Кастингови Пръчки

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1472 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

Сдобих се със Авид 9 фута, хеви модерейт 14-56гр. за по-тежки примамки и риболов от брега, като разчитам на далечни замятания. Не съм я пробвал, на пипане и клатене много приятна въдица, висококачествен корк.





Изображение

Изображение
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

Честита колега lomsky,

Колко тежи една такава въдица?
Когато я вкараш в употреба, сподели впечатления какво е усещането и как се мята с толкова дълга въдица!

:)

.....................................................................................................................


Много от японските риболовни грандове, дълго удържаха на изкушението, но в търсенето на нови пазари и задоволяване на изискванията на риболовците по света, все по-вече от тях разчупват традицията и консерватизма си.

Освен стандартните ювелирни едночастници, започват да разработват и предлагат и двучастни модели.


Още миналата година Megabass пуснаха първата си двучастна серия Racing Condition World Edition

Изображение

http://www.megabass.co.jp/site/freshwat ... d_edition/" onclick="window.open(this.href);return false;


На проведеното наскоро традиционно изложение в Осака, от EVERGREEN наред с редица други новости, показаха също и първата си двучастна серия Light Cavalry

Кратко руско видео-ревю на продукта


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1472 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

yuri todorov написа:Колко тежи една такава въдица?

Не съм я мерил, иначе по каталог е 195гр.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Будем ждат както каза шампиона :) :wink:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от sestrata »

Пропуснах да покажа как изглежда на живо комбото Татула - макара и въдица. Както се вижда, дръжката е доста по-къса от стандартната на Дайва за 7 фута. Освен това мощността в значителна степен отговаря на заявената - въдиците Татула са доста по-гъвкави от стандартните басови пръчки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

sestrata написа: въдиците Татула са доста по-гъвкави от стандартните басови пръчки.
Здравей Павка,

Честито, много ми харесва макародържача и винта, а макарата е невероятна!

А иначе е по гъвкава защото е кранкова пръчка.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Вукадинов ми прати да си избера една , аз не можах и резултата е ......и двете дядо попе
Изображение
изпълнението е на м.крафт , копие са на овър севън волк , грехота е в тоя басов свят да се изпуска шутърка. :wink: камо ли пък две.

ще трябва събота неделя да направя разбор и оборка на такъма и ненужните да тръгнат към сергията.Две вендети вече са там и чакат публикация от Пайк
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Изображение
toshiro
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 15:24
получил Браво: 1 път

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от toshiro »

Впечатляващ арсенал! Колко риболова правите на седмица?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

toshiro написа:Впечатляващ арсенал! Колко риболова правите на седмица?
Колко риболова може да се направят в една седмица, в коята се работи пет дни от 9-17,30 с това ранно стъмване , по мои сметки максимум два, в събота и в неделя и това при положение, че началниците не са ни измислили нещо за някой от двата дни или и за двата и времето позволява риболов в другия случай, бях ли изчерпателен колега :?: :mrgreen:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

quietriot написа:Будем ждат както каза шампиона :) :wink:
Няма да чакам :lol:


Миналата седмица я поръчах и днес пристигна

Abu Hornet Stinger HSC-722H MGS

Понеделник е и затова нямах време да я снимам, това са снимки от нета
По натам ще направя и направя сесия

Изображение

На първо четене изглежда много солидно направена, много е корава и не е излишно тежка в ръката, а е двучастник и то до 2 унции. Бланка на снадката е солидно дебел.
Дръжката е коркова, приятно направена без излишни елементи.
Мисля че ще е удобна и достатъчно дълга като за дабълхенд каст.


Изображение

Продукта е Мейд ин Чайна, но пък радва окото! На какво и колко е способна ще се изясни със сигурност чак след първите проби и риболови.
Като гледам снега навън обаче, не знам дали ще става за кастмийтинг през следващия уикенд


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравейте,

Две интересни клипчета за Г. Лумис фабриката с Джаред Литнър.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от zx7r »

Мерси за клипчетата - не ги бях гледал :tup:
Днес и аз получих една приятна изненада - NRX 895c :) До няколко дни ще пристигне и z2020hl, така че ще мога да ви споделя повече за пръчката и за комбото като цяло. Стига да се получи такова, защото имам едно съмнение, че макарето може да дойде по-тежко отколкото ще е нужно. Пръчката я глася основно за дунавски джиг, спинербайти и средни до големи попери и клатуни. Ясно е, че ще я претоварвам. Казах му на Гари да я направи 15-45, ама той се запъна и ми вика - "давай бе, ще издържи. При нас първо чупене не го броим" :lol: :lol: ...
Очакванията са ми големи, но ще видим след тестовете.

Изображение

Впрочем къстъм К2 736H от румънеца Сава беше първият ми избор, да не говорим, че и ценово щеше да е аналогично, а и тези две унции горна граница ми идваха дюшеш, но размислих в последния момент след противоречивите мнения относно крехкостта на бланките и нередките случаи със счупени такива. В момента Финикс са пуснали ребилд на К2 и който има интерес може да следи тази тема в ТТ за отзиви. Интересно, защо толкова време бланката се предлага само на род билдъри, а я няма като брандирина въдица, най-малкото от самите Финикс...
Някой поръча ли си нещо от този румънец? Знаеме ли какви кинти обявява за доставка на едночастни?
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравей и честито,

Отлична пръчка и аз мисля, че З2020 баланса за тази пръчка идва малко от към тежката страна.
Но така или иначе щом един път си минал към кастинговият арсенал, тази макара ще е неразделна част от арсенала ти.

Поздрави,
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от zx7r »

tommy12 написа: тази макара ще е неразделна част от арсенала ти.
Идея си нямаш, колко си прав :lol:
Привечер, намерих време да отскоча до домашната кариера и да направя за час едни бързи тестове. В колата имах само силикони, но така или иначе бях ограничен от времето.
На везната, без претенции за точност, въдицата отчете 147 гр., а макарата 267 при зададени от производителя 265 гр. Опасенията ми, че балансът ще куца се оказаха напразни, защото тези две творения са родени едно за друго :D По-леките макари обаче ще са проблем, което си е съвсем в реда на нещата за 7'5" хеви прът с относително къса дръжка (37-38см.) и между другото изключително удобна. Въпреки, че баланс точката е леко изнесена напред, сигурен съм, че усещането ще удовлетвори всеки. Водачите са 11, като първите три са титаниеви, а останалите към върха са recoil, които на моменти издават неприятно стържещ звук. Както и очаквах въдицата е слаб шутер, като при изхвърлянето на джиг глави под 7 гр. (без силикона) практически не работи. Точно, както си е упоменал и производителя - 7 до 28гр., екстра фаст. Да, постигат се 25-30м, но това, според мен, е изцяло заслуга на макарата и тънкото влакно. Намотах 14лб Toray Bawo, маркирано на всеки метър. С нарастване на примамките обаче нещата се променят и кастинга се увеличава драстично, което пак отдавам на макарата. Глава 25гр. се мята с лекота и това е далеч от горната граница на пръчката. Нямах време да меря кастинга в метри, защото ме натисна гръмотевичната буря и трябваше да се изнасям в тръс. И няколко думи за чувствителността, където е истинската сила на NRX серията. Уникална сенсетивност! Не съм предполагал, че може да се усеща играта на опашката на 7-8см. шад! Практически откъм чувствителност пръчката няма долна граница, стига да можеш да изхвърлиш примамката :lol: Усеща се всичко, все едно пипаш дъното с ръце.
Изображение

Изображение

Изображение

Като извод мога да кажа, че теоретично знаех какво да очаквам и пръчката не ме изненада почти с нищо. Не ме разочарова, нито надхвърли очакванията ми, но определено няма да пасне на всеки. При всички положения, днес, се разделих окончателно със спининговите такъми и двучастните пръчки :lol: :lol:

Плюсове – феноменална чувствителност, лека и с голям запас от мощ.
Недостатъци – tip heavy, балансирането с леки макари задължително ще изисква утежняване на дръжката, неприятно шумни водачи, трудна за транспортиране, слаб кастинг.

За макарата няма какво да кажа – истинско бижу сътворено от малките жълти човечета :D Томи, сега те разбирам, защо имаш три. :lol: Замислям се за SH модела, защото почти навсякъде вече е изчерпан, а ново производство йок.
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”