капризи... Дето се казва, чета и се радвам, че тази лудост към момента ме е подминала...
Не ти трябва ти си имаш друга краста с ярмомелките на абу.....господ да ме опази от нея :mrgreen:
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от zx7r »

Мунчо написа:Момци, редовно надничам тук, за да следя модните тенденции, обаче тези мултипликатори нещо не могат да ме грабнат...
Кое от двете е вярно?
Щом надничаш редовно зад пердето, значи нещо те е грабнало. Сега остава да ти изберем бейткастерче и подходяща едночастна и съвсем ще загърбиш темата за мултитата :lol: :lol:
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от BornToDrink »

Аз нали съм си тъп и упорит :lol: , реших да пробвам Nanofil на Berkley.
Прочетох доста противоречиви мнения за него, но все пак.

От двучасов риболов с няколко риби впечатленията ми са, че като цяло не е лошо влакно.
Адски чувствително, а и кастинга не беше никак лош - бих казал видимо по-добър спрямо плетено.
Не пие никаква вода, спокойно мога да кажа, че до пръста ми стига сухо.
Здраво е и нямах проблем с възела (паломар).

От друга страна, може би заради дебелината, която бях избрал - с малките примамки имах проблем. Дори с 4гр воблер почнах зле, но после му свикнах и нещата си дойдоха на мястото.

Голямо желание имам да го пробвам с по-тежки примамки - джигове и клатушки, но по-нататък.
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от karaburov »

BornToDrink написа:Аз нали съм си тъп и упорит :lol: , реших да пробвам Nanofil на Berkley.
Прочетох доста противоречиви мнения за него, но все пак.

От двучасов риболов с няколко риби впечатленията ми са, че като цяло не е лошо влакно.
Адски чувствително, а и кастинга не беше никак лош - бих казал видимо по-добър спрямо плетено.
Не пие никаква вода, спокойно мога да кажа, че до пръста ми стига сухо.
Здраво е и нямах проблем с възела (паломар).

От друга страна, може би заради дебелината, която бях избрал - с малките примамки имах проблем. Дори с 4гр воблер почнах зле, но после му свикнах и нещата си дойдоха на мястото.

Голямо желание имам да го пробвам с по-тежки примамки - джигове и клатушки, но по-нататък.
Аз съм с предшественика на Нанофила,някъв Фаиърлайн 0,20 и също съм доволен.Вода не пие,доста здраво,държи на възел и много твърдо,което на мен лично ми допада доста.
Минах през плетени,корда но тва е някво подобие на найлоново въже :D и ми върши перфектна работа по Дунава.
Единствения му кусур е че стърже като ермомелка,та въпроса ми е стърже ли Нанофила?
Мерси предварително!
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от BornToDrink »

Амиии.. по-скоро не.
Отначало не издаваше почти никакъв звук, после при по-силен опън се чува нещо, но е значително по-слабо от да кажем 4-нишков брейд.
В общи линии не е безшумен, но е поносимо. :mrgreen:
Вероятно с различен такъм ще е и различно.. при мен май от макарата се чуваше, не от водачите.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от milen_ilchev »

Колега, а с какъв размер Нанофил работиш? Моя опит да сложа 0,25 на Т3 Балистик беше неуспешен. За разлика от инерционите макари, тук кастинга ми падна доста. Иначе влакното е тихо и не стърже.
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от karaburov »

Борн,мерси!
Попитах,защото знам,че моето(Фаиърлайна) е спряно от производство,и да не се чудя за алтернативи след смърта му :mrgreen: да знам директно какво да вземам.....
Остава дилемата за джиг сезона само,но има време до есента,ще го измъдрим и него :D
За сега отива към вариант Пауър Про 8 нишковото в размер 30 либри,но пак ще го преусмислим.
Поздрави!
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от BornToDrink »

milen_ilchev написа:Колега, а с какъв размер Нанофил работиш? Моя опит да сложа 0,25 на Т3 Балистик беше неуспешен. За разлика от инерционите макари, тук кастинга ми падна доста. Иначе влакното е тихо и не стърже.
С 0.17 пробвах.
Преди да го купя четох, че байткастерите имали проблем с тва влакно, щото било тънко и се "врязвало" в другото.
Според мен може.. ама те говорят за наистина тънките версии.
С тва нямаше никакъв проблем.
Може би 0.15 ще е перфе и за по-леките примамки... ама може и да е греда, не знам. :)
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от milen_ilchev »

karaburov написа:Борн,мерси!
Попитах,защото знам,че моето(Фаиърлайна) е спряно от производство,и да не се чудя за алтернативи след смърта му :mrgreen: да знам директно какво да вземам.....
Остава дилемата за джиг сезона само,но има време до есента,ще го измъдрим и него :D
За сега отива към вариант Пауър Про 8 нишковото в размер 30 либри,но пак ще го преусмислим.
Поздрави!
При мен с 8 нишковото влакно на Дайва не се получи, но с 4 нишковото всичко е О.К. На една бивша моя LTZ-ка 4 нишковото на Дайва също работи отлично. Ето и един коментар по въпроса:
http://japantackle.com/Topics/PE_braided_lines.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от BornToDrink »

Аз хвърлях известно време с Daiwa Samurai 30lb.
Не е лошо, но дистанциите са кофти сравнително.
Отделно тестовете на брейдовете са силно завишени, а дебелината силно занижена (тук може и да получа критики, но има безброй тестове онлайн и се вижда).
Самурая като го ползвам известно време и става... леко подпухнало (ако мога така да се изразя). Пада му мазния слой и почва да пие адски много вода - oттам почват и л@йната.
Понеже лепне добре на шпулата и всеки изтърван оборот "overspin" води до гнездо.
В следствие на което правя още по-"консервативна" настройка и ей ти ги късите дистанции.

Сложих го на Заубера за черни дни и гоуеми бели риби евентуално. :mrgreen:
И експериментирам сега кое ще ми лепне най-добре на мултито.
Като минах и през флуоро... за мен не е оферта също.
Да не говорим какво стана като го изведох на разходка един мразовит ден - все едно бях навил тел на макарата.
А разтегливостта няма да я коментирам там.

Или брейд или нано... Моно.. евентуално като на Павката финес такъма, но тва е друга тема. :)
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от milen_ilchev »

BornToDrink написа:Аз хвърлях известно време с Daiwa Samurai 30lb.
Не е лошо, но дистанциите са кофти сравнително.
..............
Първите ми тестове с плетено влакно бяха със същото влакно на Дайва, както и с ПауарПро. Резултата като твоя. След което се отказах от плетените и си работих само с монофил. Наскоро пробвах наново с Daiwa Shinobi 30lb. Резултата отличен! Трябват няколко замятания да се напие с вода и постигнах същите дистанции като с монофил. Лошото е , че е боядисано в час по трудово и много цапа първоначално. Пробвах и с Sunline castawey 30lb. Не цапа и почти не пие вода, но реалния диаметър е 0,35. Може би по-удачно щеше да е 25lb но не ми се занимава с нова доставка от Япония. За това го пренавих на Daiwa Kohga за морски риболов на големи хищни риби (попчета :lol: ). Последно пробвах 4 нишковото на Duel Hardcore x4 25lb. Реалния диаметър е около 0,25 и не се нави на шпулата както искам (в двата края остава леко "гладно").
Та може би съм изтеглил късата клечка с Daiwa Samurai или просто не е подходящо за тези макари. На спининг макарите го ползвам интензивно от 3 години и е О.К.
А може би 4 нишковите са по-подходящи от 8 нишковите?
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от BornToDrink »

С 4-нишково не съм пробвал на мултито.
Имам едно PP, ако не ме домързи може да го навия.

Иначе пробвах и с монофил преди 2-3 седмици.
3 скъсани воблера + 1 блесна и отиде директно в кофата.
Иначе кастинга е супер, а чувствителността - трагедия.

Накрая взех Duel Hardcore, но 8-нишки и мисля, че за сега съм доволен.
Размера е #1.2 0.191 уж.
Още експериментирам само с него (без подложка) и е супер.
Ще му сложа нещо плетено отдоле (т.е. леко) и ще пробвам пак.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”