Кастингови Пръчки

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
VasilDimitrov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Май 28, 2014 15:59
Риболов: всякакъв
Обратна връзка:

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от VasilDimitrov »

Много са готини, скоро и аз ще си купя нови :fish15:
Актуален линк за bet365.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравейте,

Вчера купих Accu Cull Grip Saver за една пръчка която я чакам, май този продукт ще е по-добър от Rod Wrap-a за съхранение на корка или евата, а пъки по униформен вид дава.

Продава се и на ебай, tacklewarehouse, mudhole.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от milen_ilchev »

Преди две години сложих на моята Дайва Интерлайн термосвиваем шлаух на корка, понеже от сафрида ставаше много лигав. Има ефект и струва стотинки. Много лесно се почиства по време и след риболов. Близо две години не съм го свалял от тогава, за да видя как е корка под него. Не вярвам да има проблеми. Accu Cull Grip Saver е също термосвиваемо филио, но малко по-разкрасено.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от zx7r »

Много съм доволен от Rod Wrap-a - евтин, но незаменим аксесоар. Навързах повечето си пръчки. Жалко, че не съм знаел по-рано за тази екстра и съм се мъчил с мокрия корк. Този Accu Cull грип наистина има по-завършен вид, но е важно и как ще се усеща в ръката. На rod wrap-а това му е силата, че е много приятен на допир и нещо постоянно те кара да го стискаш и мачкаш :lol: :lol: Водата също не променя характеристиките му.
Ще чакаме Томи да каже дали става и ще поръчваме :D
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

За всички колеги ентусиасти.
Намерих ги на блога на Мегабасс
Много е красива пръчката с ЛИН-А.

http://translate.google.com/translate?h ... 140605b%2F" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

Красота!
Иначе и аз правя някакви опити :

Изображение

Изображение
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от Хариус »

Мдааа....има и доста кадърни българи в тунинга :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

Да,майстора е същия.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от zx7r »

Хелоу, кастинг банда :D
Напоследък се оглеждам за въдица подходяща за джиг примамки до 7-8 гр., както и въртележки 1-ви, 2-ри до максимум трети номер по Мепс. Дължина около 7' и задълже едночастна. Засега съм се спрял на два Лумиса:
NRX 842C MBR, дължина 7', тест 1/8 - 3/8, line 10-14lb, fast;
NRX 852C JWR, дължина 7'1", тест 1/8 - 3/8, line 10-14lb, extra fast.
Както е видно разлика почти няма. Сигурен съм, че и двете ще са страхотни за джиг,
но за въртележките F ще е малко по-добре от XF? Също би трябвло да изхвърля по-добре, нищо че е няколко санта по-къса, та на този етап избора ми пада в/у 842.
Има ли колеги, които да имат живи впечатления?
За тези, които мислят да заприхождават въдица от щатско, можем да комбинираме доставката. Обикновено поръчвам от the hook up tackle (предлагат и реп семпли), но съм отворен и към други доставчици.
Препоръчайте и подходяща макаричка, много е важно да е лонг шутърка и да държи на тънки плетеняци. :tup:
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравей,

Аз нямам впечатления от двете пръчки, но бих ти препоръчал следното комбо.

Макара: Shimano Metanium 13 6,2:1 ili HG версията.
Шпула: Yumeya BFS MG Spool събира около 120 метра 25lb Sunline Castway
Пръчка: Megabass Destroyer F3-67X

Ако си решил вече за ГЛ, изчакай до Labor Day който е на 1ви Септември , 100% ще има 20% намаление с "TheHookUpTackle" само трябва да им се обадиш собственика е Jeff, ще хванеш 20% намаление, но задалжително трябва да им се обадиш.

Можеби да ги знаеш тези подробности, но ги пиша за по-сигурно.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от milen_ilchev »

tommy12 написа:Здравей,

Аз нямам впечатления от двете пръчки, но бих ти препоръчал следното комбо.

Макара: Shimano Metanium 13 6,2:1 ili HG версията.
Шпула: Yumeya BFS MG Spool събира около 120 метра 25lb Sunline Castway
Пръчка: Megabass Destroyer F3-67X

Ако си решил вече за ГЛ, изчакай до Labor Day който е на 1ви Септември , 100% ще има 20% намаление с "TheHookUpTackle" само трябва да им се обадиш собственика е Jeff, ще хванеш 20% намаление, но задалжително трябва да им се обадиш.

Можеби да ги знаеш тези подробности, но ги пиша за по-сигурно.
За пръчката и аз се подписвам с двете ръце. От известно време ползвам две пръчки на Мегабас и са супер чувствителни и приятни за работа. Влакното Sunline Castway 25lb ще ти дойде дебело ако търсиш риби на дъното. Аз пробвах с 30lb и джигове 3-5 грама, но не се получава. Реално за примамки до 5 грама спининга бие кастинга и то с много (за мое голямо съжаление)!
Като алтернатива на Метаниума бих ти препоръчал Daiwa Steez SV 6,3. Супер удобна и приятна за работа! Справя се с примамки от 3 грама (че и под 3 грама) с лекота. Другото което към ползвал и е подходящо е Абу LTZ. Абу-то е и за по-тънки влакна 0,235. Справя се отлично и с 0,18. Стиза с по-тънко от 0,24 влакно не съм го пробвал.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от zx7r »

tommy12 написа:...Можеби да ги знаеш тези подробности, но ги пиша за по-сигурно.
Благодаря за инфото, не знаех за дискаунта.
Малко преосмислих нуждите си и достигнах до извода, че ми трябва хибриден такъм или по-точно бфс мулти и басово изразена пръчка, като съм готов да занижа теста на въдицата, но не и строя й. Напоследък изградих непоносимост към всичко различно от екстра фаст и в много краен случай - фаст.
Целта е да мога да изхвърлям 2 гр. кранкчета на поне 20 м с такъв тип пръчка. F3-67x я дават средно бърза, което леко ме притеснява, защото всеки производител със своя аршин мери. Иначе с кеф бих заприходил един Мегабас. Кофти, че няма къде да ги тръсна в София... Милене, ти имаше F3-69x, а другият какъв ти е?
Метаниума с Yumeya BFS MG шпулата ще се справи ли с 2гр или трябва да сляза до пчелната пита на таралежите?
В ТТ четох сравнението м/у T3 Air и Aldebaran, обаче останах с впечатлението, че не си заслужават, особено сега, когато има огромен избор на леки шпули за по-големите мултита.
Много модели, много нещо. Изгубих се из опциите.
При пръчките май е по-лесно, там изборът е голям и която и да грабна, сигурен съм, няма да сбъркам. Препоръчаха ми и Recon 2 C682L, правена от полски билдър и стъпвала много тънко.
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от milen_ilchev »

zx7r написа: Целта е да мога да изхвърлям 2 гр. кранкчета на поне 20 м с такъв тип пръчка. F3-67x я дават средно бърза, което леко ме притеснява, защото всеки производител със своя аршин мери. Иначе с кеф бих заприходил един Мегабас. Кофти, че няма къде да ги тръсна в София... Милене, ти имаше F3-69x, а другият какъв ти е?
Другата ми пръчка на Мегабас е спинингова.
Това дето го търсиш 2 грама кранкчета на 20 метра е относително понятие. Зависи от примамката. Но дори и да е "летяща" примамка, 20 метра ми се виждат много! Алдебарана задължително ще трябва да го тунинговаш с лагери и шпула и пак не съм сигурен. Може би Т3 Air е това което ти трябва, но аз с по-фина макара от Стиза не съм работил. Тия дни ще пробваме LTZ-ката с възможно най-леката шпула на Avial. Ще пиша как е.
За пръчките си прав! Избора е много по-голям от макарите. Бих ти препоръчал един Major Craft ето този:
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... reshwater/" onclick="window.open(this.href);return false;
VKC-652UL / BFS
Изпробвал съм го лично и съм очарован!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Моя препоръка
мулти -abu garcia ltz , от тук :
http://jpangler.com/index.php/reel/abu/ ... acing.html" onclick="window.open(this.href);return false;
пръчка major craft VKC-652UL/BFS(2PCS)
http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... over/volky" onclick="window.open(this.href);return false;
пак от същия селър, няма я в магазина му но ще ти я намери.
имам и двете неща и съм предоволен.
имам и по лигав кардиф, но той е ариа и не става за течение.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

milen_ilchev написа:Тия дни ще пробваме LTZ-ката с възможно най-леката шпула на Avial. Ще пиша как е.
едната плитката е 8,18, а другата 8,27 грама празни на лтз-а, колко е на авайла?
Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”