Кастингови Пръчки

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от lacho44 »

lacho44 написа:Днес получих Abu Veracity Cast 7'3' на обещаната екстремно ниска цена.

На пръв поглед пръчката изглежда мощна, лека, екстра фаст и с изключително удобна дръжка за мен. Само водачите са афифни с много малки отвори. Няма пълно щастие.

Благодаря на Юри и Видракс.
На 01.01.2018г и видях вътрешността. Естествено всичко се случи благодарение на моята простотия при боравенето с въпросната въдица.
Изображение

Водачи се оказаха здрави, явно само изглеждат нефелни. Ей тия сомчета я огъват доволно, но като цяло си е доста твърда.
Изображение

Дал съм я да я ашладисат, но като цяло не се сродихме, дойде ми прекалено фаст, а и нещо в захвата не ми пасна. За воблеретки ползвам Dragon Chucky Cast, 2,13м, 6-25гр., с нея нямам неудобства.
Вчера пробвах Tailwalk BACKHOO RISE C702H, 2,10м, 7-42,5гр., като ТТ данни е точно това което искам, но е значително по-глуха от Abu Veracity Cast, затова съм в дилема дали да я купувам.
Надявам се отново да ми дадете предложение за аналогични пръчки, които да тествам.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

що не се обади да ти дам някоя от мойте две верасита на ектремно ниска цена :lol: , сега аз бих ти предложил да пробваш gad Chaser ,
http://www.moscanella.ru/products/spinn ... haser.aspx, Петър ще ти я внесе , на мен са ми любими имам 3 броя от тях.
DSC_0914.JPG
DSC_0914.JPG (127.3 KiB) Преглеждано 4920 пъти
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от lacho44 »

Защото съм я поръчал декември 2015г, пък твоите ги продаваш от два петъка :wink:
Този Chaser, като ТТ данни ми допадна
Артикул Длина, ft/m Тест, гр. Тест, Lb. Строй Кол-во колен Цена, розница
CRC712HF 7'1"/2,15....14,0-56,0.....15-30.....Fast.............2...............7200 р.
Ако имаш излишна, предлагай, да не кажеш после, защо не се обади.

Загледах се и по Tailwalk Fullrange CC Casting, уникални характеристи:
Модел C71H, дължина 2,16m, 145g, 5.32-56.69 g.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

Здрасти!
Мисля с какво мога да бъда полезен, но имам едно питане преди това.
Би ли си купил едночастна пръчка или евентуално такава с цяло коляно плюс дръжка ?!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от lacho44 »

Здравей,
Предвид транспортните трудности, които ще имам с едноделната въдица, мисля че не е удачен вариант за мен. За момента всичко над 150см транспортна дължина би било некомфортно за пренасяне.
Обаче сериозно ме замисли.
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от lacho44 »

Пръчката е ремонтирана, от екстрафаст вече е мегафаст. Не съм очаквал да се възстанови заводският и вид, идеята беше да се ползва в краен случай. След ремонта реших да я разгледам по обстойно и останах тотално разочарован.
20180106_154858.jpg
20180106_154858.jpg (139.31 KiB) Преглеждано 4749 пъти
Такова набраздяване по водачи не бях виждал от поне 20години. Ползвана е грубо 40 риболова, ако има значение, с 50либрово Power Pro.
Да не съм чул повече за титаниеви водачи, вярно, че "чувах" течението като минава през плетеняка, но при тоя ресурс :shock:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

След написаното от теб, става ясно че си леко разочарован и някакси не върви да ти предложа да си купиш пак Абу. Въпреки че мога, Виллайн!

Сигурно си забелязал, че В обявите има едно морско Тенрю. То е сравнително дълго, но теста му е в целта и по презумпция, трябва да е и е много качествено като изработка. Рано или късно някой ще го вземе и си мисля, че въобще няма да съжалява!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от lacho44 »

Като цяло Abu Veracity Cast 7'3' ми хареса, но водачите не са устойчиви и нещо захвата ми дойде широк. Според теб нормално ли е след 30-40 риболова водачите да се набраздят така? Лошото е, че не е само върховият.
Видях Тенрю-то, но ще ми дойде дълго. Много малко са местата, на които би ми влязло в употреба, а май не ми се става колекционер.
Прегледах и Чейзърите, но не си съвпаднаха акция, дължина и строй, които да ме устройват.
Случайно попаднах на Премиер PC70HF2, който беше на промоция, преглътнах че е с коркова дръжка и без много да му мисля го поръчах. Днес пристигна и в първия момент като го видях, ми се стори, че е дънна въдица. Успях да му спретна дори 15 минутен тест на реката. Оказа се наистина хипер мощна въдица, спокойно монтирах най-голямата си 45гр. оловна глава и 8 гр. силикон. Изхвърля ги без да се огъва. Малко повече мощ ми дойде, но пък не бих се притеснявал от каквато и да е риба. Ще видим, дано си паснем, пък ако не........на пазара.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от zx7r »

lacho44 написа:Да не съм чул повече за титаниеви водачи, вярно, че "чувах" течението като минава през плетеняка, но при тоя ресурс :shock:
Кофти! Следващия път внимавай какво купуваш! Един сет титаниеви водачи е от порядъка на 80-120$, почти колкото цялата пръчка. Наистина ли смяташ, че това Абу е с титаниеви водачи, а не сплав съдържаща "някакъв %" титан? Още повече, че титана не става за инсърти, ако ставаше Фуджи нямаше да правят керамични и торцитни рингове. Проучвай по-внимателно за какво си даваш парите и не падай лесна плячка на маркетинга, където не само Абу са много силни. Личното ми мнение за тази марка не е положително. Пробвал съм флагманите им и моето мнение е, че въдицити им стават, но не струват парите, които им искат. Бих си взел такава, ако съм тръгнал за риба и след 500км се сетя, че съм си забравил пръчките вкъщи. Спирам в Уоумарта, взимам една на око от витрината и продължавам :D Е, това щях да направя, ако бяха в клас до 50$, всичко нагоре е пладнешки обир :lol:
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от lacho44 »

Колега, споделям опит, чрез неоспорими факти за конкретна въдица, ако някой реши да си купува подобна да знае какво да очаква. Нямам нужда от упреци, в какъв обем са ми проучвания, няма да правя химичен анализ, в какво съотношение е титана и дали въобще съществува в съответните водачи. Като обикновен ползвател пиша, че ресурса на Abu Veracity Cast е изключително малък.
Нямам представа дали титанът става за "инсърти", но по спомен някой от флагманите на St. Croix бяха с подобни. Дано и тази марка не зачеркнеш.
Сподели кои марки си ползвал, които да си заслужават парите?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

lacho44 написа:Колега, споделям опит, чрез неоспорими факти за конкретна въдица, ако някой реши да си купува подобна да знае какво да очаква. Нямам нужда от упреци, в какъв обем са ми проучвания, няма да правя химичен анализ, в какво съотношение е титана и дали въобще съществува в съответните водачи. Като обикновен ползвател пиша, че ресурса на Abu Veracity Cast е изключително малък.
Нямам представа дали титанът става за "инсърти", но по спомен някой от флагманите на St. Croix бяха с подобни. Дано и тази марка не зачеркнеш.
Сподели кои марки си ползвал, които да си заслужават парите?
С тая реклама дето я направи сега мойте тояги ще трябва да ги продавам в Индокитай :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: тука клиенти вече няма за пръчки на Абу.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

zx7r написа:
lacho44 написа:Да не съм чул повече за титаниеви водачи, вярно, че "чувах" течението като минава през плетеняка, но при тоя ресурс :shock:
Кофти! Следващия път внимавай какво купуваш! Един сет титаниеви водачи е от порядъка на 80-120$, почти колкото цялата пръчка. Наистина ли смяташ, че това Абу е с титаниеви водачи, а не сплав съдържаща "някакъв %" титан? Още повече, че титана не става за инсърти, ако ставаше Фуджи нямаше да правят керамични и торцитни рингове. Проучвай по-внимателно за какво си даваш парите и не падай лесна плячка на маркетинга, където не само Абу са много силни. Личното ми мнение за тази марка не е положително. Пробвал съм флагманите им и моето мнение е, че въдицити им стават, но не струват парите, които им искат. Бих си взел такава, ако съм тръгнал за риба и след 500км се сетя, че съм си забравил пръчките вкъщи. Спирам в Уоумарта, взимам една на око от витрината и продължавам :D Е, това щях да направя, ако бяха в клас до 50$, всичко нагоре е пладнешки обир :lol:
За пръчки не мога да говоря защото, тези които съм имал и имам не ми легнаха на сърце, защото са ми колести и не съм ги скъсал от ползване за да съм меродавна изваднка , но виж за макарите им за мене няма по-добро съотношение цена/качество, имам 7 или 8 абута и не смятам да ги сменям , това качество при дайва и шимано го получваш за 2 пъти повече пари , предпочитам да ги дам за ходене за риба.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравей,

Аз не съм съгласен :D , тази марка кастери не си струват парите в никакъв случай. Ниския клас на Daiwa и Shimano като Курадо и Татула са в пъти по добри от по скъпите модели на Абу.
Ефтина боя и лак, усещането на куха макара като я държиш. Тази марка няма и какво да съпостави на Шимано и Daiwa от скъпите си модели за де сравнява цена качество.
Тази марка се опитва да седи по средата, но реално е на едно ниво с Окума, Леъ'с, Qуантум и тн.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

И аз не съм съгласен!........ :lol: :lol: :lol:........ С основанието на някой от мненията!

Не пречи да изказваме мнения и да даваме оценки за неща, които сме ползвали достатъчно и познаваме добре!

За неща коит' сме ги виждАли или не, и за малко...... или евентуално на сайта на Уоумарта......... :roll: ....No comment!

Никой няма полза от излишен негативизъм!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Няма негативизъм, има проблем че тази марка не струва парите, които обявяват и искат, дали ще е за спинингова или кастингова макара, или пръчка. Ползвал съм я достатъчно за да дам реална преценка.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”